Уряд вдосконалив механізм контролю АРМА за ефективністю управління арештованими активами

25.11.2020 15:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Порядку здійснення контролю за ефективністю управління активами. Завдяки уточненням деяких положень Порядку, ухвалені нововведення дозволять уникнути невизначеності у механізмі контролю, що є вкрай важливим у процесі збереження активу та його економічної вартості в період дії арешту активу. Зокрема, для об’єктивної та неупередженої оцінки виконання управителями умов договору про управління активами передбачено формування комісії для здійснення контролю у складі не менше трьох осіб.
Колегіальність контрольних заходів унеможливить упередженість висновків за результатами контролю. З метою більш ефективного виконання завдань з фіксування зовнішнього стану активів та вжиття оперативних заходів безпосередньо за місцем перебування арештованого майна Порядок доповнено можливістю залучення працівників міжрегіональних територіальних управлінь АРМА для здійснення окремих заходів контролю.
Надання таких повноважень дозволить співробітникам МТУ АРМА отримати безперешкодний доступ для огляду та перевірки фактичного стану активів на території всієї України. Крім того, запропоновані зміни врегульовують питання контролю ефективності управління активами, щодо яких вже встановлено факт неналежного управління та відбувається процедура припинення відповідного договору з управителем.
Уряд визначив, що у таких випадках заходи контролю не проводяться у встановлені строки (не рідше одного разу на місяць), оскільки визначення результатів управління в умовах припинення договору є неможливим. «Вдосконалення контролю ефективності управління активами є надзвичайно важливим для реалізації завдань АРМА.
Так, ефективність управління активами одночасно має вплив як на права їх власників – у частині збереження та збільшення економічної вартості активів, які повертаються власникам у разі настання законних підстав, – так і на інтереси держави – в частині виконання завдань арешту, можливості примусового стягнення активів на користь держави та забезпечення надходжень до Державного бюджету від управління активами», –  зазначив тимчасово виконуючий обов’язки Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів Віталій Сигидин.

Додати коментар

Користувач:
email:





Шалений ритм бірж,
Серце б'ється із напруги
Хто на мільйоні

- Fin.Org.UA

Новини

17:12 - Ощадбанк розповів, як зараз впливає "угорський кейс" на валютний ринок України
16:54 - Засідання Комісії
16:51 - Податок на надприбутки банків планують продовжити на 2027 рік – Гетманцев
16:30 - Якими мають бути санкції під час війни
16:18 - Ірландський завод російського мільярдера може постачати сировину для оборонних фірм московія
16:15 - Іран вперше дозволив китайському кораблю пройти через Ормузьку протоку за гроші
15:38 - ОККО викупило проєкт вітроелектростанції у ексголови Тернопільської райради
15:34 - "Дитяча надія": Київстар і dobro.ua передали медичне обладнання до лікарні в Дніпрі
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.03.2026
15:25 - Радник міністра оборони розповів, наскільки поїзди захищені засобами РЕБ
15:06 - "Нафтогаз" витратив понад $180 мільйонів на підтримку Сил Оборони
14:59 - Kernel виграв апеляцію у Люксембурзі щодо законності 216 мільйонів нових акцій
14:46 - Надходження від транспортного податку з дорогих автівок зросли – ДПС
14:45 - Майже 680 тисяч людей долучились до програми "УЗ-3000": куди найчастіше їздять українці
14:30 - Водогосподарські організації Держрибагентства прифронтових і посушливих регіонів отримали 40 генераторів і важку техніку
14:28 - Електронний кабінет – доступний сучасний сервіс комфортної комунікації з податковою службою
14:27 - Податковий борг (крім єдиного внеску) погашається іншою особою: в якому реквізиті платіжної інструкції вказується РНОКПП/ЄДРПОУ платника?
14:25 - Порядок накладення КЕП посадових осіб платника податків, кваліфікованої електронної печатки на податкову звітність
14:24 - Штрафні санкції та пеня нараховані за результатами перевірки податковими органами: зазначення коду виду сплати при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
14:23 - Оподаткування спадщини (подарунку), отриманих фізичною особою – резидентом від фізичної особи – нерезидента
14:22 - Щодо порушення умов перебування ФОПа – платника єдиного податку третьої групи (ставка 5 відс.) на спрощеній системі оподаткування у разі надання послуг за КВЕД, який відсутній у реєстрі платників ЄП
14:21 - Чи підлягає коригуванню граничний розмір МПЗ, встановлений ПКУ, на кількість місяців фактичного володіння/користування земельними ділянками?
14:20 - Щодо подання нової заяви про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у разі припинення дії ліцензії за певних умов
14:18 - Як подається до контролюючого органу повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку?
14:17 - Документальна перевірка ФОПа не проводилась (у т. ч. більше 5 років): чи необхідно зберігати первинні документи понад 1095 чи 1825 днів?
14:17 - Незаконний видобуток вугілля під виглядом георозвідки: фігуранти справи отримали підозри
14:16 - Сплачуйте податки правильно: пам’ятка для громадян
14:15 - Платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду держбюджету понад 115,2 млн грн рентної плати за видобування природного газу
14:14 - Дніпропетровщина: до місцевих бюджетів від юридичних осіб надійшло понад 6,5 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
14:13 - Протягом двох місяців поточного року платники єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 1,6 млрд гривень


Більше новин