Питання фентанілу відіграватиме ключову роль у тарифних переговорах між США та Китаєм

10.05.2025 10:00 | Економічна правда

Українська правдаПроблема фентанілу стане ключовим питанням у торговельних переговорах між США та Китаєм, які відбудуться 10–11 травня у Швейцарії.
Ці перемовини можуть визначити подальший курс економічних відносин між двома країнами, які перебувають у стані економічної війни. Джерело: The Wall Street Journal Деталі: За інформацією видання, міністр громадської безпеки Китаю Ван Сяохун приєднається до делегації, очолюваної віцепрем’єром Хе Ліфеном – довіреною особою президента Китаю Сі Цзіньпіна.
Вони зустрінуться з міністром фінансів США Скоттом Бессентом і торговим представником Джемісоном Гріром у Швейцарії в суботу та неділю на переговорах, які мають вирішальне значення для майбутнього торговельних відносин між двома країнами. Важливою темою переговорів стане питання фентанілу – синтетичного опіоїду, що спричинив наркотичну кризу в США.
Адміністрація Трампа раніше закликала Китай вжити рішучіших заходів для боротьби з виробництвом і експортом хімічних речовин, необхідних для виготовлення фентанілу, але взаємна недовіра між країнами значно ускладнює ці зусилля. Дослівно: "Сі призначив Вана – свого близького соратника – ключовою особою у переговорах з Вашингтоном щодо того, як реагувати на занепокоєння президента Трампа щодо ролі Китаю у торгівлі фентанілом, що стало кроком до організації нинішніх торговельних перемовин". Деталі: Китайські чиновники наголошують, що їхня готовність до співпраці в боротьбі з наркотиками є актом доброї волі, водночас зазначаючи, що американські тарифи знижують їхню зацікавленість у розв’язанні проблеми фентанілу. "Присутність Вана означає одне: фентаніл – не лише тема обговорення, а й ключовий елемент торговельних переговорів між США та Китаєм на цьому етапі", – зазначила директорка китайської програми у вашингтонському аналітичному центрі Stimson Center Юн Сун. "Рівень готовності Китаю до співпраці покаже, наскільки сильно він прагне укласти торговельну угоду", – додала вона. Раніше Трамп запровадив мита у розмірі 145% на китайські товари.
У відповідь Пекін запровадив тариф у 125% на американську продукцію. Напередодні переговорів президент США Дональд Трамп повідомив, що готовий знизити тарифи на китайські товари до 80% – рівня, який хоч і означатиме деескалацію, але все ще перешкоджатиме нормальній двосторонній торгівлі. "80% тариф на Китай – здається правильним! Вирішувати Скотту Б.", – написав Трамп, маючи на увазі Бессента. Пізніше, 9 травня, міністр торгівлі США Говард Лутнік повідомив Fox News, що президент, ймовірно, збереже значну частину так званих "дзеркальних" тарифів на торгівлю з Китаєм, але остаточний рівень може становити близько 34%.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish market rise,
Investors cheer and shout loud,
Capital success.

- Fin.Org.UA

Новини

19:59 - Японія передала Україні спеціальну будівельну техніку для навчального центру
19:37 - Автоматичний ваговий контроль: у січні порушники сплатили понад 6 мільйонів гривень
19:05 - В Україні 14 лютого протягом всієї доби діятимуть графіки відключення світла
19:03 - Прокуратура вимагає стягнути 3 мільйонагривень з ексзаступника начальника ТЦК
18:40 - Збій у Glovo: користувачам повернуть чайові та повну вартість замовлення
18:30 - Американсько-український фонд відбудови за місяць отримав понад 60 проєктних пропозицій
18:23 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 418 автомобілів
17:57 - У січні українські металурги на чверть скоротили експорт напівфабрикатів
17:50 - На Одещині та Миколаївщині складна ситуація з енергетикою після нічної атаки
17:15 - Відновлення опалення в столиці під загрозою через обшуки СБУ в "Київтеплоенерго"
17:15 - На Вінничині викрили депутата сільради: не задекларував 11 мільйонів гривень
17:09 - США проведуть переговори з Угорщиною та Словаччиною щодо відмови від російського газу – Рубіо
16:57 - 30 років гривні: спільний проєкт Національного банку України та LB.ua
16:57 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 16 лютого
16:43 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374 і від 13 січня 2016 р. № 94»
16:40 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374 і від 13 січня 2016 р. № 94”
16:40 - Лікарня на Одещині ошукала пацієнтів на 3,5 мільйона гривень
16:30 - Навіщо нам модель обліку ЄС
16:24 - Індійський нафтовий гігант отримав ліцензію США на купівлю венесуельської нафти
16:10 - В Україні стартував новий збір врожаю тепличних огірків: які ціни
16:07 - Перший підземний садок у Харкові будуватимуть до кінця 2027 року
16:03 - У Самарівській ДПІ проведено інтерв'ю
15:57 - У приміщенні Самарівської ДПІ організовано брифінг
15:50 - У Самарівській ДПІ відбувся брифінг
15:45 - московіяни знищили великий автосалон в Одесі
15:35 - Шурма назвав маніпуляцією твердження, що він переховується
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.02.2026
15:21 - "Гарантований покупець" виграв в "Укренерго" суд: йдеться про понад 1,2 мільярда
15:00 - Ворожі БпЛА пошкодили транспортну інфраструктуру в Миколаєві
14:55 - Українці почали активніше декларувати майно і доходи – ДПСУ


Більше новин