Агрофірма заблокувала аудиторам перевірку про банкрутство

17.03.2025 15:38 | Економічна правда

Державна аудиторська служба не змогла провести плановий фінансовий аудит ДП "Науково-виробнича дослідна агрофірма "Наукова" Національної академії аграрних наук України (НААН) у Дніпропетровській області. Про це йдеться в повідомленні Держаудитслужби. "Керівництво агрофірми, порушуючи закон, вирішило влаштувати обструкцію аудиторам, не допустивши їх на підприємство", – повідомили аудитори. За їх даними, ця агрофірма вже 14 років є у стані ліквідації на підставі судового рішення про визнання її банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури від 29 серпня 2011 року.
Весь цей час агрофірму вели арбітражні керуючі. У Держаудитслужбі розповіли, що НААН майже повністю втратила контроль над своїм підприємством, оскільки жодних доходів чи надходжень Академія не отримує. Водночас у власності агрофірми, що спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових та олійних культур, – 159 земельних ділянок загальною площею 14 500 га, сім торгових марок, два об"єкти нерухомості, автотранспорт. "З огляду на це фахівці Держаудитслужби збиралися встановити, як велике державне підприємство було доведено до занепаду, хто може використовувати його банкрутство у власних інтересах і зацікавлений у приватизації великої кількості земельних ділянок", - пояснили аудитори. Коли держаудитори прибули на підприємство, їх не допустили до роботи.
Зокрема, головний бухгалтер підприємства відмовилася підписувати скерування та надати затребувані документи.
Керівник агрофірми був відсутній на робочому місці. У результаті фахівці Держаудитслужби написали акт про неможливість проведення державного фінансового аудиту.
Аудитори звернулися до правоохоронних органів для з"ясування всіх обставин. Нагадаємо: Держаудитслужба провела перевірку використання бюджетних програм Національною академією аграрних наук України (НААН) та виявила порушення її діяльності на понад 1 мільярд гривень.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish market rise,
Investors cheer and shout loud,
Capital success.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 11 серпня: московія готує масовану атаку енергетики Києва, удар балістики по Запоріжсталі
19:45 - Воєнні витрати виснажують бюджет московія, попри нафтові надприбутки
19:20 - Морський експорт нафти з московія впав до мінімуму з травня
18:55 - Тимчасові судноплавні обмеження Туреччини збільшили премію за ризик – ЗМІ
18:35 - "Збитки колосальні": у Rozetka назвали вартість зруйнованого Росією складу
18:30 - Оновлено вимоги до платоспроможності страховика
18:08 - "Бек-офіс" Укрзалізниці: судитимуть організаторів корупційних схем
17:55 - Україна шукає заміну портам: зерно хочуть пустити через Молдову зі знижкою
17:50 - NBU July 2026 Inflation Update
17:50 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в липні 2026 року
17:32 - Київська прокуратура викрила "земельну схему" і повернула громаді 25 гектарів
17:04 - У липні в Україні стало на 11 фінустанов менше – НБУ
16:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на 12 серпня
16:17 - Через удар балістики московія зупинилась Запоріжсталь: семеро загиблих, 21 поранений
16:06 - Соболев увійшов до складу наглядової ради Нафтогазу
16:00 - Рокіровка найвищого рівня. Свириденко може очолити "Нафтогаз"
15:49 - Туристичний збір: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження зросли майже на 23%
15:48 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
15:47 - Про сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
15:45 - «Податок на Google»: понад 11,3 млрд грн надійшло до бюджету у 2026 році
15:44 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
15:42 - До загального фонду держбюджету за видобування нафти платники Дніпропетровщини сплатили майже 44,4 млн грн рентної плати
15:41 - Дніпропетровщина: до загального фонду держбюджету надійшло понад 3,6 млрд грн податку на прибуток підприємств
15:40 - На Рівненщині спалахнуло підприємство: що відомо
15:39 - Декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки подаєм у мобільному застосунку «Моя податкова»
15:33 - Випадки, за яких юридична особа – платник єдиного податку не визначає МПЗ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.08.2026
15:20 - У липні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на 11 компаній
15:20 - ДТЕК повернув світло більшості одеситів, але з подачею електроенергії є складнощі
15:00 - "Дія" сама пропонуватиме українцям доступні їм держпослуги – Мінцифри


Більше новин