Юлія Лапутіна домовилася з Міністром у справах захисників Хорватії про залучення хорватського досвіду мирної реінтеграції Захисників та постраждалого населення

25.05.2022 20:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У середу, 25 травня, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела онлайн-зустріч з Віце-прем’єр-міністром – Міністром у справах хорватських захисників Томо Медведем.
Участь у ній також взяли Посол України в Республіці Хорватія Василь Кирилич та представники обох міністерств. Сторони обговорили посилення співробітництва двох країн щодо ветеранської політики, а також можливість запозичення Мінветеранів хорватського досвіду реінтеграції військових до мирного життя після тривалої війни та соціального захисту їхніх родин, а також роботи із постраждалим цивільним населенням. Це, зокрема, досвід із законодавчого унормування щодо надання правового статусу й соціальних гарантій Захисникам, членам їхніх сімей, родинам загиблих, а також тих Воїнів, які пропали безвісти.
Це досвід надання психологічної реабілітації учасникам бойових дій та мирному населенню, які зазнали страждань внаслідок війни, а також комфортної інтеграції Захисників у суспільство. Юлія Лапутіна наголосила, що Хорватія дійсно має унікальний досвід у роботі з ветеранами війни та з постраждалими мирними громадянами, і Мінветеранів дуже зацікавлене у залученні цього досвіду у післявоєнній відбудові України.
Адже наша країна вже зазнала чималих людських втрат й серед мирного населення внаслідок злочинних дій російської армії. Очільниця Мінветеранів поінформувала хорватського колегу про пріоритетні ветеранські проекти та програми, над якими працює Міністерство в умовах війни.
Вони також передбачені урядовим Планом відновлення України, де одним з пріоритетів є відновлення людського потенціалу. “А людський потенціал – це наші Захисники та Захисниці.
Ми зацікавлені у залученні широкого досвіду Хорватії й у наданні статусів, й у забезпеченні соціальних гарантій захисникам та їхнім сім"ям, а також напрацюванні законодавчої бази.
Ми готові розглянути всі можливі варіанти співробітництва, щоб запровадили в Україні найкращі ваші практики”, – наголосила Юлія Лапутіна. Вона також висловила зацікавленість у досвіді Хорватії з реалізації інтеграційних проектів Європейського Союзу. У свою чергу Міністр ветеранів Хорватії Томо Медвед висловив повну підтримку Україні та нашому народу у протистоянні повномасштабній російській агресії.
Він наголосив на готовності хорватської сторони поділитися своїми досвідом та практичними напрацюваннями з усіх ветеранських питань, аби допомогти нашій країні якомога швидше справитися з наслідками війни. “Ми визнаємо силу, мужність і рішучість українських Захисників.
Республіка Хорватія й надалі надаватиме сильну підтримку у вашій боротьбі за свободу в усіх напрямках, де це можливо», – сказав Тото Медвед.
– Пишайтеся вашими Захисниками і міцного кроку до перемоги». За підсумками зустрічі сторін було домовлено невідкладно розпочати роботу профільних представників обох міністерств задля напрацювання подальшого обміну досвідом щодо ветеранів війни та постраждалого населення в межах компетенцій відомств. Юлія Лапутіна висловила вдячність Томо Медведю за співпрацю та допомогу, а також за міцну підтримку, яку Уряд Хорватії надає Україні та Українському народу у боротьбі з російською агресією.
Очільниця Мінветеранів також подякувала Посольству України у Республіці Хорватія та Міністерству закордонних справ України за організацію зустрічі.

Додати коментар

Користувач:
email:





Капіталіст
Вмигає дивом в кишені
Наче твердіння

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 19 січня: песимістичні дані про відключення світла, позов дружини Чернишова
20:45 - Митні погрози Трампа через Гренландію вдарили по фондових ринках в Європі та світі
20:34 - "Діра" в російському бюджеті встановила рекорд з часів пандемії
20:01 - Кабмін запускає "нічліг незламності" при довгих збоях електрики та тепла у містах
19:56 - Міненерго припинило повноваження глави "Оператора ринку"
19:25 - Нафтогазові доходи Кремля найгірші за 6 років – майже половина зникла
19:11 - Шмигаль попередив МАГАТЕ про нові плани московії атакувати енергооб'єкти України
18:55 - В Україні розгортають пересувні "пункти гарячої їжі" — Свириденко
18:52 - Митні тарифи Трампа оплачують самі ж американці – дослідження
18:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 20 січня
18:33 - Угорці остаточно домовились із "Газпромом" про купівлю сербського нафтового заводу
18:21 - Ціни на золото та срібло рекордно зросли
18:20 - Програма єОселя: за тиждень українці отримали 135 нових кредитів
18:13 - Від дизайнера до диспетчера: якими були найконкурентніші професії 2025 року
18:11 - Денис Шмигаль поінформував Гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі про підготовку росіянами атаки на енергооб’єкти
17:50 - Графіки для всіх регіонів: "Укренерго" повідомило про відключення світла 20 січня
17:47 - Прокуратура хоче стягнути 4 мільйона гривень з ексначальника Кременчуцького ТЦК
17:35 - В Україні викрили контрабанду дубових лісоматеріалів до Євросоюзу
17:20 - Індія запропонує БРІКС пов’язати між собою цифрові валюти – Reuters
17:18 - Біля Львова почали будувати перше в Україні містечко для дітей-сиріт
16:55 - Пожвавлення попиту на мотоцикли: які моделі купували українці в 2025 році
16:47 - В яких випадках суб’єкти господарювання повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?
16:46 - Як отримати швидку довідку та консультації від Контакт-центр ДПС?
16:45 - Електронна черга – це зручний формат взаємодії платників з податковою
16:45 - ФДМУ продав базу відпочинку на Одещині: ціна зросла у 50 разів
16:44 - Зміни для платників єдиного внеску з 2026 року
16:42 - Щодо індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік
16:41 - Волонтерська діяльність: які доходи не оподатковуються ПДФО і військовим збором
16:39 - Найбільший московитський виробник цементу зупинив роботу двох заводів
16:36 - Автоматизована система списання податкового боргу: прозорий єдиний підхід до всіх


Більше новин