Парламент ухвалив в першому читанні законопроєкт «Про верифікацію та моніторинг державних виплат»

20.09.2019 18:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» (№1231), який дозволить врегулювати всі правові та організаційні засади здійснення верифікації та підвищити ефективність державних виплат. Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна.
Верифікація проводиться в інтересах людей, яким дійсно необхідна допомога, та усіх чесних платники податків. Законопроект врегульовує основні питання збору, обробки, захисту та аналізу інформації, отриманої від суб’єктів надання інформації та визначає основні етапи верифікації: превентивна верифікація – верифікація при зверненні фізичної особи за призначенням за державними виплатами; поточна верифікація – верифікація під час надання державних виплат фізичним особам; ретроспективна верифікація – верифікація після завершення надання державних виплат фізичним особам. Законопроект також визначає порядок надання рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, порядок підтвердження та спростування відповідних рекомендацій, а також підходи щодо повернення неправомірно перерахованої державної виплати. Прийняття Закону сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення: підвищенню адресності; раціональному використанню бюджетних коштів; мінімізації бюджетних втрат від помилок та шахрайств в соціальній сфері; автоматизації перевірки державних виплат. Бюджетні кошти повинні витрачатись ефективно і прозоро, а допомога – надаватись адресно. Довідково Верифікація державних виплат – це комплекс заходів зі із збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних суб’єктів надання інформації. Мінфін здійснює повноваження з контролю за дотриманням бюджетного законодавства у в частині верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування визначені Бюджетним кодексом України, з дотриманням Конституції України, законів України «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про банки та банківську діяльність», інших норм законодавства і лише в інтересах економічного добробуту та прав людини.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish, optimistic,
Bearish, pessimistic tones,
The market speaks loud.

- Fin.Org.UA

Новини

19:13 - "Vodafone Україна" оголосив новий викуп євробондів
18:55 - Київ отримав від Франції 30 генераторів: де їх будуть використовувати
18:34 - Відновлення інфраструктури України: Кабмін схвалив нові 23 проєкти
17:56 - Нафтогазові доходи московії впали до мінімуму з 2020 року
17:50 - В Україні дорожчає один з овочів борщового набору
17:30 - Національний банк рекомендує використовувати в платіжних застосунках єдині назви для переказів між рахунками
17:17 - Збитки на солі для посипки доріг Києва: судитимуть комунальника
17:10 - Франція виділяє на підтримку енергетики України 150 генераторів та 71 мільйонів євро
16:53 - БО "100% Життя" Дніпровський регіон" отримала 75 000 євро від Purina BetterWithPets Prize
16:44 - Оновлено вимоги до організації системи внутрішнього контролю фінансових компаній
16:37 - Тіньовий ринок пального: торік податкова припинила дію 886 ліцензій
16:34 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 5 лютого
16:30 - Як покращити інвестування
16:30 - Через обстріл московія на об'єкті інфраструктури Дніпропетровщини сталась пожежа
16:10 - Поліція викрила шахраїв, які ошукали банки на 13 мільйонів гривень
15:47 - Держстат повідомив про прискорення зростання економіки у IV кварталі 2025 року
15:40 - В Україні сертифікували машину розмінування з дистанційним керуванням
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.02.2026
15:20 - Гнучкий графік: в яких професіях побільшало вакансій з цією умовою
15:03 - "Укрексімбанк" відклав закриття філій у двох обласних центрах
14:54 - ФДМУ виставив на приватизацію науково-дослідний інститут у Києві
14:45 - Ірландія виділяє додатково 25 мільйонів євро на відновлення українського енергосектору
14:40 - "Укрзалізниця" встановила пункт обігріву на вокзалі Перемишля
14:29 - Детінізація ринку техніки та електроніки: в ДПС розповіли наскільки зросли виторги та кількість фіскальних чеків
14:22 - "Укрнафта" суборендувала колишні заправки Shell: які умови
14:05 - Енергопідтримка бізнесу: Свириденко розповіла про реалізацію програм
13:45 - З початку року зафіксовано 217 атак на енергетику України – Свириденко
13:40 - В "Дії" запустять послугу з подання декларації про майновий стан та доходи
13:37 - Українська машина розмінування UDM VORMELA отримала сертифікат відповідності
13:37 - Зеленський: У Києві понад 1100 будинків без тепла, кількість ремонтних бригад збільшиться


Більше новин