Ексвласник телеканалу ZIK та втікач Димінський має бізнес у Латвії

18.08.2025 15:00 | Економічна правда. Колонки

Колишній український олігарх Петро Димінський, який володів часткою мережі АЗС WOG та телеканалом ZIK а з 2017 року тікає від арешту закордоном, володіє бізнесом у Латвії. ПРо це повідомили у своєму розслідуванні журналісти NGL.Media. У грудні 2019 року контрольована Димінським кіпрська компанія Ablemark Limited підписала договори про надання позик пов’язаним латвійським компаніям New Fuels RSEZ SIA та Energy Resources CHP RSEZ SIA. Мова йде приблизно про 17 млн євро.
Ці гроші, ймовірно, були отримані від продажу телеканалу ZIK, який належав Димінському, соратнику Медведчука Тарасу Козаку. Латвійськими компаніями володіла пов"язана із Димінським ще одна кіпрська компанія Vulkanit Limited. Окрім цього Vulkanit Limited володіє латвійською управлінською компанією SIA EcoEnergy AIFP. Головою правління усіх трьох компаній, розташованих у місті Резекне на сході Латвії, виявився 48-річний українець Роман Вдовиченко. Як повідомляє NGL, компанії Димінського намагаються підтримувати добрі стосунки з місцевою владою – наприклад, вони спонсорували будівництво нового футбольного манежу у Резекне. Латвійські медіа неодноразово писали і про політичний вплив Димінського, зокрема, через депутатку латвійського парламенту Вікторію Плешкане з проросійської партії Stabilitatei! (Стабільність!). Нагадаємо: Бізнесмена Петра Димінського підозрюють у скоєнні смертельного ДТП, в результаті якого 18 серпня 2017 року загинула 31-річна Наталія Тріла.
Провину у наїзді на її автомобіль взяв на себе охоронець Димінського Андрій Борщ. За даними експертизи ДНК з подушок безпеки в автомобілі засвідчила, що охоронець Димінського, який взяв на себе вину за ДТП, не був за кермом на момент аварії.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку день і ніч,
Торгівля триває без зупинки.
Тут гроші легко можуть зникнути,
Але й заробити можна втричі.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:28 - Денис Шмигаль: усі встановлені когенераційні установки мають працювати для потреб споживачів
21:49 - Енергонезалежність малого бізнесу: Уряд запускає програму підтримки ФОП до 15 тис. грн
21:00 - Новини 23 січня: Україна на межі гуманітарної катастрофи, Кличко закликав киян виїхати з міста
20:52 - Уряд запровадив гранти для малого бізнесу на купівлю енергообладнання
20:50 - Шахраї розсилають фейкові листи "від НБУ" з вимогою документів
20:35 - Денис Шмигаль: Працівники аварійно-відновлювальних бригад отримуватимуть додатково 20 тисяч гривень щомісяця
20:28 - Українці подали до Міжнародного реєстру збитків сто тисяч заяв
20:20 - По 20 тисяч щомісяця: Зеленський анонсував доплати аварійним бригадам
19:55 - Глава ДТЕК: Україна на межі гуманітарної катастрофи після атак московія
19:48 - Тігіпко купує у Веревського елеватор на Черкащині
19:40 - Ситуація зі світлом різко ускладнилася, енергосистема на межі – ДТЕК
19:20 - Управління держборгом: уряд виконав одну з 15 рекомендацій аудиторів
19:10 - Україна отримає 4 млрд єн від Японії: куди спрямують кошти
19:00 - Експорт зерна "морським коридором" сягнув 100 мільйонів тонн
18:50 - Уряд хоче автоматизувати обмін інформацією щодо санкцій
18:45 - Золото прямує до найкращого тижня з 2020 року через Гренландію
18:44 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 22 січня 2026 року
18:42 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 20 січня 2026 року
18:40 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 19 січня 2026 року
18:40 - Компанії-зомбі та безробіття: в економіці Китаю не все так добре – FT
18:37 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 17 січня 2026 року
18:36 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 14 січня 2026 року
18:30 - Денис Шмигаль: країни G7+ підтвердили готовність прискорити допомогу енергосектору України
18:15 - Кличко поінформував, скільки ще будинків в Києві залишаються без опалення
18:04 - Типовий проект модульної теплиці
17:59 - Контроль за реалізацією проекту будівництва модульної теплиці
17:58 - Роз’яснення щодо деяких питань реалізації проектів щодо грантів в частині розвитку тепличного господарства
17:50 - Умови надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства


Більше новин