Дмитро Кулеба та Ван Ї обговорили ключові пріоритети розвитку стратегічного партнерства України та КНР на 2021 рік

21.01.2021 17:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з членом Державної Ради, Міністром закордонних справ Китайської Народної Республіки Ван Ї. Дмитро Кулеба висловив вдячність за надану урядом КНР протягом минулого року допомогу уряду України у боротьбі з пандемією COVID-19 та звернувся до китайського колеги із проханням сприяти якнайшвидшому наданню дозволу на експорт до України китайської вакцини проти коронавірусу. “Ми розглядаємо питання співробітництва щодо вакцини не просто як міжурядову домовленість, а як взаємодію між народами Китаю та України”, - підкреслив він. Ван Ї запевнив Дмитра Кулебу у готовності уряду КНР надалі надавати підтримку Україні у боротьбі з COVID-19, аж допоки пандемія не буде повністю подолана. Китайська сторона підтвердила незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, а також обраного українським народом курсу розвитку країни. У свою чергу, Міністр закордонних справ України запевнив у незмінній позиції нашої держави щодо “одного Китаю”. Сторони позитивно відзначили минулорічне зростання, навіть попри пандемію COVID-19, обсягів торгівлі між Україною та Китаєм на 20% до рекордних 15 млрд дол.
США. Міністри визначили розвиток торгівлі та міжлюдських контактів як два ключових пріоритети відносин України та КНР на 2021 рік. Дмитро Кулеба та Ван Ї обговорили плани українсько-китайських контактів на 2021 рік на всіх рівнях, включаючи найвищий.
У цьому контексті Міністр закордонних справ України поінформував китайського колегу про заходи з відзначення 30-ї річниці незалежності України. “Цьогоріч Україна та Китай відзначають 10 років з моменту проголошення стратегічного партнерства, а Україна відзначає 30 років незалежності.
Щиро сподіваюся, що на цьому тлі Україна та Китай зможуть показати великі позитивні результати у двосторонніх відносинах”, - зауважив Дмитро Кулеба. Міністри підтвердили взаємне запрошення здійснити робочі візити, коли обставини та обмеження пандемії COVID-19 це дозволятимуть. Довідково  Це вже друга телефонна розмова міністрів закордонних справ України та КНР Дмитра Кулеби та Ван Ї.
Попередня відбулася у квітні 2020 року.  Минулоріч Китай посів перше місце серед торговельних партнерів України, другий рік поспіль.
За 11 місяців 2020 року, товарообіг між Україною та КНР склав $13,7 млрд.
При цьому експорт товарів з України до Китаю склав $6,3 млрд (зріс на 92,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року), а імпорт китайських товарів в Україну склав $7,4 млрд (-12,1%).  23 грудня 2020 року уряди України та КНР провели в онлайн-режимі Четверте засідання Комісії зі співробітництва.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції й облігації,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

10:53 - До загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини спрямували понад 5,9 млн грн частини чистого прибутку
10:51 - Транспортний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло понад 3,1 млн гривень
10:50 - Транспортний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло понад 3,1 млн гривень
10:42 - Понад 1,9 млрд грн плати за землю – внесок платників у фінансовий потенціал Дніпропетровщини
10:41 - Декларування іноземних доходів 2026: що варто знати?
10:40 - Військовий збір зріс на понад чверть: до бюджету надійшло 43,5 млрд грн за квартал
10:39 - ДПС та ОТД Казначейства США узгодили подальші кроки цифрової трансформації податкового адміністрування
09:50 - Нафта подорожчала на 7% через обіцянку Трампа блокувати Ормуз
08:30 - Чим загрожують китайські посилки
08:00 - Контейнери не пахнуть: дубайський портовий оператор пішов з України, аби зайти в Росію
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.04.2026
17:48 - Куба заявила, що відкрита для інвестицій США, але є нюанс
17:15 - Американські ВМС блокуватимуть Ормузьку протоку – Трамп
16:50 - Херсонські фермери вирощують овочі замість пшениці – бояться пожеж
15:42 - Німецькі ультраправі хочуть реанімувати "Північний потік"
14:27 - Кулеба розповів, що дозволить підвищити темпи ремонту доріг
13:35 - Компанія друга Путіна заходить у Ялтинський порт – ЗМІ
12:18 - Китай розширює торговельні зв’язки, щоб пережити епоху Трампа – ЗМІ
10:45 - Нафтопровід в обхід Ормузької протоки відновився після іранської атаки
10:10 - США та Іран не досягли угоди щодо припинення війни
10:00 - Зі світлим святом Великодня!
19:27 - На Великдень не передбачено відключень світла
18:00 - Щотижневий дайджест
18:00 - Індія підвищила експортні мита на дизельне паливо та авіаційне паливо
17:30 - Виробник танків Leopard вийде на IPO
16:23 - Дуров радить росіянам оновити Telegram, аби обходити блокування
15:10 - Три нафтові супертанкери проходять через Ормузську протоку
14:02 - Сенатори-демократи закликають не продовжувати виняток із санкцій для нафти московія
13:01 - Лівія ухвалила перший єдиний державний бюджет за понад десять років
12:17 - Свириденко розповіла, чи буде світло на Великдень


Більше новин