Дмитро Кулеба обговорив із главою зовнішньополітичного відомства Йорданії питання торгівлі та продовольчої безпеки

25.01.2021 20:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Віце-прем’єр-міністром - міністром закордонних справ та у справах експатріантів Йорданського Хашимітського Королівства Айманом Ас-Сафаді. Дмитро Кулеба та Айман Ас-Сафаді обговорили активізацію відносин України та Йорданії і наголосили на важливості регулярного політичного діалогу між двома країнами.
Міністри домовилися провести ближчим часом політичні консультації між міністерствами закордонних справ.  Співрозмовники приділили особливу увагу темі розвитку торгівлі та важливій ролі українського експорту у зміцненні продовольчої безпеки Йорданії.  Глава МЗС України виступив за відновлення у 2021 році засідань Спільної українсько-йорданської комісії з торговельно-економічного співробітництва. Айман Ас-Сафаді підтримав пропозицію Дмитра Кулеби направити до України делегацію йорданського бізнесу для ознайомлення з можливостями, які надає наша держава для взаємовигідної торгівлі та інвестицій.  Окремою темою розмови стало залучення йорданських студентів до навчання в українських університетах.  Сторони обмінялися думками щодо розвитку подій у регіоні Близького Сходу та Північної Африки, обговорили подальшу взаємодію України та Йорданії у рамках міжнародних організацій. Міністри обмінялися запрошеннями здійснити двосторонні візити після нормалізації епідемічної ситуації.  Довідково Попередній раунд політичних консультацій між МЗС України та Йорданії відбувся у 2011 році. За 11 місяців 2020 року, експорт українських товарів до Йорданії збільшився у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року на 8,3% і склав 167,686 млн.
дол.
США. Основні статті експорту України до Йорданії: зернові (37%), чорні метали (20,3%), жири та олії тваринного або рослинного походження (17,6%).  Основу імпорту з Йорданії в Україну склали добрива (32,5%), фармацевтична продукція (23,2%) та продукти неорганічної хімії (10,4%).

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial markets,
A reflection of our world,
Greed, fear, and hope.

- Fin.Org.UA

Новини

20:05 - На Київщині у корупції викрили посадовця автодору
19:33 - Нафта впала нижче 75 доларів за барель
19:09 - Уряд заборонив казино для військових
18:35 - Обшуки у посадовців ФДМУ: правоохоронці підозрюють заниження вартості Ocean Plaza
18:26 - Коментар Національного банку щодо зміни реального ВВП у І кварталі 2026 року
18:25 - На Одещині планують зібрати 770 тисяч гектарів озимих жнив
17:55 - Результати ударів по "Кримському титану": пошкоджено новий цех та інші об’єкти – ЗМІ
17:47 - OKKO та WOG встановлюють ціни майже синхронно – Кириленко
17:17 - Українські морпорти з початку року обробили 40 мільйонів тонн вантажів
17:05 - Долар знову наближається до 45: Нацбанк показав офіційний курс валют на 19 червня
16:50 - Місцеві бюджети отримали на 22,6% більше зборів, ніж минулого року
16:40 - московія заробила 2 мільярди нафтодоларів за 3 місяці санкційних винятків США
16:34 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:30 - Табу на прості фінансові рішення
16:25 - До двох фінансових компаній застосовано заходи впливу
16:20 - БЕБ викрило мережу тіньових АЗС на Дніпропетровщині
15:50 - Дефіцит кадрів в Україні досяг історичного максимуму – дослідження
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.06.2026
15:30 - У Львові відкриють офіс залучення та підтримки норвезького бізнесу
15:10 - Рада розблокувала закон про зміни до бюджету-2026, проваливши шість голосувань
15:00 - Defense tech, бізнес та нова економіка України: у Києві відбудеться Kyiv Growth Summit 2026
15:00 - "Економічна правда" відсвяткувала 20 років та нагородила 100 підприємців
14:42 - На Миколаївщині відновили систему водопостачання
14:40 - Уряд перепризначив Корікова головою Держатомрегулювання
14:10 - Speech by NBU Governor Andriy Pyshnyy at Press Briefing on Monetary Policy Decisions
14:10 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:00 - NBU Leaves Its Key Policy Rate Unchanged at 15%
14:00 - Сюрпризу не сталось: НБУ зберіг облікову ставку на рівні 15%
14:00 - Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 15%
13:50 - У Криму після ударів по інфраструктурі зупинено рух низки поїздів


Більше новин