Work.ua з’ясував, яку роботу найчастіше шукають ветерани після завершення служби
02.07 13:12 | Економічна правда
Понад половина опитаних Work.ua ветеранів (55%) не знають, яка робота їм підійде.
і 23% не розуміють, із чого почати.
Про це пише сайт Work.ua, який у червні провів опитування серед ветеранів, зареєстрованих на платформі.
Згідно з опитуванням, 29% респондентів не можуть повернутись до попередньої роботи.
Заважають поранення, втрата кваліфікації, зміни в житті.
Ще 19% ніколи не працювали в цивільному секторі.
"Ветерани відкладають пошук або погоджуються на перше, що трапляється.
І не тому, що це усвідомлений вибір, а тому, що це хоч якийсь шанс.
Випадкова вакансія — не завжди шлях до гідного повернення.
Тому важливо, щоб ветерани бачили перед собою можливості, вчилися говорити про свій досвід цивільною мовою, не залишалися наодинці, а зверталися до консультантів", – говориться у публікації.
За даними платформи, багато ветеранів вибирають сферу охорони та безпеки, бо бачать у цьому пряме продовження військового досвіду.
"Це схоже на логічний і безпечний перехід, оскільки форму замінює форма, команду замінює команда, а чітка інструкція зберігає відчуття контролю", – говориться у публікації.
Понад 30% респондентів зазначили, що планують працювати або вже працюють у сфері охорони та безпеки чи в приватних охоронних фірмах.
"Коли не видно інших варіантів, коли немає підтримки в перекладі військового досвіду на цивільні професії, сфера безпеки стає автоматичним вибором, щоб повністю не дезорієнтуватися", – пише сайт.
Work.ua підкреспює, що роботодавці мають бачити не просто статус, а фахівця.
Давати відповідь, навіть якщо це "ні".
Включати у свої команди людей з досвідом служби не з благодійності, а з поваги й розуміння цінності.
"Після завершення служби багато військових стикаються не лише з новим ринком праці, а й з глибшою кризою ідентичності", – зазначено у публікації.
Нагадаємо:
Раніше повідомлялося, що повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну посилило демографічні проблеми.
В Україні ще є резерви робочої сили – це люди економічно активного віку, які з різних причин не залучені до ринку праці.
Найбільші групи – внутрішньо переміщені особи (ВПО), люди з інвалідністю, досвідчені кандидати віком 50-55+, а також студенти, пенсіонери, ветерани.
Бізнес має переглядати підходи до інклюзії, найму та управління персоналом, зазначила перша заступниця міністра соціальної політики Дар"я Марчак.
Також повідомлялося, що у квітні В Україні рекордно зросла кількість вакансій для людей без досвіду та студентів.
У дослідженні Work.ua.говориться про тенденцію — збільшення кількості роботи для студентів: людей, які паралельно здобувають освіту, готові наймати на 25% вакансій компанії.