ЄБА просить президента ветувати закон щодо регулювання фармацевтичного ринку

14.02.2025 13:08 | Економічна правда

Верховна Рада України на засіданні у середу, 12 лютого ухвалила у другому читанні законопроєкт №11493 "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо особливостей державної реєстрації лікарських засобів, які можуть закуповуватися особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я", який суттєво змінює регулювання фармацевтичного ринку.
Ці зміни можуть призвести до дестабілізації ринку лікарських засобів, і скорочення їхньої доступності для українських пацієнтів.
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) закликає президента України ветувати ухвалений парламентом закон."Комітет Асоціації застерігає від недостатньо продуманих кроків у фармацевтичній сфері, від стабільної роботи якої залежить здоров’я та якість життя людей і звертається до президента України накласти вето на даний проєкт закону та не допустити негативного впливу на здоров’я українських пацієнтів", - йдеться у заяві ЄБА. У Асоціації наголошують, що останні напрацювання в межах проєкту Закону №11493 не лише йдуть в розріз із започаткованим курсом на впровадження європейських практик, а й містять суттєву загрозу стабільному функціонуванню фармацевтичного ринку.
Як результат, ці зміни ставлять під істотний ризик можливості забезпечити необхідне лікування для пацієнтів, додали у ЄБА."На жаль, зміни безпосередньо впливають на обіг лікарських засобів і ведуть до зменшення їх доступності для українських пацієнтів.
Для низки ліків виробники, імпортери та дистриб’ютори об’єктивно не зможуть виконати запропоновані вимоги, а отже певні ліки будуть поступово виведені з обігу.
Законопроєкт містить ряд недостатньо опрацьованих положень, негативний вплив яких на постачання і, як результат, доступність ліків для пацієнтів не є предметом сумнівів серед експертів.Комітет з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації вважає за необхідне попередити про дестабілізацію на фармацевтичному ринку, пов’язану з ухваленням даного проєкту Закону", - йдеться у заяві. В Асоціації попереджають, що запропоновані зміни до законодавства ставлять під загрозу стабільне постачання ліків для українських пацієнтів, яке було забезпечене у найскладніший період часу завдяки консолідації зусиль держави і бізнесу – під час перших місяців повномасштабного вторгнення. Комітет охорони здоров’я ЄБА констатує, що поправки, внесені до законопроєкту, не наближають чинне регулювання до найкращих стандартів та не сприятимуть досягненню основної мети законотворців – зниження цін на лікарські засоби."Цінова доступність лікарських засобів є комплексним питанням, що не може бути вирішене інструментами, які штучно обмежують діяльність із постачання ліків.
Зміни, які наразі пропонуються проєктом Закону №11493, на жаль, можуть призвести до ефекту фізичної недоступності ліків для пацієнтів, аніж покращення їх цінової доступності", - йдеться у заяві. Водночас Європейська Бізнес Асоціація наголошує, що запровадження запропонованих змін негативно вплине саме на ліки міжнародних виробників – основних інвесторів у сферу охорони здоров’я України. В ЄБА звертають увагу, що закон передбачає обов’язкове включення всіх препаратів до національного каталогу лікарських засобів.
Якщо виробник не зможе виконати певні цінові вимоги, ліки не потраплять у каталог і не будуть доступними для українців.
Така модель не відповідає європейським практикам і може обмежити доступність міжнародних препаратів.
"При цьому, поки що в Україні не впроваджена цінова політика, яка би дозволяла не піддавати ризику ту чи іншу категорію лікарських засобів при референтному ціноутворенні.
Відтак, існують істотні ризики зменшення доступності достатньо великого обсягу ліків міжнародного виробництва", - додали у ЄБА. Окрім того, ухвалений парламентом закон запроваджує квоти на дистрибуцію.
Тобто нові правила вводять обмеження щодо постачання ліків, що може вплинути на їхню наявність у регіонах. Закон також встановлює обмеження постачальницько-збутової надбавки до 8%, що може змусити частину міжнародних виробників скоротити присутність в Україні, попередили у ЄБА. Варто зазначити, що після ухвалення законопроєкту у другому читанні, його повинен підписати Президент України.
Глава держави також може накласти вето на докумет і він не набере чинності. Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський доручив знизити ціни на ліки в Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Змінюється щодня й нічого,
Не можна передбачити.

- Fin.Org.UA

Новини

13:16 - Місцева рада не прийняла нове рішення про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: чи сплачувати податок?
13:15 - Суб’єкт господарювання, починаючи з 01 січня, та протягом того ж року переходить зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування: порядок сплати податку на прибуток у поточному році
13:13 - Заява за ф. № 5ДР: внесення змін до облікової картки фізичної особи – платника податків іноземцями (представниками іноземців)
13:12 - Чи може фізична особа, яка раніше була зареєстрована в ДРФО за РНОКПП, відмовитися від РНОКПП?
13:02 - Суб’єкт господарювання має декілька ліцензій на відповідні види діяльності: що у звітах за формами № 1-ВП та № 1-ОП?
12:32 - За яким ідентифікатором форми в Електронному кабінеті нерезиденти подають заяву за ф. № 1-ОПH щодо відомостей про осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку?
12:31 - ФОП здійснює діяльність у декількох місцях продажу: яким чином ведеться облік товарних запасів?
12:30 - Майже 105,5 млрд грн податків, зборів та платежів сплатили платники Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів і державних цільових фондів
12:29 - Податківці Дніпропетровщини нагадали бізнесу ключові правила розрахункових операцій
12:28 - Must-have від податківців Дніпропетровщини: РРО та ПРРО – про важливі правила для бізнесу
12:27 - Рентна плата за воду: як правильно врахувати ліміти та заповнити декларацію
12:26 - Леся Карнаух: За сім місяців цього року ДПС забезпечила понад 800 млрд грн надходжень до загального фонду держбюджету
12:24 - ДПС та Держприкордонслужба удосконалюють електронний обмін інформацією
12:00 - московіяни знищили склад морозива "Ласунка"
11:53 - Нові правила для ринків капіталу: над якими законодавчими ініціативами працює Комісія
11:48 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:46 - У Мінцифри підтримали перенесення запуску "еАкцизу" на липень 2027 року
11:45 - Зупинка портів б’є по металургії сильніше, ніж на початку війни – GMK Center
11:32 - ДПС усунула технічні помилки під час приймання податкових розрахунків
11:26 - ДПС усунула технічні помилки під час приймання податкових розрахунків
11:20 - московія нищитиме водопостачання в Україні – Шмигаль
11:00 - Валюта в банках України продовжує зростати: актуальний курс на 4 серпня
10:55 - Національний банк не вимагає зазначення податкового номера і повного номера платіжної картки на квитанціях при оплаті житлово-комунальних послуг
10:55 - The NBU does not require that tax ID numbers or full payment card numbers be specified on receipts for utility payments
10:52 - Леся Карнаух: За сім місяців цього року ДПС забезпечила понад 800 млрд грн надходжень до загального фонду держбюджету
10:47 - У семи областях через атаки московія частина споживачів залишилась без світла
10:30 - "Економічно недосяжні": уряд знизив мінімальні експортні ціни для аграріїв
10:20 - На Сумщині масштабне аварійне знеструмлення через атаки московія
10:04 - Нафта дорожчає на тлі невизначеності щодо переговорів між США та Іраном
09:03 - Захист директора CEO Club готує апеляцію щодо арешту


Більше новин