Українська нерухомість 2.0: підписка, токенізація, пенсійна реформа

30.04 17:00 | Економічна правда. Публікації

Ринок нерухомості в Україні стоїть на порозі кардинальних змін.
Війна та глобальні економічні трансформації вимагають від нас не просто відновлення, а створення абсолютно нової моделі, яка буде гнучкою, інвестиційно привабливою, а ще – цифровою.
Наприклад, який зв’язок між нерухомістю, пенсійною реформою та розвитком фондового ринку в Україні? Зараз спробую пояснити на прикладах. На зламі епох Ми живемо в епоху тектонічних зсувів, коли світова архітектура безпеки та економіки радикально трансформується.
Стара модель руйнується і на її місці виникає нова, де ключову роль відіграють економічні й технологічні альянси. Україна опинилася в епіцентрі цих змін, на стику інтересів глобальних гравців: США, Китаю та Європейського Союзу.
Ми маємо всі шанси стати ключовим гравцем у цій новій системі.
Для цього нам потрібно змінити власне мислення. Китай, керуючись стратегічним баченням, розширює свій вплив.
Пекін не грає в короткострокові політичні ігри, а системно будує нову модель світового порядку.
США, занурені у внутрішні політичні чвари, дедалі частіше діють у форматі короткострокових "покерних партій", де головна мета – швидкий результат. Європа демонструє нерішучість.
Так, є готовність інвестувати в Україну, але бракує політичної волі для радикальних кроків.
Європейські лідери, здається, не до кінця усвідомлюють, що від успіху України залежить майбутнє всього континенту. У цьому контексті Україна має унікальний шанс.
Ми можемо стати не просто "буфером" між великими гравцями, а новим центром адаптивності та інновацій.
Наша країна, яка пройшла через горнило війни, має всі підстави стати "експортером безпеки та ринком можливостей" для інвесторів з усього світу. Ми здатні стати лідером у формуванні нової Європи, який зможе відповідати на виклики ХХІ століття.
Ми повинні стати прикладом для інших країн, як можна будувати успішну державу в умовах глобальної нестабільності. Настав час діяти рішуче Україна стоїть перед екзистенційними економічними викликами, які вимагають негайних дій.
Майбутнє країни залежить не від зовнішньої допомоги, а від нашої здатності трансформувати економіку і створити стійку модель розвитку. Ми повинні перестати покладатися лише на допомогу ззовні і почати діяти.
Слід створити власну модель розвитку, яка базуватиметься на наших сильних сторонах: високому рівні освіти, інноваційному потенціалі та географічному розташуванні. Одним з ключових сучасних викликів є депопуляція.
Якщо ми не змінимо стратегічний підхід, то до 2030 року в Україні залишаться лише 25 млн населення (за результатами моделювання Advanter Group).
Це означає не лише втрату людського капіталу, а й руйнування економічної основи держави. При цьому головне завдання на найближчі роки – подвоїти ВВП та економіку України.
Це амбітна мета, але це необхідна умова для виживання та розвитку країни.
Ми повинні перейти від екстенсивного до інтенсивного розвитку, зосередившись на інноваціях, технологіях та високій доданій вартості. Читайте також: Ера маленького інвестора.
Чому українець з $5 тисячами стане головним гравцем на ринку нерухомості Іншою ключовою проблемою залишається структурне безробіття.
Люди не готові переїжджати туди, де є робота, що призводить до дисбалансу на ринку праці.
Ми повинні розробити адаптивні програми житла та соціальної підтримки, які стимулюватимуть внутрішню мобільність українців. Ми маємо усвідомити, що економічне зростання неможливе без радикальних реформ.
Саме тому треба створити сприятливий бізнес-клімат, зменшити бюрократію та корупцію, забезпечити захист прав власності. Ми повинні перейти від моделі "держава-допомагач" до моделі "держава-партнер".
Держава має створити умови для розвитку бізнесу, а не заважати йому.
Також треба починати системно стимулювати підприємництво, інновації та інвестиції. Важливо переосмислити підходи Як і економічна модель України, вітчизняний ринок нерухомості потребує радикального переосмислення.
Ми повинні відмовитися від застарілих моделей та перейти до інноваційних підходів, які відповідатимуть викликам ХХІ століття. Перший ключовий тренд – перехід від володіння до підписки.
Нерухомість слід сприймати не як об"єкт, а як сервіс.
Люди повинні мати можливість змінювати житло відповідно до своїх потреб та можливостей, без необхідності його купівлі. Структурне безробіття переважно викликане небажанням людей перенавчатися, але також страхом і небажанням переїздити в ті міста і райони, де є робота.
Саме гнучкі моделі оренди та володіння дозволять людям користуватися нерухомістю за моделлю підписки.
Це означає, що люди зможуть платити за користування житлом, як за будь-який інший сервіс – мобільний зв"язок або інтернет. Другий ключовий тренд – токенізація нерухомості та розвиток фондового ринку.
Маємо створити умови для залучення інвестицій через цифрові активи, що дозволить купувати частки у великих проєктах без потреби вкладати великі суми. Необхідно створити законодавчу базу для токенізації нерухомості та розвитку фондового ринку.
Це допоможе залучити капітал і створити прозорий ринок.
Приклад технологічної платформи – Neo.Market від Investudio чи inzhur. Третій ключовий тренд – пенсійна реформа та інтеграція нерухомості з пенсійними фондами.
Ми маємо створити умови для того, щоб люди могли інвестувати в своє забезпечене майбутнє самостійно. Приватні пенсійні фонди повинні мати можливість інвестувати кошти в комерційну, житлову та промислову нерухомість.
Це дозволить створити надійну систему пенсійного забезпечення та стимулювати розвиток ринку нерухомості. Четвертий ключовий тренд – розвиток бізнес-спільнот навколо нерухомості.
Ми можемо створити екосистему, де інвестори, забудовники та користувачі будуть співпрацювати, обмінюватися досвідом, спільно інвестувати і перетворювати проєкти будівництва на сталі бізнес-моделі управління нерухомістю. Варто розвивати "клубну модель", де учасники зможуть отримувати доступ до нерухомості через кредитні програми, токенізацію або фондовий ринок. Маємо змінити роль рієлтора.
Він повинен стати не просто посередником, а персональним консультантом, який допомагає людям ухвалювати правильні рішення та супроводжувати їх у питаннях переїзду і покращення умов проживання. Стратегічні кроки для трансформації ринку нерухомості Щоб перетворити ринок нерухомості на драйвер економічного зростання, необхідно впровадити низку стратегічних кроків на державному та бізнес-рівнях. Держава має створити умови для залучення інвестицій у нерухомість через фондовий ринок та пенсійні фонди.
Це не лише розробка законодавства, а й створення ефективних механізмів контролю та захисту прав інвесторів. Наступний крок – ухвалення сучасного закону про віртуальні активи, зокрема про токенізацію нерухомості та інші цифрові активи.
Це дозволить залучити в Україну нові капітали і створити прозорий та ефективний ринок нерухомості. Читайте також: Страх війни і не тільки: чому поляки масово скуповують нерухомість в Іспанії Розвиток внутрішньої мобільності українців – ще одне ключове завдання.
Ми повинні створити адаптивні програми, які стимулюватимуть людей переїжджати туди, де є робота.
Це означає не лише будівництво житла, а й створення соціальної інфраструктури для комфортного життя в цих регіонах. Бізнес повинен стати драйвером інновацій у сфері нерухомості.
Ми маємо перейти до концепції нерухомості як сервісу.
Це означає, що люди повинні мати можливість користуватися нерухомістю за моделлю підписки, як будь-яким іншим сервісом. Фокус – на партнерстві.
Ми повинні відмовитися від конкуренції за виживання з чорним PR та корупцією і перейти до співпраці.
Забудовники, рієлтори та фінансові організації повинні об"єднати зусилля для створення спільних проєктів. Залучення міжнародних інвесторів – ключовий фактор розвитку ринку нерухомості.
Ми повинні створити сприятливий інвестиційний клімат, який буде привабливим для інвесторів з усього світу.
Ідеться не лише про розробку відповідного законодавства, а й про створення ефективних механізмів захисту прав інвесторів. Час для сміливих рішень Україна має унікальний шанс створити ринок нерухомості, який стане прикладом для світу.
Ми можемо побудувати гнучку, цифрову, інвестиційно привабливу систему.
Реалізація такої нової моделі нерухомості допоможе нам стабілізувати економіку, зменшити депопуляцію та залучити в Україну нові капітали. Ми зможемо не тільки створити ринок, привабливий для інвесторів з усього світу, а й забезпечити комфортні умови проживання для українців.
Успіх у цій складній і важливій справі залежить не лише від держави, а й від самих гравців ринку.
Забудовники, архітектори, рієлтори, місцева влада, фінансові організації, інвестори і бізнес-спільноти мають об"єднати зусилля для створення такої моделі ринку.

Додати коментар

Користувач:
email:





Під забороною немає тільки грошей в банку.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - За тиждень Нацбанк продав 661 мільйон доларів
17:00 - Гетманцев прокоментував законопроєкт, який може амністувати ОПК за корупційні злочини
15:54 - BlackRock припинила перемовини про інвестиційний фонд для України після перемоги Трампа
14:54 - Частина Чугуєва без світла після російської атаки – мер
13:58 - ОПЕК+ знижує ціни: домовились про більший видобуток
13:02 - московіяни атакували відділення "Нової пошти" у Чугуєві
12:01 - США почнуть переговори з Китаєм щодо угоди з TikTok з наступного тижня – Трамп
10:55 - Трамп заявив, що підписав листи про мита до 12 країн
10:00 - CMO monobank іде з посади після восьми років
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 05.07.2025
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 4 липня: блекаут на ЗАЕС через московія та наслідки атаки по Києву
20:40 - На Google подали антимонопольну скаргу в ЄС через AI Overviews
20:15 - Трамп готовий дозволити фермерам мати своїх мігрантів-робітників
19:45 - Індія може подвоїти експорт товарів до США через торгову угоду
19:20 - Європейські акції відреагували на наближення дедлайну щодо мит від США
18:50 - МАГАТЕ вивело фахівців з Ірану: навколо ядерної програми тепер інформаційний вакуум
18:30 - Удар окупантів спричинив блекаут на Запорізькій атомній електростанції
18:22 - На ЗАЕС стався блекаут через удар московія
18:05 - "Прекрасний" закон Трампа рятує США від дефолту – і штовхає в боргову яму
17:45 - В обігу з’явиться монета, присвячена Національній поліції України
17:30 - Нацбанк показав, яким буде курс валют після вихідних
17:22 - Macroeconomic and Monetary Review, July 2025
17:22 - Макроекономічний та монетарний огляд, липень 2025 року
17:20 - Республіка Корея започатковує нову програму економічного інноваційного партнерства з Україною на 10 млн дол
17:00 - У червні зросли надходження митних платежів до бюджету: основні бюджетоформуючі товари
16:45 - Прогноз про продажі електромобілів та гібридів у Китаї: зі 129 брендів лишаться 15
16:42 - Недбале управління і мільйонні втрати: аудит виявив фінансові порушення в Харківській лікарні №25
16:34 - Рада розгляне законопроєкт про конфіскацію російських вагонів
16:20 - Сезонна робота в Карпатах та Одесі: які зарплати за неї можна отримати


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32235
Австралійський долар27.3713
Така0.34041
Канадський долар30.7083
Юань Женьміньбі5.8265
Чеська крона1.9928
Данська крона6.5835
Гонконгівський долар5.3167
Форинт0.123226
Індійська рупія0.48873
Рупія0.0025784
Новий ізраїльський шекель12.4591
Єна0.28904
Теньге0.080335
Вона0.030613
Ліванський фунт0.000466
Малайзійський ринггіт9.8837
Мексиканське песо2.2383
Молдовський лей2.4755
Новозеландський долар25.3034
Норвезька крона4.146
Саудівський ріял11.1276
Сінгапурський долар32.7583
Донг0.0015933
Ренд2.3675
Шведська крона4.366
Швейцарський франк52.5685
Бат1.29072
Дирхам ОАЕ11.3621
Туніський динар14.5031
Єгипетський фунт0.8457
Фунт стерлінгів56.9504
Долар США41.7341
Сербський динар0.41919
Азербайджанський манат24.5451
Румунський лей9.7119
Турецька ліра1.0474
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.3874
Болгарський лев25.1183
Євро49.121
Ларі15.3541
Злотий11.5665
Золото139202
Срібло1539.03
Платина58027.09
Паладій47531.38

Курси валют, встановлені НБУ на 07.07.2025