Інвестори заробили $16 мільярдів завдяки падінню акцій Tesla вдвічі

18.03.2025 09:39 | Економічна правда. Колонки

Хедж-фонди, які грають на зниженні акцій Tesla, заробили $16,2 млрд після того, як вартість компанії Ілона Маска впала вдвічі за останні три місяці. Про це повідомляє газета Financial Times. Трейдери, які отримують прибуток від падіння ціни акцій, накопичили паперові прибутки з моменту закриття торгів 17 грудня, згідно з даними постачальника інформації S3 Partners.
Ринкова вартість Tesla за цей період впала більш ніж на $700 млрд, що скоротило статки Маска більш ніж на $100 млрд. Публічні заяви генерального директора Tesla щодо європейської політики, зокрема підтримка ультраправих партій, сприяли зниженню продажів автомобілів у Європі. "Tesla мала дуже високу цінність бренду, і Ілон зумів повністю її знищити", – сказав Пер Лекандер, керуючий партнер хедж-фонду Clean Energy Transition вартістю $1,5 млрд.
"Маск опинився не на тому боці своєї цільової аудиторії.
Тесли купують не люди в ковбойських чоботях". Минулого тижня JPMorgan знизив прогнозну ціну акцій Tesla до кінця року зі $135 до $120, зазначивши у звіті: "Нам важко пригадати щось подібне в історії автомобільної індустрії, коли бренд втратив так багато цінності так швидко".
У понеділок акції закрилися на рівні $238,01. Четвертий квартал 2024 року виявився розчаруванням для інвесторів: фінансові результати не виправдали очікувань.
Минулого тижня Tesla попередила в листі до представника уряду США, що торговельна війна Трампа може призвести до відповідних тарифів, які збільшать вартість виробництва автомобілів у США. Tesla довго була однією з найпопулярніших компаній для шортселлерів на фондовому ринку США – у 2020 році в шорт-позиціях було близько 300 млн її акцій. Але ралі більш ніж на 1 500% у 2020-2021 роках знищило більшість негативних ставок, хоча деякі інвестори й надалі вважали, що оцінка компанії відірвана від економічної реальності. Нагадаємо: Китайський автовиробник BYD розглядає Німеччину як можливе місце для свого третього європейського заводу. Компанія Tesla попередила, що вона та інші великі автоекспортери зі США можуть зіткнутися з митами щодо себе у відповідь на агресивну тарифну політику президента Дональда Трампа. Вартість акцій компанії Tesla в лютому втратила 28%.

Додати коментар

Користувач:
email:





Markets in turmoil
Investors full of panic
Can we ride it out?

- Fin.Org.UA

Новини

18:05 - На будівництво шкільних укриттів передбачено п’ять мільярдів гривень – Свириденко
17:48 - Шмигаль повідомив про позитивну динаміку у відновленні електропостачання
17:25 - У московії зростає кількість конфіскацій майна
16:45 - Програма "СвітлоДІМ": Мінрозвитку пояснило, чому багато заявок відхиляють
15:40 - Українцям роздали 50 тисяч "пакунків тепла" – Свириденко
14:25 - "Київстар" запустив 5G у Харкові
13:45 - Мінекономіки дозволило збудувати вітроелектростанцію на закарпатській полонині
12:38 - Російські філії французької Sucden викрили у підтримці війни в Україні
11:20 - Безпрецедентне рішення: МВФ скасував попередні умови для кредитної програми України
10:40 - Євросоюз надасть Україні 90 мільярдів євро після затвердження програми МВФ – Свириденко
10:25 - Миколаївська ТЕЦ зупинилася внаслідок обстрілів московія
09:40 - У Києві повернули опалення ще в 400 будинків
08:00 - Коли кожне вино – витвір мистецтва. Історія крафтової виноробні "Дрюківські вина"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 14.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Партнери спрямують понад 82,5 млн євро додаткових внесків до Фонду підтримки енергетики України, – Денис Шмигаль
21:00 - Новини 13 лютого: руйнівний удар московія по енергетиці Одеси та один із найбільших пакетів оборонної підтримки України
20:32 - За рік на облаштування укриттів у школах було витрачено 4,3 мільярда гривень
19:59 - Японія передала Україні спеціальну будівельну техніку для навчального центру
19:37 - Автоматичний ваговий контроль: у січні порушники сплатили понад 6 мільйонів гривень
19:35 - Мінекономіки надало висновок з оцінки впливу на довкілля щодо проєкту ВЕС у Закарпатській області
19:05 - В Україні 14 лютого протягом всієї доби діятимуть графіки відключення світла
19:03 - Прокуратура вимагає стягнути 3 мільйонагривень з ексзаступника начальника ТЦК
18:40 - Збій у Glovo: користувачам повернуть чайові та повну вартість замовлення
18:30 - Американсько-український фонд відбудови за місяць отримав понад 60 проєктних пропозицій
18:23 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 418 автомобілів
17:57 - У січні українські металурги на чверть скоротили експорт напівфабрикатів
17:50 - На Одещині та Миколаївщині складна ситуація з енергетикою після нічної атаки
17:20 - Анатолій Куцевол: Підтримка JICA – важлива складова відновлення і реконструкції українського енергосектору
17:15 - Відновлення опалення в столиці під загрозою через обшуки СБУ в "Київтеплоенерго"


Більше новин