Український експорт у січні скоротився на більш ніж 10%

17.03.2025 20:38 | Економічна правда

У січні 2025 року Україна експортувала товарів на 3,18 млрд дол, що на 11,5% менше, ніж у січні 2024-го.
Водночас імпорт зріс на 8,2% і склав 5,5 млрд дол.Про це повідомляє Держстат, передає "Укріфнорм". Зазначається, що негативне сальдо зовнішньої торгівлі у перший місяць року сягнуло 2,33 млрд дол, тоді як торік цей показник становив 1,5 млрд дол.
Коефіцієнт покриття імпорту експортом знизився до 0,58 (рік тому – 0,71). Серед категорій, експорт яких зріс, виділяються електричні машини (+13,1%).
Водночас Україна скоротила постачання чорних металів на 20,2%, зернових – на 17,4%, жирів та олій – на 8,5%. Імпорт зростав переважно ким/чим електричних машин (+80,9%) та енергоресурсів, зокрема нафти й продуктів її переробки (+20,7%). Нагадаємо: В Україні обсяг виробництва масла зріс, але споживання його в країні суттєво зменшилось, адже роздрібні ціни на масло й досі залишаються дуже високими, а супермаркети ще масово не запустили акціині механізми.
Тому експорт масла зросте. Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зі своїм турецьким колегою Ібрагімом Юмакли підписали Протокол про розширення співпраці в аграрній сфері.

Додати коментар

Користувач:
email:





The BIS and ECB
Managing currency and growth
For a unified Europe

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 11 серпня: московія готує масовану атаку енергетики Києва, удар балістики по Запоріжсталі
19:45 - Воєнні витрати виснажують бюджет московія, попри нафтові надприбутки
19:20 - Морський експорт нафти з московія впав до мінімуму з травня
18:55 - Тимчасові судноплавні обмеження Туреччини збільшили премію за ризик – ЗМІ
18:35 - "Збитки колосальні": у Rozetka назвали вартість зруйнованого Росією складу
18:30 - Оновлено вимоги до платоспроможності страховика
18:08 - "Бек-офіс" Укрзалізниці: судитимуть організаторів корупційних схем
17:55 - Україна шукає заміну портам: зерно хочуть пустити через Молдову зі знижкою
17:50 - NBU July 2026 Inflation Update
17:50 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в липні 2026 року
17:32 - Київська прокуратура викрила "земельну схему" і повернула громаді 25 гектарів
17:04 - У липні в Україні стало на 11 фінустанов менше – НБУ
16:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на 12 серпня
16:17 - Через удар балістики московія зупинилась Запоріжсталь: семеро загиблих, 21 поранений
16:06 - Соболев увійшов до складу наглядової ради Нафтогазу
16:00 - Рокіровка найвищого рівня. Свириденко може очолити "Нафтогаз"
15:49 - Туристичний збір: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження зросли майже на 23%
15:48 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
15:47 - Про сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
15:45 - «Податок на Google»: понад 11,3 млрд грн надійшло до бюджету у 2026 році
15:44 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
15:42 - До загального фонду держбюджету за видобування нафти платники Дніпропетровщини сплатили майже 44,4 млн грн рентної плати
15:41 - Дніпропетровщина: до загального фонду держбюджету надійшло понад 3,6 млрд грн податку на прибуток підприємств
15:40 - На Рівненщині спалахнуло підприємство: що відомо
15:39 - Декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки подаєм у мобільному застосунку «Моя податкова»
15:33 - Випадки, за яких юридична особа – платник єдиного податку не визначає МПЗ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.08.2026
15:20 - У липні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на 11 компаній
15:20 - ДТЕК повернув світло більшості одеситів, але з подачею електроенергії є складнощі


Більше новин