Справу щодо концерна-постачальника "оборонки" московія передали до суду

12:23 | Економічна правда

Детективи завершили розслідування щодо власників та топменеджменту концерну, який працював на московитський оборонний комплекс, справу передали до суду. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, а також Офіс генерального прокурора. За даними ЕП, ідеться про концерн NICMAS народного депутата 3-го і 4-го скликання Григорія Дашутіна.
Раніше УП з посиланням на джерело в правоохоронних органах писала про цю справу. До суду скеровано обвинувальний акт щодо учасників злочинної організації, які після початку повномасштабного вторгнення московії забезпечували постачання промислового обладнання підприємствам держави-агресора, повідомляє прокуратура. За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт щодо чотирьох учасників злочинної організації. "Наразі обвинувальні акти відносно останніх 4 фігурантів, які були оголошені раніше в розшук, направлені до суду", – зазначають у ДБР. "Ще 7 обвинувальних актів, у тому числі – організатора злочинної схеми, колишнього народного депутата від Партії Регіонів, знаходяться в суді ще з червня 2024 року", – зазначено у повідомленні бюро. За даними слідства, обвинувачені діяли в інтересах фактичних власників і службових осіб підприємств, які сприяли реалізації компресорного обладнання кінцевим споживачам на території московії. "Після початку повномасштабної збройної агресії рф проти України учасники злочинної організації, діючи умисно та за попередньою змовою, організували схему прихованого експорту обладнання до держави-агресора", – повідомляють правоохоронці. З цією метою було укладено та виконано зовнішньоекономічні контракти з підконтрольним суб"єктом господарювання за кордоном.
Формально продукція експортувалася з України за кордон, однак фактично надалі, згідно з митними деклараціями, транспортувалася до підприємств у місті Орел рф. Слідство встановило, що поставлене обладнання використовувалося для забезпечення потреб військово-промислового комплексу рф, зокрема у складі спеціального та військового залізничного обладнання. У ДБР уточнили, що промислово-інноваційна група компаній родини колишнього нардепа України з 2014 року забезпечувала держпідприємства рф високоефективними вузлами, агрегатами, деталями пневматичного обладнання. Компресори й компресорні установки є комплектуючими частинами, що використовуються у складі бойових залізничних ракетних комплексах, які знаходяться на бойовому чергуванні у складі ракетних військ стратегічного призначення країни-агресора. У результаті протиправної діяльності у період з травня по листопад 2022 року підприємствам рф було реалізовано продукцію на суму понад 160 млн гривень. Обвинувальний акт щодо ще семи учасників цієї злочинної організації, у тому числі її організатора, вже перебуває на розгляді Київського районного суду м.
Полтави.
Наразі у справі триває підготовче судове провадження. Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що колишньому народному депутату та керівникам концерну, який забезпечував продукцією московитський ВПК навіть після повномасштабного вторгнення, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Співробітники ДБР затримали власників та топменеджмент концерну, який забезпечував продукцією московитський ВПК навіть після вторгнення, у тому числі - організатора схеми, колишнього нардепа, члена Партії Регіонів. Державне бюро розслідувань заблокувало роботу українського концерну, який продовжив забезпечувати московитський військово-промисловий комплекс навіть після вторгнення, рештовано майно на 1 мільярд гривень.

Додати коментар

Користувач:
email:





G8 and G20
Governing global finance
Powerful elite

- Fin.Org.UA

Новини

15:43 - Максимальна база нарахування єдиного внеску у 2026 році
15:42 - Електронний кабінет – головний інструмент цифрової взаємодії з
15:39 - Рентна плата з видобування кам’яного вугілля: платники Дніпропетровщини поповнили місцеві бюджети на понад 88,1 млн гривень
15:36 - У фокусі уваги податківців Дніпропетровщини – практичні аспекти звітності по підакцизних товарах
15:31 - Час декларувати: податківці Дніпропетровщини провели інформаційно-роз’яснювальну зустріч
15:20 - Британія так і не посилила боротьбу з "тіньовим флотом" – BBC
15:16 - У 2025 році великі платники податків перерахували до бюджету майже половину всіх надходжень
15:05 - Виробник контенту для каналу "Рада" звільнив співробітників та припинив оренду студії – ЗМІ
15:00 - Підтримка ветеранів, виїзд за кордон та фінансовий нагляд: що зміниться в лютому
14:48 - Посадовцю КМДА повідомили про підозру: приховав бізнес у Польщі
14:40 - Провідна китайська нафтокомпанія заміняє венесуельську нафту канадською – Bloomberg
14:22 - ВАКС обрав запобіжку для ексочільника Прикордонної служби Дайнеки
14:12 - Зеленський: Фіксуємо переорієнтацію російських ударів з енергетики на логістику
14:01 - Бізнес родини очільника БЕБ Закарпаття різко пішов вгору після його кар'єрних успіхів – ЗМІ
13:40 - Львівський ІТ Кластер та відсторонений CEO вирішили питання належності торговельних марок
13:24 - Розвиток БЕБ: в Бюро розпочали переатестацію працівників
13:00 - Через падіння закупівельних цін "молочники" можуть призупинити роботу – ЗМІ
13:00 - Онлайн чи офлайн: як розвивати бізнес у 2026 році
12:50 - США-гіганти готують понад 52 тисячі скорочень через ШІ
12:45 - Страховику розширено обсяг ліцензії на здійснення діяльності із прямого страхування
12:35 - У прифронтових регіонах фіксують знеструмлення внаслідок бойових дій
12:30 - Енергетична євроінтеграція незворотна?
12:25 - Банки України показали актуальний курс валют на 30 січня
12:23 - Справу щодо концерна-постачальника "оборонки" московія передали до суду
12:05 - НКЦПФР попереджає: перелік SCAM-проєктів поповнився двома новими
11:53 - Держстат назвав середню зарплату в Україні у грудні: вона зросла на 14%
11:45 - московія вночі вдарила ракетою по харківській фабриці Philip Morris
11:38 - За рік танкери з сирою нафтою виконали 2346 рейсів з портів московія – дослідження
11:25 - Два супермаркети "Сільпо" у Києві працюватимуть цілодобово
11:04 - УЗ обмежила рух між Дніпром та Запоріжжям через ворожу атаку на інфраструктуру


Більше новин