Китай закликав фірми уникати чипи Nvidia після дозволу на продажі від Трампа

12.08.2025 18:20 | Економічна правда

Пекін закликав місцеві компанії уникати використання процесорів Nvidia H20, особливо для державних цілей після того, як адміністрація Трампа скасувала ефективну заборону США на ці продажі. Про це повідомляє агентство Bloomberg. Протягом останніх кількох тижнів китайська влада надсилала повідомлення низці компаній, радячи уникати використання цих менш потужних напівпровідників, повідомили джерела, які не бажали розголошення своїх імен через чутливість інформації. Поради були особливо сильними щодо використання чипів H20 для урядових або національно-безпекових завдань державними підприємствами або приватними компаніями. Листи не містили, однак, повної заборони на використання H20, за словами джерел.
Аналітики галузі погоджуються, що китайські компанії все ще зацікавлені в цих чипах, які добре працюють у певних критичних додатках для штучного інтелекту. Nvidia і Advanced Micro Devices Inc.
нещодавно отримали схвалення Вашингтона для відновлення продажів менш потужних чипів для штучного інтелекту до Китаю, на спірних умовах, згідно з якими вони повинні віддавати уряду США 15% від отриманих доходів. Але навіть з підтримкою команди Трампа дві компанії стикаються з проблемою, що їхні китайські клієнти під тиском Пекіна повинні купувати місцеві чіпи.
Загальний тиск Китаю стосується прискорювачів ШІ не тільки від Nvidia, а й від AMD, хоча незрозуміло, чи згадувалися конкретно чіпи MI308 від AMD. Позиція Пекіна може обмежити здатність Трампа перетворити зміну експорту на істотну вигоду для бюджету, угода, яка підкреслює його транзакційний підхід до національної безпеки, що довго вважалася невід"ємною. Однак китайські компанії можуть бути не готові відмовлятися від іноземних чипів. "Чипи від місцевих виробників значно покращуються, але вони можуть бути менш універсальними для певних робочих навантажень, на яких хоче зосередитися китайська індустрія ШІ", - зазначив Хомін Лі, старший макро-стратег у Lombard Odier у Сінгапурі.
Лі також додав, що очікує на "сильний" попит на чипи, які адміністрація Трампа дозволяє продавати Nvidia та AMD. Нагадаємо: Nvidia і AMD погодилися передавати уряду США 15% доходів від продажу чипів у Китаї в рамках незвичайної угоди з адміністрацією Трампа для отримання ліцензій на експорт напівпровідників. Nvidia розмістила замовлення на 300 000 чипів H20 у тайванської TSMC минулого тижня через сильний попит з Китаю, який змусив американську компанію змінити своє рішення і не покладатися тільки на наявні запаси. Дональд Трамп пообіцяв запровадити 100% мито на імпорт напівпровідників, але заявив, що компанії, такі як Apple, які інвестують у США, зможуть уникнути нових мит. Чипи H20 компанії Nvidia становлять загрозу безпеці Китаю, заявило в неділю соціальне медіа, пов"язане з державними ЗМІ Китаю, після того як Пекін висловив занепокоєння щодо наявності в цих чипах "задніх дверей".

Додати коментар

Користувач:
email:





Currency exchange
Money flowing across borders
Global economy

- Fin.Org.UA

Новини

18:10 - У Києві все ще без тепла 3300 багатоповерхівок – Кличко
18:00 - Кожен другий українець користується послугами в "Дії" — дослідження
17:30 - СБУ викрила на Чернігівщині податківців, які "обкладали даниною" бізнес
16:50 - "Київводоканал" відновив водопостачання на лівому березі Києва
16:00 - У 2025 році Туреччина стала найбільшим імпортером української кукурудзи
15:05 - У Києві на Троєщині 600 будинків – без тепла, водопостачання та світла
14:42 - У Києві до звичайного режиму роботи повертається "червона" лінія метро
14:00 - Євросоюз передає Україні 447 генераторів
13:48 - У розвідці розповіли, як компанії Білорусі залучені до виконання оборонного замовлення московія
13:18 - На Одещині та Дніпропетровщині застосували екстрені відключення світла
12:21 - ДТЕК Ахметова хоче розірвати багатомільйонну скандальну угоду з "Енергоатомом"
11:18 - московіяни атакували кондитерську фабрику Roshen в Києві: є загибла і поранені
10:39 - Поїзди "зеленої" та "червоної" гілок столичного метро змінили рух через обстріл
10:23 - Половина багатоповерхівок Києва залишилися без тепла після ворожої атаки
10:10 - В Міненерго розповіли, в яких регіонах найбільші знеструмлення після атаки московія
10:00 - В Україні спрогнозували розвиток індустріальних парків
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:28 - Денис Шмигаль: усі встановлені когенераційні установки мають працювати для потреб споживачів
21:49 - Енергонезалежність малого бізнесу: Уряд запускає програму підтримки ФОП до 15 тис. грн
21:00 - Новини 23 січня: Україна на межі гуманітарної катастрофи, Кличко закликав киян виїхати з міста
20:52 - Уряд запровадив гранти для малого бізнесу на купівлю енергообладнання
20:50 - Шахраї розсилають фейкові листи "від НБУ" з вимогою документів
20:35 - Денис Шмигаль: Працівники аварійно-відновлювальних бригад отримуватимуть додатково 20 тисяч гривень щомісяця
20:28 - Українці подали до Міжнародного реєстру збитків сто тисяч заяв
20:20 - По 20 тисяч щомісяця: Зеленський анонсував доплати аварійним бригадам
19:55 - Глава ДТЕК: Україна на межі гуманітарної катастрофи після атак московія
19:48 - Тігіпко купує у Веревського елеватор на Черкащині
19:40 - Ситуація зі світлом різко ускладнилася, енергосистема на межі – ДТЕК
19:20 - Управління держборгом: уряд виконав одну з 15 рекомендацій аудиторів


Більше новин