Денис Шмигаль: Понад 143 тонни спецобладання отримали енергетики з хабів Міненерго за останні дні
24.01 21:39 | Міністерство енергетики УкраїниДенис Шмигаль: Понад 143 тонни спецобладання отримали енергетики з хабів Міненерго за останні дні
ludmila.petrovska
24 січня 2026, 21:39
Під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра енергетики Дениса Шмигаля відбулося чергове засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Києві та області.
Учасники наради обговорили стан енергосистеми після чергової масованої атаки рф на об’єкти інфраструктури Київщини, Харківщини, Чернігівщини та інших регіонів.
За словами очільника Міненерго, через систематичні удари ворога по об’єктах генерації та розподілу в енергосистемі зберігається суттєвий дефіцит потужності.
Зокрема, у Києві внаслідок екстрених відключень без електропостачання залишаються понад 800 тисяч абонентів.
Денис Шмигаль повідомив, що для пришвидшення ремонтних робіт упродовж останніх днів з одного з хабів Міненерго розподілили понад 143 тонни гуманітарної допомоги.
Обладнання передано енергетичним компаніям Києва та області, а також Сумської, Харківської та інших областей.
Йдеться про критично важливе устаткування – генератори, силові трансформатори, кабельну продукцію та насоси.
«Плануємо передати частину генераторів від міжнародних партнерів у пункти обігріву ДСНС, аби забезпечити людей електрикою у період відключень.
Очікуємо додаткове обладнання від Словаччини, Швейцарії, Нідерландів, Азербайджану, Італії, Латвії, Польщі», – повідомив Денис Шмигаль.
Члени Штабу скоординували свої дії щодо відновлення теплопостачання в столиці.
Також Денис Шмигаль наголосив на важливості посилення роботи з вразливими категоріями населення в умовах надзвичайної ситуації в енергетиці.
Новини
Новини Міністерства
Міжнародна допомога
Ситуація в енергосистемі
Відновлення і відбудова

