У Google спрогнозували, коли ШІ зрівняється у здібностях з людиною

17.03.2025 19:00 | Економічна правда

Штучний інтелект, здатний виконувати будь-які завдання на рівні людини, поки що залишається недосяжним, але це лише питання 5-10 років. Про це заявив генеральний директор Google DeepMind Деміс Хассабіс, пише CNBC. Він висловив думку, що загальний штучний інтелект (AGI) — тобто такий, який за рівнем розуму дорівнює або перевершує людину — почне з’являтися в найближчі 5–10 років. "Сучасні системи доволі пасивні, і ще багато чого не вміють.
Але протягом наступного десятиліття багато з цих можливостей почнуть проявлятися, і ми поступово рухатимемося до загального штучного інтелекту", — сказав Хассабіс. Він визначив AGI як "систему, здатну проявляти всі складні навички, які є у людей". "Ми ще не досягли цього рівня.
Поточні системи вражаюче виконують певні завдання, але їм поки що бракує багатьох здібностей.
Попереду ще багато досліджень", — зазначив він. Хассабіс не єдиний, хто вважає, що на створення AGI знадобиться ще чимало часу.
Наприклад, торік генеральний директор китайської технокомпанії Baidu Робін Лі заявив, що AGI з’явиться "не раніше ніж через 10 років", заперечуючи занадто оптимістичні прогнози деяких експертів. На думку Хассабіса, головний виклик у розробці AGI — навчити сучасні штучні інтелекти розуміти контекст реального світу. Хоча вже вдалося створити системи, що можуть аналізувати завдання й автономно їх виконувати в ігрових середовищах, переносити такі можливості у реальний світ набагато складніше. "Питання в тому, як швидко ми зможемо адаптувати ці алгоритми планування, агентної поведінки, розумного ухвалення рішень до роботи в реальному світі, використовуючи так звані моделі світу — системи, що розуміють навколишнє середовище", — пояснив Хассабіс. "Останніми роками ми досягли значного прогресу у створенні таких моделей світу", — додав він.
"Тепер питання в тому, як найкраще поєднати їх із алгоритмами планування". Читайте також: Змінюйся або помри.
Як штучний інтелект став невід’ємною частиною світової економіки

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку день і ніч,
Торгівля триває без зупинки.
Тут гроші легко можуть зникнути,
Але й заробити можна втричі.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 14 травня: Кауфман отримав контроль над фармбізнесом росіян, обшуки у членів НКРЕКП
20:50 - В Оманській затоці атакували й підпалили індійське судно
20:25 - Кабмін попередньо забрав собі контроль над PlayCity у Мінцифри
19:55 - Ормуз почав пропускати через себе більше супертанкерів з нафтою
19:25 - Біля ОАЕ захопили судно і відправили його в Іран
18:58 - Через подорожчання бензину американці стали пити менше пива
18:35 - Уряд запровадив пільгову сплату зборів для ветеранського бізнесу у сфері інтелектуальної власності
18:32 - Свириденко розповіла, скільки ветеранів отримає житло цьогоріч
18:25 - У застосунку "Дія" запустили ШІ-агента: що він вміє?
18:00 - Асоціація ритейлерів пояснила "хвилю закриття" магазинів
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 15 травня
17:37 - У НКЦПФР презентували концепцію нового законопроєкту про добровільні пенсійні фонди
17:35 - Папірець більше не потрібен: як отримати картку платника податків у "Дії"
17:20 - За два дні над українськими АЕС пролетіло понад 160 російських дронів – МАГАТЕ
17:20 - Антимонопольний дозволив "Сільпо" купити магазини групи "Євротек"
17:10 - Надходження податку на нерухомість зросли на понад 14%: які регіони сплатили найбільше
17:08 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Порядку розроблення паспорта меліоративної системи (складової частини меліоративної системи)»
17:04 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Порядку розроблення паспорта меліоративної системи (складової частини меліоративної системи)»
16:50 - Індія просить вчергове продовжити дозвіл на купівлю російської нафти – ЗМІ
16:50 - Гуманітарна катастрофа на Кубі: країна вичерпала запаси пального
16:44 - Фонд гарантування продав активи двох банків-банкрутів на понад 23 мільйони
16:30 - ФОПам та юрособам обмежать ліміти на перекази. Кому саме і чому?
16:30 - Як AI-інструменти змінюють продажі
16:25 - Україна отримала змогу експортувати до Молдови равлики та м'ясні продукти
16:16 - На Одещині "захисний" підряд віддали фігуранту у кримінальному провадженні
16:05 - ЄС може закрити свій ринок курятини для головного конкурента України – ЗМІ
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.05.2026
15:30 - Циркулярна економіка та відновлення України: понад 150 учасників долучилися до секторального обговорення 


Більше новин