Велика Британія та ЄС обговорять конфіскацію заморожених активів московія – Bloomberg

18.03.2025 10:55 | Економічна правда

Велика Британія та ЄС активізують переговори про те, як конфіскувати заморожені російські активи, щоб посилити тиск на московія напередодні можливих мирних переговорів щодо завершення війни проти України. Про це повідомляє агентство Bloomberg. За даними МЗС Великої Британії, міністр закордонних справ Девід Леммі та головний дипломат ЄС Кая Каллас обговорять у вівторок у Лондоні "інноваційні ініціативи" для збільшення фінансування європейської оборони та підвищення військової готовності. Переговори також стосуватимуться юридичних і фінансових механізмів, які дозволять Європі конфіскувати мільярди доларів російських активів. За словами людей, знайомих із ситуацією, попри досягнутий прогрес, деякі країни, такі як Бельгія та Німеччина, все ще виступають проти цього через побоювання щодо порушення принципу державного імунітету в міжнародному праві та можливих наслідків для євро. Європа намагається посилити тиск на Росію напередодні чергової телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом та Путіним, яка має відбутися у вівторок.
США закликають Росію погодитися на 30-денне перемир’я, яке Україна готова прийняти. ЄС, країни "Групи семи" та Австралія заморозили близько 280 мільярдів доларів активів Центрального банку московії у вигляді цінних паперів та готівки, переважно через бельгійський кліринговий центр Euroclear.
Також санкції проти російських олігархів заморозили приблизно 58 мільярдів доларів у вигляді нерухомості, яхт та приватних літаків. Нагадаємо: Національні збори Франції 12 березня розглянули резолюцію із закликом арештувати російські активи на користь України. Україна планує конфіскувати 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, які знаходяться на рахунках міжнародних фінансових інституцій.

Додати коментар

Користувач:
email:





Збереження грошей
Це мистецтво, як і володінням
Фінансовими ринками.

- Fin.Org.UA

Новини

11:36 - московіяни суттєво пошкодили обладнання теплоелектростанцій ДТЕК
11:03 - На українсько-молдовському кордоні відновили пропуск вантажівок
10:43 - московія атакувала енергооб’єкти у восьми областях – "Укренерго"
10:20 - АЕС знизили потужність генерації після масованого російського удару
10:07 - На Київщині після атаки московія горять склади "Рошен"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.02.2026
23:59 - Гойдалки Рекордів: Тиждень Тріумфу та Напруги на Світових Ринках
23:45 - Weekly Exchange Market Summary (Feb 2-6, 2026)
23:24 - Різкі коливання ціни срібла: критичний історичний аналіз та перспективи відновлення
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:38 - 173 тонни енергетичного обладнання від партнерів скерували сьогодні на потреби енергокомпаній, – Денис Шмигаль
21:33 - Різкі коливання ціни біткойна: історичний аналіз та перспективи на 2026 рік
21:00 - Новини 6 лютого: максимум міжнародних резервів, прогноз про повернення біженців в Україну
20:40 - Свириденко розповіла про компанії, які першими подалися на страхування від воєнних ризиків
20:13 - В "Енергоатомі" пояснили, чому неможливо використовувати Запорізьку АЕС спільно з московія
20:00 - Денис Шмигаль провів онлайн-зустріч із Міністром енергетики США Крісом Райтом
19:40 - Заморожені активи московія: Україна, Світовий банк, Японія та Канада підписали угоду на $691 мільйон
19:11 - В Україні 7 лютого графіки відключення світла діятимуть цілодобово
18:55 - В Україні поменшало пропозицій на ринку оренди житла: що з цінами
18:30 - Координація, фінансування, локалізація: Мінекономіки та GICHD обговорили пріоритети роботи у сфері гуманітарного розмінування
18:25 - В Україні ціни на новобудови та вторинку зростають, проте не стрімко
18:24 - МАГАТЕ про посилення стійкості АЕС України: необхідні масштабні ремонти
17:50 - Ворог вчетверте за лютий атакував Херсонську ТЕЦ
17:44 - Енергетика, фінанси, торгівля: Фон дер Ляєн презентувала 20-й пакет санкцій ЄС проти московія
17:30 - Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо продажу АРМА землі Льовочкіну
17:25 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 9 лютого
17:15 - "Укрзалізниця" запустила новий потяг Харків – Суми: який графік руху
17:00 - Перші результати «Енергопідтримки для ФОП»: понад 14 тисяч підприємців отримають 144 млн грн
17:00 - НАЗК перевірило Чернівецьку міськраду: які порушення
16:55 - Ситуація на ринку праці поліпшилася, а мігрантів стало менше – НБУ


Більше новин