12,7 млн грн за українську техніку: Мінекономіки погодило компенсацію 15% для заявок березня

24.04.2025 11:11 | Міністерство економіки України

Міністерство економіки виплатить майже 12,7 млн грн за березневими заявками на компенсацію 15% вартості (без ПДВ) української промислової техніки. Кошти отримають 16 підприємств, серед них – великі компанії та фізичні особи-підприємці. Вони придбали автобуси, причепи, фургони, ліфт та сонячні електростанції у восьми українських виробників.  
«Інтерес бізнесу до програми зростає.За всю зиму підприємці подали заявок на 17,4 млн грн компенсації. А в березні вже на 12,7 млн грн. Нова програма з палітри «Зроблено в Україні» діє, і це не лише про економію для покупця. Це про нові замовлення для виробників, зайнятість, локалізацію. Програма має стабільне фінансування цього року, банки приймають заявки, тож пропоную підприємцям  користуватись можливістю. Це реальна підтримка українського виробництва», – зазначив заступник Міністра економіки Андрій Телюпа.
Вартість якої техніки буде компенсована:
Автобуси АТАМАН та Еталон – «ІСУЗУ-АТАМАН Україна», Торговий дім «Еталон Авто» Фургон ISUZU – АТ “Черкаський автобус” Напівпричепи-цистерни – «Еверласт» Тракторні та зсувні причепи – «Завод Кобзаренка» Пасажирський ліфт – «Карат-Ліфткомплект» Сонячні електростанції – ТОВ «ТЕР САН ЕНЕРДЖІ» Компенсації отримають підприємці з:
Хмельницької області – 2,7 млн грн Львівської області – 2,3 млн грн Волинської області – 1,6 млн грн Тернопільської області – 1,4 млн грн Чернігівської – 1,4 млн грн Кіровоградської та Вінницької по майже 904 тис.грн Київської – 452 тис. грн Житомирської – 436 тис. грн Дніпропетровської – 398 тис. грн Черкаської – 291 тис. грн Кошти будуть перераховані через банки-партнери, серед яких:
АТ «Ощадбанк» АТ КБ «ПриватБанк» АТ «Укрексімбанк» АТ «Укргазбанк» АКБ «Львів» ПАТ АБ «Південний», АТ «Укрсиббанк», АТ «Прокредит Банк» Загалом до реалізації програми залучено 25 українських банків.
Як отримати компенсацію:
Придбайте техніку з Переліку через уповноважений банк Подайте заяву з копією платіжного документа та актом приймання-передачі Після схвалення – отримайте 15% вартості(без ПДВ) на свій рахунок Як працює програма:
Програма часткової компенсації 15% вартості (без ПДВ) діє з вересня 2024 року в межах державної політики «Зроблено в Україні». Вона поширюється на обладнання, вироблене в Україні зі ступенем локалізації не менше 40%. Перелік техніки, яку можна придбати з компенсацією, опубліковано на сайті Мінекономіки.  Виробнику, щоб стати учасником програми необхідно подати на сайті Мінекономіки електронну заявку разом із документами про ступінь локалізації, калькуляцією собівартості, розрахунком питомої ваги витрат на оплату праці. Після перевірки Мінекономіки товари будуть включені до переліку.
Станом на березень 2025 року, до цього переліку включено понад 250 позицій від 24 українських виробників. Зокрема зараз держава компенсує часткову вартість техніки та обладнання таких виробників:
1. ТОВ «СПД ПЕТРОВ»
2. АТ «Ельворті»
3. ТОВ «Велмаш-Україна»
4. ТОВ «Карат-Ліфткомплект»
5. ТОВ «Завод Євроформат»
6. Приватне підприємство «Транс-Авто-Д»
7.  ТОВ НВП «Агромашінвест»
8.  ТОВ «ЕВЕРЛАСТ»
9.  АТ «Черкаський автобус»
10. ТОВ «ТДС УКРСПЕЦТЕХНІКА»
11. ТДВ «Дизельмаш – КГУ»
12. ТОВ «Завод Кобзаренка» 
13. ТДВ «Укрліфтсервіс»
14. ТОВ «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АВТОЗАВОД»
15. ТОВ «Укрелектроапарат»
16. ТОВ «Завод ЕлектронМаш»
17. ТОВ «ЗАЗ»
18. ТОВ «ІНТЕЛДІМ»
19. ТОВ «ТЕР САН ЕНЕРДЖІ»
20. ТОВ «Зміїв-Транс»
21. ТОВ «НВП «Автоскладальний завод Патрон Авто» 
22. ПП «ЕЛТІЗ»
23. ТОВ «КОМПАНІЯ ТІТАЛ»
24. ТОВ «Верхньодніпровський авторемонтний завод»
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial world turns
Invest, save, spend, and plan ahead
Money never sleeps

- Fin.Org.UA

Новини

12:30 - Газовози пішли на прорив через Ормуз – ринок сподівається на повернення СПГ
11:20 - США вдарили санкціями по супутникових компаніях Китаю через допомогу Ірану
10:10 - Насіров програв у суді 11 мільйонів "Укргазвидобуванню"
08:00 - "Я все перевіряю на собі". Історія засновника винарні CHARA & GARRA
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:20 - Денис Шмигаль провів засідання ЕнергоШтабу
21:00 - Новини 8 травня: Україна атакувала НПЗ московія, у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
20:55 - OnlyFans продав 16% бізнесу після смерті власника
20:25 - Нафта відреагувала на новий обмін ударами США та Ірану
19:55 - Біля головного нафтового хабу Ірану помітили розлив нафти
19:25 - Саудівці й ОАЕ почали таємно возити нафту через Ормуз попри загрози Ірану
18:50 - Фіктивна робота у "критичній" компанії: у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
18:25 - США вдарили ще по двох суднах під іранським прапором
18:00 - Частка NPL у банківському секторі далі зменшується
17:56 - Видатки на оборону зростуть на 1,5 трильйона. Проте на збільшення грошового забезпечення коштів поки нема
17:55 - На АЗС почали знижуватися ціни на дизпальне після зростання
17:46 - Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету за 2025 рік
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 11 травня
17:10 - Проєкти енергонезалежності університетів: уряд спрямує понад мільярд
17:03 - Міжвідомча робоча група з підготовки публічних інвестиційних проектів
17:00 - Тарас Висоцький: Відновлена грантова програма на сади та теплиці вже профінансувала проєкти на 70 млн грн
17:00 - На внутрішньому ринку України впав попит на вживані авто: які моделі купують найчастіше
16:49 - Засідання Комісії
16:40 - Страховий та перестраховий брокер виключений з Реєстру страхових посередників
16:37 - Постраждалому від війни бізнесу частково спишуть борги
16:30 - Україна та Туреччина погодили збільшення квот на міжнародні перевезення
16:15 - Перезавантажувати "Ліси України" буде ексзаступник міністра економіки
16:04 - Стратегічна інвестиційна рада
16:00 - Агропродукція формує 56% експорту України: держава відкриватиме нові ринки для виробників


Більше новин