В’ячеслав Негода: В Україні стартував проект на підтримку реформи децентралізації

28.09.2021 11:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В Україні розпочинається реалізація масштабного проекту, покликаного сприяти Уряду в успішному завершенні реформи децентралізації.
На цьому наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час Панельної дискусії «Реформа децентралізації: законодавчий порядок денний» в межах відкриття Проекту «ГОВЕРЛА». «Наше Міністерство є не лише партнером, а бенефіціаром цього проекту.
Це — старт надзвичайно об’ємної, своєчасної та амбіційної ініціативи.
Проект «ГОВЕРЛА» спрямований на підтримку територіальних громад, які мають стати ще більш спроможними.
Зокрема, аби люди «на місцях» могли отримати необхідні якісні послуги і реалізувати себе.
Попереду — багато відповідальних завдань, які, я впевнений, спільними зусиллями з Парламентом, стейкхолдерами, асоціаціями і територіальними громадами ми зуміємо реалізувати», — зауважив заступник Міністра. Зазначимо, для успішного завершення реформи децентралізації є низка надважливих завдань: · чітко розділити повноваження між органами місцевого самоврядування та владою, у тому числі і повноваження територіальних представництв центральних органів влади; · надати необхідні фінансові ресурси, аби органи місцевого самоврядування могли здійснювати свої повноваження; · переформатувати місцеві держадміністрації в органи префектурного типу до внесення змін в Конституцію України, а також адаптувати до нових компетенцій територіальні представництва центральних органів виконавчої влади; · забезпечити всі умови для того, аби мешканці тергромад залучалися до прийняття управлінських рішень; · закріпити нову модель місцевого самоврядування в Конституції України. Водночас зроблено ряд важливих кроків у напрямку реалізації реформи, зокрема: · розроблено законопроект «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України»; · ухвалено у першому читанні законопроект про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та інших законодавчих актів щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні; · напрацьовано зміни до законодавства щодо співпраці територіальних громад; · розроблено ряд проектів законів, які упорядковують повноваження органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою. Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що проект «ГОВЕРЛА» зосереджений на впровадженні та сприянні інституалізації ефективної системи децентралізованого самоврядування в Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Economic winds,
Trade deals, rates, and indicators,
Investors react fast.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 20 травня: нова економічна стратегія України, масове підвищення цін на бензин
20:45 - Експорт нафти Саудівської Аравії впав до рекордного мінімуму
20:31 - Порушення правил безпеки: директора фірми оштрафували за загибель працівника на будівництві
20:25 - Стало відомо, на скільки готовий новий нафтопровід ОАЕ в обхід Ормузу
19:55 - Нафта після двох місяців простою пішла з Ормузу великими танкерами
19:45 - "100-річчя дня пам’яті Петлюри": Нацбанк увів в обіг нову пам’ятну монету
19:25 - "Нафтогаз" виграв у Казахстані право стягнути з "Газпрому" $1,4 мільярда
19:00 - 39 населених пунктів були без світла: росіяни атакували об’єкт ДТЕК на Дніпропетровщині
19:00 - Уряд удосконалив механізми продовольчої підтримки соціальних закладів та вразливих категорій населення
18:55 - Майже всі великі НПЗ у центрі московії зупинилися після ударів України
18:54 - За квартал портові збори та інші платежі принесли бюджету понад мільярд гривень
18:32 - Син медіамагната Руперта Мердока купує половину компанії Vox Media
18:31 - У московії працює величезний тіньовий ринок прострочених продуктів – росЗМІ
18:30 - Україна адаптує український агросектор до нових екологічних вимог ЄС
18:03 - Уряд уточнив механізм перерахунку вартості тепла та води за надзвичайних ситуацій
17:55 - Курс долара до гривні оновив історичний максимум
17:54 - Полісімейкери та економісти з різних країн обговорили монетарну трансмісію в країнах з ринками, що розвиваються – підсумки воркшопу НБУ
17:47 - Ключові рішення НКЦПФР від 20.05.2026
17:46 - Подорожчання проїзду до 30 гривень: у Києві порахували пільговиків
17:34 - Рамкові будівельні угоди: у Мінрозвитку заперечують, що створили механізм контрактування обраних
17:09 - Закупівля без торгів: азербайджанці привезуть у Кривий Ріг енергоустановку за 232 мільйони
17:03 - Житлові ваучери для ВПО: більшість купує житло на вторинному ринку
17:03 - WhiteBIT вийшла на ринок Великої Британії — старт з Пікаділлі
16:50 - У "Дії" запустили декларування про майновий стан і доходи
16:30 - Чому ринок не вирішить проблему відходів
16:27 - Наслідки війни в Ірані: доходи московія від нафти та газу в травні зростуть на 39%
16:25 - Киргизстан розпочав масштабну зачистку бізнесу, який допомагає московія
16:06 - Круглий стіл щодо кібербезпеки в енергетиці: учасники обговорили нові виклики та механізми захисту
15:50 - Каталог «Індустріальні парки України» станом на 28.04.2026
15:46 - Нацбанк продав в Одесі зруйнований росіянами Імексбанк за 93 мільйони


Більше новин