Про впровадження системи управління комплаєнс-ризиками

29.04.2025 13:03 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Впровадження системи управління податковими комплаєнс-ризиками є одним із заходів, визначених для Державної податкової служби України Національною стратегією доходів до 2030 року (далі – НСД). Система спрямована на виявлення, оцінку та мінімізацію ризиків, пов’язаних з дотриманням податкового законодавства.
Система управління податковими ризиками – це частина бізнес-процесів, цілей, стратегій та діяльності ДПС, що передбачає безперервний, циклічний, ітеративний, комплексний, цілісний процес управління, який здійснюється в ДПС на основі податкових ризиків (комплаєнс-ризиків).
Закон України від 18 червня 2024 року № 3813-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» запроваджує новації, внесені до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), в частині впровадження податкового комплаєнсу. Так, ПКУ доповнено принципово важливими нормами, які законодавчо закріплюють реформи ДПС, визначені НСД щодо впровадження системи управління податковими ризиками.
Зокрема, введено поняття:
податковий ризик (комплаєнс-ризик) – ймовірність невиконання платником податків податкового обов’язку щодо:
- взяття його на облік як платника податків,
- реєстрації платником окремих видів податків,
- подання (своєчасного подання) податкової звітності, декларування (повного декларування),
- сплати (своєчасної сплати) податкових зобов’язань,
- інших податкових обов’язків,
- невиконання платником податків іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС;
комплаєнс – система заходів та процедур, що здійснюється контролюючими органами, визначеними п.п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 ПКУ, з метою підвищення рівня добровільного виконання податкових та інших обов’язків платниками податків відповідно до вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та зменшення ймовірності настання податкового ризику (комплаєнс-ризику);
комплаєнс-менеджер – посадова особа податкового органу, яка відповідає за взаємодію з платником податків, включеним до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Запровадження системи управління податковими ризиками забезпечить системність і єдиний підхід в роботі органів ДПС, зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Money talks, it's said
In the market, true indeed
Power and profit

- Fin.Org.UA

Новини

08:00 - Фабрика змішування. Як війна вугільних "смотрящих" зриває підготовку до зими
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 22 квітня: через "Дружбу" відновили транзит нафти, подружжя Порошенків поділило майно
20:45 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла 23 квітня
20:38 - Уряд схвалив Програму розвитку виробництва біометану на період до 2035 року
20:35 - Один з найбільших виробників хрону та гірчиці в Україні відкрив цех сидру за держгрант
20:20 - Фондовий ринок відреагував на продовження перемир'я США з Іраном
19:59 - Крафтова броварня на Закарпатті встановила сонячну електростанцію
19:30 - Боротьба з енергокризою: вітроенергетики знайшли "ложку дьогтю" у рекомендаціях Єврокомісії
19:25 - Хтось знову вгадав? Перед заявою Трампа проти нафти поставили $430 мільйонів
19:04 - Польський інвестор PINbank не запускатиме кредитування: на чому зосередиться
18:38 - Не задекларовані 14 мільйонів гривень: судитимуть ужгородського депутата
18:24 - В Україні назвали найпопулярніші громадські роботи
18:20 - Іран заявив про захоплення двох суден біля Ормузу
18:15 - Повідомлення про оприлюднення проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Стратегії збереження біологічного різноманіття України на період до 2035 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2026-2028 роках"
18:10 - Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Стратегії збереження біологічного різноманіття України на період до 2035 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2026-2028 роках"
17:56 - Україна отримає ще 600 мільйонів євро на відновлення
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 23 квітня
17:39 - Оренда будинків в Україні: у прифронтовому місті за рік ціни зросли на 87%
17:30 - Європейська комісія та Група ЄІБ оголосили про новий фінансовий пакет обсягом понад 600 млн євро на підтримку відновлення України
17:25 - Найбільш затребуваними на IT-ринку стають ШI-інженери – дослідження
17:10 - На Буковині посадовця лісгоспу підозрюють в організації незаконної рубки дерев в заповіднику
16:59 - Свириденко розповіла, як уряд у співпраці з Кличком готують Київ до зими
16:56 - Зустріч Лесі Карнаух з представниками аналітичних центрів: акцент на якісних даних, аналітиці та сервісах
16:37 - Обидві компанії «Хенкель» в Україні відтепер офіційно у Клубі Білого Бізнесу
16:30 - Як бізнесу системно потрапляти в новини
16:28 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ЛМКП «Львівтеплоенерго» (Львівська обл., Львівський р-н, м. Львів)
16:27 - Денис Шмигаль провів нараду з учасниками ринку щодо підготовки енергосистеми до зими
16:27 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АРКОНА ГАЗ-ЕНЕРГІЯ» (Полтавська область, Миргородський район, Заводська міська територіальна громада, за межами населених пунктів с. Шевченки)
16:26 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «МО ЛМТГ» (Волинська обл., м. Луцьк, вул. Гулака-Артемовського, буд. 18.)


Більше новин