Уряд розширив перелік ліків та медвиробів, які централізовано закуповують МЗУ

18.03.2025 16:39 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України розширив перелік ліків, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються централізовано державним підприємством “Медичні закупівлі України” за кошти державного бюджету на замовлення Міністерства охорони здоров"я України. Відповідне рішення про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 р.
№ 298 і від 7 березня 2022 р.
№ 216 було прийнято на засіданні Уряду 18 березня. З-поміж іншого у 2025 році будуть закуплені: cтент-системи для імплантації при аневризмі грудної аорти (TEVAR); cтент-системи для імплантації при аневризмі черевної аорти (EVAR). Закупівля стент-систем для імплантації при аневризмі грудної та черевної аорти сприятиме впровадженню сучасних методів лікування серцево-судинних захворювань. Ці стент-системи дозволять ширше впроваджувати сучасні малоінвазивні методи лікування серцево-судинних захворювань.
Ендоваскулярне протезування сьогодні є одним із найбільш передових, безпечних і результативних способів лікування аневризм аорти.
Методика дає змогу значно знизити обсяг хірургічного втручання, мінімізувати ризики ускладнень, скоротити термін реабілітації та суттєво зменшити ймовірність передчасної смерті. Також у 2025 році буде змінений механізм фінансування та закупівлі вакцини для профілактики туберкульозу та алотрансплантатів шкіри, відтепер їх буде закуповувати державне підприємство “Медичні закупівлі України” за бюджетною програмою КПКВК 2301400 “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру”. Вакцини для профілактики туберкульозу, що є критично важливим у боротьбі з інфекційними захворюваннями.
Туберкульоз залишається серйозною проблемою для системи охорони здоров’я, тому стабільне забезпечення населення якісною вакциною допоможе зменшити рівень захворюваності та поширення цієї хвороби. Алотрансплантати шкіри дозволяють покращити лікування пацієнтів з опіками, травмами та іншими пошкодженнями шкірного покриву.
Вчасне використання таких трансплантатів сприяє швидшому загоєнню ран та зменшенню ризиків ускладнень. Рішення Уряду є важливим кроком на шляху до розширення доступу українців до безоплатного лікування та вдосконалення системи державних закупівель у сфері охорони здоров’я.
Це забезпечить більш ефективне використання бюджетних коштів і підвищить якість надання медичної допомоги українцям.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investment gamble,
Stocks, bonds, and funds to explore,
Diversify well.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Китай і США домовилися про взаємне зниження мит
17:00 - Дрон атакував ядерний об'єкт в ОАЕ
15:35 - Один із ключових у московії виробників деталей для дронів та ракет оголошує банкрутство
14:50 - Іранські танкери продовжують ходити через Ормуз попри блокаду США – ЗМІ
14:00 - Суд відібрав у товариства мисливців і рибалок великі угіддя у заказнику на Вінничині
13:25 - "Розстріляне відродження": Нацбанк увів в обіг дві нові пам’ятні монети
12:51 - НПЗ, "Елма": по яких підприємствах вдарили дрони під час масштабної атаки на Москву і область
11:58 - Один з лідерів авторинку України хоче купити приміщення в інноваційному парку UNIT.City
10:59 - Суд наказав компанії Ахметова заплатити "Укренерго" 15 мільйонів боргу
10:00 - Кулеба озвучив масштаб непрацюючих підприємств на прифронтових територіях
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 17.05.2026
18:00 - Проти Amazon подали позов за відмову відшкодувати витрати, пов’язані з митами Трампа
17:07 - США не продовжували дозвіл на купівлю російської нафти
16:02 - Суд зобов'язав московія заплатити компанії 26 мільйонів за упущену вигоду щодо вітропарків
15:01 - OpenAI надасть доступ до ChatGPT+ для усіх мальтійців після угоди з урядом
14:00 - Китайська телекомпанія придбала права на трансляцію ЧС-2026 за $60 мільйонів
13:40 - Експорт нафти Іраком впав у 9 разів через Ормуз
12:30 - Танкери ОАЕ з газом зникають біля Ормузу і спливають уже за протокою
11:20 - Трамп заявив, що Сі згоден: Іран має відкрити Ормуз
10:10 - Куба вирішила вдвічі підняти ціни на пальне на закритих заправках
10:00 - Щотижневий дайджест
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 15 травня: прискорення будівництва нафтопроводу в обхід Ормузу та масштабний удар по вейпах
20:42 - Москва вимагає у бельгійського депозитарія 249 мільярдів доларів за заморожені активи
20:23 - На Запоріжжі викрили масштабну земельну схему
19:40 - До Ради подано два проєкти Антикорупційної стратегії
19:34 - Російські ракети, що атакували Київ, мали понад 100 комплектуючих з Заходу – FT
19:05 - Уряд спростив отримання держпідтримки для сімей з дітьми
18:59 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг за І квартал 2026 року


Більше новин