Війна завдала Україні збитків на 170 мільярдів доларів – KSE Institute

14.02.2025 18:00 | Економічна правда

Загальна сума прямих збитків, яких зазнала інфраструктура України станом на листопад 2024 року через повномасштабне вторгнення московії, досягла 170 млрд доларів. Про це йдеться у звіті KSE Institute.Найбільших руйнувань зазнав житловий сектор – його прямі збитки оцінюють у 60 млрд доларів.
Внаслідок війни зруйновано або пошкоджено 236 тисяч житлових будівель, зокрема 209 тисяч приватних будинків, 27 тисяч багатоквартирних будівель і 600 гуртожитків. Втрати транспортної інфраструктури – 38,5 млрд доларів.
Внаслідок бойових дій пошкоджено понад 26 тисяч км автодоріг, що коштувало країні 28,3 млрд доларів.
Значних втрат зазнали й інші транспортні сектори: залізничний – 4,3 млрд доларів, портова інфраструктура – 0,85 млрд доларів, авіаційна галузь – 2 млрд доларів. Приватні авто також постраждали – знищено або пошкоджено 260 тисяч машин, збитки оцінюються у 2,2 млрд доларів. Загальні втрати енергетичного сектору України – 14,6 млрд доларів.
Ворог повністю знищив Каховську та Дніпровську ГЕС, Трипільську і Зміївську ТЕС.
Значно пошкоджені й інші генеруючі потужності, високовольтні підстанції та об"єкти нафтогазової інфраструктури. Агропромисловий комплекс втратив 10,3 млрд доларів.
Знищено 130 тисяч одиниць сільгосптехніки, 4 млн тонн зерносховищ, 16 тисяч га багаторічних культур.
Через бойові дії та пожежі пошкоджено 298 тисяч га лісів – це ще 4,5 млрд доларів збитків. Збитки освітньої інфраструктури – 7,3 млрд доларів.
Зруйновано або пошкоджено понад 4 тисячі навчальних закладів. Повідомляється, що сектор охорони здоров"я втратив 4,3 млрд доларів – пошкоджено 1554 медичні об"єкти. Збитки у сфері культури, спорту та туризму оцінюються у 4 млрд доларів.
Зруйновано 3921 культурний об"єкт, 399 релігійних споруд та 343 спортивні комплекси. Телекомунікаційна та цифрова інфраструктура втратила 1,2 млрд доларів.
У деокупованих районах руйнування мереж подекуди сягали 100%. Нагадаємо: За 1000 днів війни в Україні екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів. Станом на травень 2024 року збитки та втрати енергетичного сектору України внаслідок повномасштабного вторгнення московії становлять 56,2 млрд дол.

Додати коментар

Користувач:
email:





Wealth and power abound,
In the halls of finance and trade,
Who will be the king?

- Fin.Org.UA

Новини

20:20 - московія масовано обстріляла та зупинила одну з українських ТЕС
20:00 - Новини 18 серпня: кібератака на АРМА
19:40 - За половину 2026 року страхові виплатили 176 мільйонів гривень за воєнними ризиками
19:11 - московія влучила у завод "Київгума"
18:56 - У Латвії сталась масштабна кібератака: президент каже про загрозу нацбезпеці
18:21 - Безготівкові розрахунки платіжними картками домінують – результати першого півріччя 2026 року
18:10 - Експорт нафти з Новоросійська скорочується вже п’ять тижнів
17:35 - У ПриватБанку стався технічний збій: проблеми з оплатою карткою
17:17 - OpenAI обмежує доступ підлітків до ChatGPT
16:43 - Переговори з Іраном не заплановані, але Ормуз відкритий – Трамп
16:30 - Ідеальний шторм для промисловості
16:25 - Рада підтримала запровадження державних грантів на вищу освіту: як вони працюють
15:55 - московії знову бракуватиме пального, бо НПЗ в Білорусі йде на ремонт – росЗМІ
15:54 - Продаж фізичною особою нерухомого або рухомого майна: оподаткування
15:52 - Фізособа веде бухоблік на підставі договору та не є працівником юрособи: чи може така особа підписувати податкову звітність електронному вигляді?
15:50 - Чи може роботодавець, щодо якого внесений запис до ЄДР про державну реєстрацію припинення без правонаступника, виправити помилки в раніше поданій звітності по єдиному внеску?
15:49 - До уваги резидентів Дія Сіті!
15:47 - Яким чином можна перевірити МАП для маркування алкогольних напоїв?
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.08.2026
14:48 - Денис Шмигаль взяв участь у церемонії перепоховання полковника Євгена Коновальця
14:45 - "Державні" лотереї скасують: у Мінцифри пояснили рішення
14:00 - 29 штатів США подали один із найбільших позовів проти Meta в історії: у чому причина
13:50 - "Дешевше взагалі зупинити видобуток". Чи виживуть Ferrexpo та "Метінвест" через закрите море
13:30 - Тайвань планує виплатити всім громадянам по $300 "дивідендів від ШІ"
13:26 - Бюджетна установа, яка користується пільгою, надає в оренду приміщення небюджетній установі: що з правом на пільгу по земельному податку у разі припинення договору оренди?
13:25 - Коригування сум єдиного внеску та реквізитів, що стосуються застрахованої особи, у Додатку Д1 до Розрахунку ЮО та Додатку ФІЗ-Д1 до Розрахунку ФОП/НПД після закінчення строку їх подання
13:23 - Яким чином здійснюється нумерація Розрахунків ЮО або Розрахунків ФОП / НПД з типом «Звітний», «Звітний новий», «Уточнюючий»?
13:22 - Яким чином у Розрахунку ЮО та Додатках Д1, Д2 або Д3 до нього, Розрахунку ФОП/НПД та Додатку ФІЗ-Д1 до нього провести коригування сум єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилок до закінчення строку подання?
13:20 - Електронний кабінет: як надіслати електронного листа та отримати відповідь?
13:17 - Податковий календар на 19 серпня 2026 року


Більше новин