Уряд затвердив Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

23.09.2020 16:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

23 вересня Урядом за ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України затверджено відповідне рішення, яке забезпечить максимально прозору та відкриту процедуру отримання спеціального дозволу на користування надрами. Прийняття документа сприятиме покращенню інвестиційного клімату у сфері надрокористування, запровадженню інноваційних методів у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, прозорого механізму продажу на аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами. На сьогодні такі аукціони проводяться шляхом електронних торгів, за допомогою сервісу з автоматичним обміном інформацією. Важливо, що до тепер роботу відповідного сервісу регламентовано Тимчасовим порядком, затвердженим рішенням Уряду від 17 жовтня 2018 р.
№ 848.
Зокрема документом встановлено проведення аукціонів лише з 24 жовтня 2018 року по 1 жовтня 2020 року. Запровадження онлайн-аукціонів вже довело свою ефективність і прозорість.
Так, у рамках проекту у 2019 році було проведено 8 аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів. Загалом, за 2019 рік загальна сума, яка надійшла до Державного бюджету України від організації та проведення вищезазначених електронних аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, становить 503 902 678,00 гривень. У 2020 році очікувані надходження становлять понад 800 млн гривень. Такі цифри дають підстави стверджувати, що на даний час результати експериментального проекту є позитивними, про що свідчать кількість успішних аукціонів, кількість та залученість учасників, висока конкурентність лотів. Саме тому Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський виніс на розгляд Уряду відповідний Порядок. Крім того, сьогодні Урядом було затверджено відповідну Методику визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами. Згідно з цією Методикою відбудеться спрощення механізму розрахунку вартості спеціального дозволу на користування надрами, підвищення принципу його прозорості та передбачуваності кінцевого результату.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investors beware
Financial markets can be cruel
Risk and reward dance

- Fin.Org.UA

Новини

08:00 - Україна (знову) на межі фінансової катастрофи. Чи закінчаться гроші в бюджеті?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 30.03.2026
18:00 - Саудівська нафта прорвалася через Ормуз уздовж берегів Ірану
17:05 - Війна з Іраном може закінчитися світовим дефіцитом пального – CNBC
16:05 - Прибуткові ставки трейдерів перед кроками Трампа викликали питання у юристів
15:06 - Іран атакував один з найбільших алюмінієвих заводів у світі
13:56 - У Запоріжжі суд виселив Національну спілку художників з горища комунальної будівлі
13:15 - Білий дім презентував OnlyFarms, зустрівши фермерів золотим трактором
12:30 - московіяни обстріляли об’єкти "Нафтогазу" на Сумщині: є суттєві пошкодження
11:58 - Гетманцев подасть законопроєкт про продовження податку на надприбутки банків: очікує дискусій
10:59 - Пайова участь: суд наказав АТБ доплати міськраді на Івано-Франківщині за затримку
10:00 - Керівники AI-напряму Мінцифри перейшли в Міноборони розвивати ШІ для армії
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 29.03.2026
18:00 - Аналітики визначили найбільш дохідні українські театри
17:35 - Темпи ремонту доріг перевищують планові показники – Кулеба
17:05 - Суд покарав сільраду, яка не врятувала дерева у заказнику "Косюрівський"
17:00 - Зеленський розповів, скільки пального споживає Україна на місяць
16:10 - Великий податковий законопроєкт розділять на три – Железняк
15:30 - "Київводоканал" відновлює подачу води
14:50 - Франція запровадила субсидії на пальне для окремих груп
13:56 - Скандал із "зерновими оборудками": трейдери призупинили закупівлі зі сторонніх елеваторів
12:58 - московіяни третю добу поспіль атакують газовидобуток "Нафтогазу" на Полтавщині
12:42 - Частина Києва залишилася без водопостачання
12:15 - "Укрзалізниця" посилює захист підстанцій
11:20 - НБУ поставив під сумнів компетентність гендиректора "Укрпошти"
10:25 - московія вдарила по українському морському порту: які наслідки
09:40 - московіяни двічі за ніч атакували Одесу: пошкоджено інфраструктуру
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 27 березня: фіналісти на посаду голови митниці, ціна кешбеку на пальне
21:00 - Одеса як інвестиційна платформа: чому місту потрібна нова модель розвитку


Більше новин