Держаудитслужба удосконалює систему контролю за використанням коштів ЄС в Україні

18.03.2025 17:17 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Державна аудиторська служба України та урядове Французьке агентство міжнародного технічного співробітництва Expertise France розпочали п’ятиденну серію зустрічей у межах місії французької делегації до Києва з метою обміну досвідом та вдосконалення системи заходів державного фінансового контролю. Під час зустрічі Голова Держаудитслужби Алла Басалаєва подякувала французьким колегам за технічну підтримку, яка сприяє посиленню Державної аудиторської служби України та її стійкості в умовах війни. «Для нас важливо зберігати співпрацю з європейськими партнерами й експертними організаціями, зміцнювати комунікаційні взаємозв’язки та синергію у сфері європейської інтеграції», – зазначила Алла Басалаєва. «Україна рішуче змінює систему фінансового контролю, наближаючи її до стандартів ЄС.
Наше завдання – забезпечити прозоре й ефективне використання міжнародних коштів, зокрема передбачених Планом України у межах макрофінансової допомоги Євросоюзу згідно з інструментом Ukraine Facility.
І Державна аудиторська служба відіграє ключову роль у цьому процесі, позаяк визначена одним із ключових органів за контролем коштів ЄС», – наголосила Голова Держаудитслужби. Алла Басалаєва зауважила, що в цьому контексті зустрічі з європейськими партнерами, у тому числі співпраця з Expertise France – серед безумовних пріоритетів Держаудитслужби. Нагадаємо, що 6 березня 2024 року Голова Державної аудиторської служби України та Генеральний директор Французького агентства міжнародного технічного співробітництва Expertise France підписали Меморандум про співробітництво. Документ передбачає розширення співпраці з французькими колегами у посиленні фахового середовища органів Держаудитслужби щодо здійснення аудиту та інспектування під час воєнного стану та у післявоєнний період стосовно відновлення та реконструкції міст і регіонів, а також з питань запобігання та протидії шахрайству та іншим порушенням, що впливають на фінансові інтереси ЄС; розробці законодавчих та нормативно-правових пропозицій з питань впровадження вимог актів ЄС у національне законодавство, удосконалення функції інспектування, аудиту з урахуванням кращих практик ЄС; обміні практичним досвідом з питань імплементації актів права ЄС в національне законодавство; зміцненні матеріально-технічної спроможності Держаудитслужби.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції й облігації,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 25 травня: Казахстан не стягне ні долара з "Газпрому", нові правила приватизації
20:30 - 23 банки домовилися розширити доступ до фінансування для оборонних підприємств
20:02 - Податкова служба зафіксувала масову фішингову розсилку
19:23 - московія продасть найбільші нафтові порти щоб закрити "діру" в бюджеті – ЗМІ
18:55 - "Київтеплоенерго" замовило котельні: підрядник фігурує у кримінальному провадженні
18:40 - Сизранський НПЗ в московії зупинився після атак України і може стояти ще місяць
18:20 - За ініціативи НБУ найбільші банки підписали меморандум щодо розширення доступу підприємств ОПК до кредитування
18:15 - Уряд "зруйнував схему", змінивши правила малої приватизації
18:00 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 4 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»
17:55 - Долар не росте: Нацбанк оприлюднив курс валют на 26 травня
17:53 - Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:50 - Проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:42 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:25 - У квітні сума на банківських рахунках українців зросла на 40 мільярдів гривень
17:24 - Моніторинг викидів у повітря та воду від установок, що підпадають під дію Директиви IED
17:22 - (ROM) Monitoring of Emissions to Air and Water from IED Installations
17:16 - Чорна металургія
17:11 - (FMP) Ferrous Metals Processing Industry
17:07 - Студенти можуть заробити влітку до 45 тисяч гривень на місяць – OLX Робота
17:00 - Шахрай з сумнівною ліцензією: Комісія попереджає про «інвестора» Войтенка
17:00 - REACH і CLP: Україна вперше взяла участь у засіданні Європейського хімічного агентства
17:00 - Ти вже в чужій звітності
16:30 - Енергетична автономність для бізнесу: ефективні рішення від ОТП БАНК та СОЛАРБУД СЕРВІС
16:20 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінекономіки «Про внесення змін до наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 18 лютого 2026 року № 2689»
16:14 - Проєкт наказу Мінекономіки «Про внесення змін до наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 18 лютого 2026 року № 2689»
16:12 - Наказ Мінекономіки від 25.05.2026 № 6204 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо особливостей здійснення закупівель послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення"
16:12 - Російські ФСБшники заявили, що виявили міни на судні, яке прийшло з порту ЄС


Більше новин