До уваги резидентів Дія Сіті!

15.04.2025 10:32 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Резиденти Дія Сіті – платники податку на прибуток підприємств на загальних підставах, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), у поточному календарному році розрахунок частки вартості майна (робіт, послуг), придбаного (придбаних) у платників єдиного податку, передбаченої абзацом першим п.п. 140.5.17 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), проводять на підставі показників Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) за поточний річний звітний період.
У разі якщо на дату отримання майна, робіт, послуг постачальник не є платником єдиного податку, такі майно, роботи, послуги вважаються придбаними у платника єдиного податку, за умови що на дату здійснення попередньої оплати постачальник був платником єдиного податку.
Для розрахунку суми перевищення вартості майна, робіт, послуг (крім роялті), придбаного (придбаних) у платників єдиного податку протягом податкового (звітного) року 20 відс. (50 відс. у 2024 році) суми витрат від будь-якої діяльності за попередній річний звітний період необхідно враховувати всіх контрагентів, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (єдиному податку): як фізичних осіб – підприємців, так і юридичних осіб.
При цьому таке перевищення визначається при розрахунку різниці згідно з п.п. 140.5.17 п. 140.5 ст. 140 ПКУ для резидентів Дія Сіті, що перебували на загальній системі оподаткування, так і для бази оподаткування згідно з п.п. 135.2.1.15 п.п. 135.2.1 п. 135.2 ст. 135 ПКУ резидента Дія Сіті під час перебування на особливих умовах оподаткування податку на прибуток.
Вказані суми розраховуються окремо за період перебування платника податку на відповідному режимі оподаткування.
Тобто, при розрахунку суми перевищення 20 відс. (50 відс. у 2024 році) по операціям із контрагентами, що сплачують єдиний податок, вартість операцій з придбання майна, робіт, послуг (крім роялті) у платників єдиного податку під час перебування на спеціальному режимі Дія Сіті не враховується вартість операцій з придбання майна, робіт, послуг (крім роялті) у платників єдиного податку під час перебування резидента Дія Сіті на загальній системі оподаткування.
У разі переходу в середині податкового року із загального режиму оподаткування резидентів Дія Сіті на особливий режим оподаткування, такий платник податку у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація). за звітний рік у Додатку РІ та, відповідно, у рядку 03 Декларації, зазначає показники за період перебування такого платника на загальній системі оподаткування податком на прибуток та в Додатку ДІЯ зазначаються показники діяльності на спеціальному режимі Дія Сіті.
Резидент Дія Сіті, який прийняв рішення про некоригування фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розділом ІІІ ПКУ, не здійснює коригування відповідно до п.п. 140.5.17 п. 140.5 ст. 140 ПКУ та повинен подати Декларацію за звітний податковий рік, в якій окремо повинен вказати показники діяльності на загальній системі оподаткування та на спеціальному режимі Дія Сіті.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and they fall,
Tickers flash and then they stall,
Money changes all.

- Fin.Org.UA

Новини

12:10 - Деклараційна кампанія: строки подання декларації про доходи
11:37 - Ціни на нафту продовжують реагувати на погрози Трампа про подальші атаки на Іран
11:35 - Сервіс «Пошук фіскального чека»: яким чином здійснюється пошук розрахункового документа, створеного ПРРО?
11:34 - Хто з подружжя, яке виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, має право на пільгу щодо сплати земельного податку?
11:32 - Об’єкт житлової нерухомості перебуває у власності неповнолітньої особи: хто сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
11:31 - Чи підлягає оподаткуванню ПДФО дохід, одержаний фізичною особою як відшкодування моральної та матеріальної шкоди?
11:30 - Придбання акцій у емітента ЮО – резидента Дія Сіті: розрахунок податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО у вигляді дивідендів
11:29 - Порядок оподаткування інвестиційного прибутку, отриманого фізичною особою – нерезидентом від продажу інвестиційного активу юридичній особі
11:27 - В який момент виникає об’єкт оподаткування ПДФО при нотаріальному посвідченні спадкового договору?
11:25 - Податок на прибуток підприємств: особливості оподаткування діяльності з роздрібної торгівлі пальним (АЗС)
11:23 - Основний засіб ввезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу: оподаткування ПДВ операції з вивезення (повернення нерезиденту) ОЗ
11:23 - Поліція викрила шахраїв: через перевипуск SIM-карт привласнили мільйон гривень
11:22 - Податковий комплаєнс – нова парадигма взаємодії між податковою службою і бізнесом
11:20 - За якими кодом бюджетної класифікації сплачуються штрафні (фінансові) санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО та/або ПРРО?
11:19 - За неподання звітності через дротові або бездротові канали зв’язку передбачена відповідальність
11:17 - Системна робота з боржниками – вчасно наповнені бюджети
11:17 - Системна робота з боржниками – вчасно наповнені бюджети
11:15 - Працюємо відкрито на принципах партнерства та прозорості
11:14 - Спільний діалог влади та бізнесу – запорука стабільних надходжень до бюджетів
11:12 - Отримали цінний подарунок? Не забудьте про декларування!
10:55 - Будівництво нової генерації: уряд оновив правила конкурсу
10:40 - Нові знеструмлення зафіксували у шести областях після російських атак
10:15 - Уряд розширив програму "СвітлоДІМ" ще на одну область України
09:55 - московіяни поцілили у торговельний центр у Сумах
09:50 - Моделі OnlyFans виграли 27 судів у податкової
09:26 - На Херсонщині росіяни били по критичній інфраструктурі: які наслідки
09:00 - Через ремонт на Полтавщині маршрут змінили два поїзда на Харків
09:00 - БаДМ — надійний тил і запорука стійкості для співробітників
08:30 - Як громадам готуватися до зими
08:00 - Гол у свої ворота: митну війну Трампа оплачують американці


Більше новин