Споживча безпека: в Україні створять держреєстр ГМО

18.04.2025 13:16 | Економічна правда

Кабінет міністрів затвердив порядок ведення Державного реєстру генетично модифікованих організмів, який допоможе підвищити рівень споживчої безпеки. Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства. Новий реєстр повинен стати єдиною державною інформаційною системою, яка дозволятиме вести облік, моніторинг і зберігати дані про всі зареєстровані в Україні ГМО. У міністерстві пояснили, що впровадження такого реєстру є необхідним кроком для забезпечення прозорості у сфері біотехнологій, підвищення рівня споживчої безпеки та відповідності зобов’язанням України у межах Угоди про асоціацію з ЄС. Крім того, постанова гармонізує українське законодавство з актами ЄС у частині поводження з ГМО.
Зокрема, Директивою 2001/18/ЄС про навмисне виведення генетично модифікованих організмів у навколишнє середовище та рішенням комісії 2004/204/ЄС щодо функціонування реєстрів для запису інформації про ГМО. Це дозволить створити ідентичну до європейської регламентовану систему обліку та контролю за ГМО, що надає змогу зменшити негативний вплив та ризики для здоров’я людей та довкілля. Постанова набирає чинності у вересні 2026 року – одночасно з новим профільним законом, що регулює генетично-інженерну діяльність в Україні. Читайте також: Без добрив та "хімії".
Як фермер з Житомирщини вирощує та експортує органічне зерно

Додати коментар

Користувач:
email:





Ризик, терпіння
Велика мудрість трейдера
Порядок збутку

- Fin.Org.UA

Новини

13:27 - Консультаційний центр: допомога бізнесу у відновленні прозорої діяльності
13:25 - Місцеві бюджети отримали понад 38 млн грн збору за паркування
12:50 - Фейкові чеки та «тіньові» продажі: ДПС викрила схему в мережі побутової техніки
12:49 - ДПС готується запустити ще один новий сервіс – податковий супровід ветеранського підприємництва
12:45 - Мотор-банк закривають: хто отримає активи
12:40 - Україна та Болгарія розвиватимуть "Вертикальний газовий коридор": які перспективи
12:30 - Як отримати другий податковий номер
12:30 - Значна частина Сумщини без світла через атаку московія, також є знеструмлення в 3 інших областях
12:15 - Японія надала Україні 1,3 мільярда доларів: на які потреби їх спрямують
12:00 - Brent впала, а російська Urals стрімко зростає: ціни на нафту 1 квітня
11:55 - Павло Фукс повернув собі арештовані будинок і землю вартістю 213 мільйонів
11:51 - Поляки купують PINbank
11:30 - 634 тисячі держслужбовців подали декларації за 2025 рік: статистика
11:30 - Стартували виплати одноразової допомоги пенсіонерам та вразливим категоріям
11:22 - Який термін сплати єдиного внеску ФОПами за найманих працівників?
11:21 - Фейкові чеки та «тіньові» продажі: ДПС викрила схему в мережі побутової техніки
11:18 - Продаж товару з доставкою кур’єром продавця: як провести розрахункову операцію?
11:15 - Про відповідальність передбачену за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи
11:15 - В Україні зростають борги по мікрокредитах: за рік – на 7,7 мільярда
11:14 - Про антикорупційний сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
11:12 - Місцеві бюджети отримали понад 38 млн грн збору за паркування
11:09 - Електронний кабінет – доступний сучасний сервіс комфортної комунікації з податковою службою
11:05 - ДПС готується запустити ще один новий сервіс – податковий супровід ветеранського підприємництва
10:40 - Країни ОПЕК за місяць втратили 25% експорту нафти
10:40 - «Зроблено в Україні»: підприємці отримають перші у 2026 році 20,8 млн компенсації за придбану українську промислову техніку та обладнання
10:20 - Серед імпортованих авто з пробігом українці найчастіше обирають кросовери: топ-10 моделей
10:10 - Чистий прибуток "Роснефти" у 2025 році впав на 73%
09:50 - Російський танкер з нафтою прибув до Куби
09:25 - На території підприємства на Полтавщині впав ворожий БпЛА: є пошкодження та травмована людина
09:00 - московіяни атакували термінал "Нової пошти" у Луцьку


Більше новин