На EXPO 2025 в Японії представили видання харківської друкарні «Фактор-Друк», створене після її відновлення

21.04.2025 09:33 | Міністерство економіки України

Національний павільйон України на всесвітній виставці EXPO 2025 в Осаці (Японія) представив видання харківської друкарні «Фактор-Друк», створене після російського ракетного удару по підприємству  23 травня 2024 року. Це друкований продукт з історіями українських підприємців. 
У ньому зібрані 20 історій українського бізнесу, який, попри війну, руйнування та релокацію, продовжує працювати і створювати робочі місця в Україні. Серед героїв — підприємства з Краматорська, Покровська, Нікополя, Гуляйполя, Харківщини та інших регіонів, які щодня демонструють стійкість. 
«Це видання, як і загалом павільйон України на EXPO 2025, розповідає світові про нашу силу та цінності. Український бізнес продовжує працювати попри надскладні обставини. І навіть саме по собі Фактор Друк є прикладом цієї стійкості. Ми горді, що можемо розповісти історії таких українських підприємців на таку велику аудиторію, адже цьогоріч очікується, що Expo2025 відвідає 23 мільйонів людей”, — наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки Юлія Свириденко.
Це видання — один із перших продуктів, які «Фактор-Друк» виготовив повністю власними силами після знищення частини виробництва. Перше видання було презентоване в рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Друге — розширене видання спеціально до Expo2025 було створене у партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні. 
«За кожною історією в цьому виданні — справжні люди, яких ми зустрічали у Краматорську, Харкові, Гуляйполі. Вони відновлювали друкарні після обстрілів, садили поля попри небезпеку, починали бізнес наново в нових містах. Це не просто підприємництво — це приклад життєстійкості, що надихає міжнародну спільноту.
Разом із нашими партнерами ми маємо за честь підтримувати тих, хто творить економіку, засновану на цінностях свободи, гідності та взаємопідтримки — економіку, що здатна витримати найважчі випробування й стати основою відновлення», — сказав Яко Сільє, Постійний представник ПРООН в Україні.
Історія «Фактор-Друк» — це приклад справжньої української стійкості. До повномасштабного вторгнення друкарня була однією з найбільших у країні: вона друкувала до 40% усіх українських шкільних підручників, а також дитячу, художню та спеціалізовану літературу. Підприємство працювало за повним циклом виробництва, однак після знищення палітурного цеху могло виконувати лише частину процесів. Однак вже на початку 2025 року «Фактор-Друк» повністю відновив роботу. Свій внесок у відновлення друкарні зробив американський філантроп Говард Баффет.
У виданні також представлені історії інших стійких українських підприємств. Зокрема, компанія Інтерпайп Ніко Тьюб продовжує працювати в Нікополі, попри постійну загрозу обстрілів. Підприємства Д Лайт та UBC Group були змушені релокуватися з Харківщини, однак змогли відновити діяльність на нових локаціях. Компанія Delta Food переїхала з Гуляйполя, а Ecosoft — відновилася після значних руйнувань.
Переважна частина підприємства Керамічні маси Донбасу залишається працювати у Слов’янську. ТОВ “Контакт”, з більшістю потужностей на Донеччині, змогли релокуватись та продовжити свою діяльність у центральних областях України. Сем Екопак вдалося запустити нову виробничу лінію навіть попри виклики війни. 
Компанії Ancientsmithy та Vitrage Art Souvenirs, відновивши виробництва на Київщині та Сумщині, змогли збільшити обсяги поставок своєї ексклюзивної продукції по всьому світу.
COLLAR Company з прикордонного з Росією Чернігова продовжує випускати продукцію і зростати, виходячи на міжнародні ринки.
Київський годинниковий завод продовжує працювати в столиці, випускаючи нові унікальні моделі українських годинників KLEYNOD. Цітіус-С та АЕРОМЕХ, попри досвід двох вимушених релокацій, стійко продовжують свою справу на нових місцях.
Попри близькість до фронту, Крамтехцентр продовжує працювати в Краматорську. Один із найбільших інвесторів в українську економіку — компанія Kronospan — навіть під час війни відкриває нові виробничі потужності. Підприємство Імпексмаш змогло відновити свою діяльність після знищення. А ливарно-механізований завод у Покровську став прикладом незламності промисловості на прифронтових територіях.
Візуалізацію історій бізнесів для видання виконали ілюстратори Іван Кипібіда та Юлія Вус, а верстку — дизайнерка Марта Походжай.
Довідково:
Друкарня «Фактор-Друк» — найбільший в Україні поліграфічний комплекс повного циклу з виготовлення газетно-журнальної та книжкової продукції. Кожна третя книга, яка видавалась в країні, друкувалась цією типографією. Після ракетного обстрілу з боку росії було зруйновано майже половину технологічних ліній компанії. Наразі триває відновлення повного циклу виробництва.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





EU in turmoil
Populist waves across the bloc
What lies ahead?

- Fin.Org.UA

Новини

12:08 - До трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу
11:25 - Який алгоритм дій отримання документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, громадянина України через Портал Дія (мобільний додаток Портал Дія)?
11:21 - Транспортний податок: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 55,7%
11:20 - "Укрзалізниця" запускає новий регіональний поїзд
11:19 - Податкова знижка: за яких умов та за якими витратами можна отримати
11:17 - Модернізуємо Електронний кабінет разом!
11:04 - Мета запровадження системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)
11:03 - Чи переноситься граничний строк сплати податків і зборів, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день?
11:03 - Для стабілізації ринку праці після війни Україна має залучити 3 мільйона осіб – уряд
11:02 - У разі надання в оренду частини приміщень суб’єкт господарювання – власник нерухомого майна подає Заяву за ф. № 20-ОПП
11:01 - Терміни та порядок розгляду адвокатських запитів у контролюючих органах
10:59 - Як здійснюється зарахування коштів на єдиний рахунок та їх перерахування з єдиного рахунку?
10:58 - До уваги резидентів Дія Сіті!
10:57 - У якому розмірі встановлюються ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
10:56 - Який номер та символи фіскального чека, виданого РРО, необхідно вводити для пошуку в Реєстрі «Пошук фіскального чека»?
10:55 - За якою формою платники ПДФО подають заяву про відмову від застосування ПСП?
10:53 - Оподаткування ПДФО доходів, отриманих від продажу рухомого/нерухомого майна або у вигляді спадщини (подарунку): як визначається резидентський статус фізичної особи
10:51 - Чи оподатковується ПДФО сума коштів, яка виплачується ЮО – боржником згідно договору про відступлення права вимоги на користь ФО – нового кредитора?
10:49 - Як заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжної інструкції для зарахування коштів та сплати внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю?
10:47 - До уваги первинних водокористувачів!
10:46 - Платнику ПДФО згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін виплачуються аліменти: відображення у додатку 4ДФ до Розрахунку
10:45 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: особливості заповнення платниками, які планують здійснювати ЗЕД
10:43 - Рентна плата: за користування радіочастотами до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло 563,0 тис. гривень
10:42 - Рентна плата за користування надрами: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 39,4%
10:41 - ФОПи Дніпропетровщини спрямували до бюджетів громад майже 2,7 млрд грн єдиного податку
10:40 - «Зелений коридор» та податковий супровід: ДПС запровадила нові стандарти обслуговування ветеранів
10:36 - Додаток КІК до податкової декларації про майновий стан і доходи: деякі особливості заповнення
10:34 - Разом зміцнюємо економіку Дніпропетровщини: податкова служба підтримує ветеранське підприємництво
10:33 - Покровський Центр обслуговування платників Синельниківської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області тимчасово призупинив свою роботу
10:33 - Telegram оскаржує розпорядження уряду Індії про тимчасове блокування


Більше новин