Облгазы на фоне роста цен бесплатно отобрали из ГТС газа на 2,6 млрд гривен

19.10.2021 18:06 | Укррудпром

17:40 19 октября 2021 года

Задолженность операторов газораспределительных сетей (ГРС) за отобранный для собственных производственно-технологических нужд (ПТН) природный газ из магистральных газопроводов выросла более чем на 2,6 млрд грн, в том числе на 1,9 млрд грн увеличилась задолженность операторов ГРС, относящихся к группе РГК Дмитрия Фирташа. Как сообщает пресс-служба ООО “Оператор ГТС Украины”, таким образом суммарный просроченный долг облгазов перед ОГТСУ вырос до 10,9 млрд грн, из которых 7,7 млрд грн — задолженность облгазов группы РГК.

В компании уточнили, что облгазы группы РГК в сентябре отобрали 50 млн куб. м газа на 1,9 млрд грн. Кроме того, “Донецкоблгаз” отобрал газа на 201,2 млн грн, а Черкассыгаз — на 172,9 млн грн.

“Такое резкое увеличение просроченной задолженности несет значительные риски финансовой стабильности Оператора ГТС за вымывания оборотных средств предприятия. Чтобы обеспечить стабильную работу ГТС предприятие вынуждено за свой счет пополнять запасы газа в ГТС, что при имеющихся ценах на газ требует значительных средств”, — сказал генеральный директор ОГТСУ Сергей Макогон.

В компании напомнили, что накопление долгов облгазами негативно влияет на финансовое состояние Оператора ГТС Украины и ставит под угрозу бесперебойную транспортировку газа потребителям Украины.

В свою очередь ОГТСУ использует все предусмотренные украинским законодательством механизмы для урегулирования вопроса. В частности, в течение 2020-2021 годов было подано около 50 исковых заявлений о взыскании задолженности за урегулирование ежесуточных негативных небалансов на общую сумму более 9 млрд грн.

Кроме того, ОГТСУ ожидает внедрения механизма распределительных счетов для облгазов, которые позволят автоматически перечислять средства для оплаты за газ Оператору ГТС.

Как сообщалось, в августе 2021 года операторы ГРС (обл-, горгазы) задолжали перед “Оператором ГТС Украины” за газ, отобранный из магистральных газопроводов для собственных производственно-технологических нужд, свыше 153 млн грн, а общий долг облгазов перед составлял 8,8 млрд грн.

Додати коментар

Користувач:
email:





Germany's engine
Exports drive the economy
But growth starts to slow

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - SpaceX може вийти на біржу гігантом, але залишитися поза S&P 500
17:10 - Закритий Ормуз озолотив танкери. Його відкриття може обвалити ринок
16:05 - Російський завод в Ірландії легально постачає сировину для ВПК московія – FT
15:05 - Один мільярд пінт пива: пивовари чекають рекордні продажі від ЧС
14:50 - Кабінет Міністрів виділив майже 3,5 млрд грн на ремонт та утримання місцевих доріг
14:05 - За тиждень Нацбанк продав 766 мільйон доларів
13:11 - У Єврокомісії наполягають на поступовому скасуванні перевірки на внутрішніх кордонах ЄС
12:30 - Суд зобов'язав компанію доплатити Міноборони за будівництво гуртожитку
11:55 - АРМА продовжує управляти російською часткою у фармдистриб’юторі "Вента"
11:05 - ЄС обіцяє ввести обмеження на шенгенські візи для росіян
10:20 - "Каховка. Велика вода": новий документальний фільм до роковин підриву ГЕС
10:20 - Кабінет Міністрів виділив 2 млрд грн на захист критичної інфраструктури та розвиток розподіленої теплової генерації Києва
10:00 - московіяни на Сумщині атакували поштовий автомобіль та знищили АЗС
21:05 - "Далі треба буде заплатити набагато більше": Uklon купує сервіс самокатів
21:00 - Новини 5 червня: удар московія по заводу дитячого харчування, ліміти на їжу в Криму і перемир'я біля ЗАЕС
20:43 - В Африці будують гігантську трубу через Сахару, щоб качати газ в ЄС замість московія
18:00 - Бізнесу Одещини представили інструменти державної підтримки
17:05 - Оновлено порядок організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей по Україні
17:00 - Екоцид Каховської ГЕС: розрахована шкода довкіллю сягнула 77,8 млрд грн
16:35 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 30 травня 2026 року
16:30 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 02 – 04 червня 2026 року
15:30 - 80% риби в Україні — імпорт. Як змінити ситуацію?
15:16 - Проєкт “Підготовка стійких проєктів для сприяння відновленню України” (Проєкт PREPARE Ukraine)
14:55 - Національний банк у травні 2026 року застосував до одного банку і дев’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
14:00 - Уряд спростив проходження оцінки впливу на довкілля для бізнесу на територіях бойових дій
13:00 - Уряд схвалив Експортну стратегію до 2030 року
12:04 - Банки забезпечили фінансування енергетичних проєктів на 50,6 млрд грн
11:15 - Уряд закладає правову основу для залучення стратегічного інвестора до ринків капіталу України
11:00 - Міжнародні резерви становили 45,7 млрд дол. США за підсумками травня
11:00 - International Reserves at USD 45.7 Billion in May


Більше новин