В АРМА відповіли на критику депутатів про непрацюючі арештовані активи

13.02.2025 19:31 | Економічна правда. Публікації

Національному агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передано в управління понад 72 тис.
арештованих активів, з яких станом на середину 2024 року в роботі перебувало 40%.
В Агентстві також відповіли на критику профільного комітету Верховної Ради про непрацюючі активи. Про це повідомила голова Нацагентства Олена Дума, передає Укрінформ. "Коли ми відкрили Єдиний державний реєстр арештованих активів у липні 2023 року, він містив 53 тис.
записів арештованого майна в рамках усіх кримінальних проваджень.
Станом на сьогодні у ньому 374 тис.
записів про арештовані активи, з них понад 72 тис.
передані АРМА. Зазначу, що ці цифри динамічні, оскільки щодня ми отримуємо від 300 до 700 ухвал, які опрацьовуються відповідним департаментом.
Орієнтовна сума цих активів становить вже більше 200 млрд грн", - розповіла Дума. Більш точну цифру, за її словами, назвати складно, оскільки в Україні відсутній уніфікований класифікатор, який дозволив би звести до єдиного показника інформацію з різних документів, які додаються до ухвал суду і можуть визначити вартість активу. На уточнююче питання щодо відсотку вже реалізованих або переданих в управління іншим суб’єктам активів з тих, що потрапили до АРМА за рішенням суду, очільниця Нацагентства зауважила, що ще пів року тому така частка дорівнювала близько 40%. "Я чула "цікаву" критику профільного комітету Верховної Ради про те, що 80% арештованих активів взагалі не працюють.
Моя відповідь наступна.
Коли ми говоримо про загальну кількість у 72 тис.
записів про арештовані активи, то пів року тому ми надавали комітету інформацію про те, що майже 40% з них уже знаходиться в роботі", - зазначила Дума. Цифру ж у 80% очільниця АРМА назвала "маніпулятивною", оскільки вона взята зі звіту Рахункової палати про проведений аудит роботи Нацагентства за період тільки 2022-2024 роки.
Дума нагадала, що агентство лише у липні 2023 року почало транформацію. Нагадаємо: Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №12374-д щодо реформування Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Народна депутатка Анастасія Радіна повідомила, що 80% арештованих активів, переданих в АРМА за ухвалами суду, не приносять дохід державі. "Більше того, ці активи навіть не передані управителям і часом продовжують "годувати" власників-фігурантів кримінальних проваджень або корумпантів", – розповіла Радіна. За її словами, за даними Рахункової палати, нездійснення АРМА заходів управління активами могло коштувати державі щонайменше 850 млн грн неотриманого доходу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, which way?
Forecasters predict the trend
Uncertainty reigns

- Fin.Org.UA

Новини

13:05 - Яким чином подається заява про надання витягу з Єдиного реєстру місць зберігання?
12:59 - Щодо заповнення розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих неплатником ПДВ – отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, у разі відсутності договору
12:58 - НЕК «Укренерго» отримала від Німеччини енергетичного обладнання на 486 тисяч євро
12:58 - Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»
12:57 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
12:56 - На підставі яких документів складається податкова накладна на операції з експорту окремих видів товарів?
12:55 - Дніпропетровщина: на податковому обліку знаходиться майже 305,7 тис. платників
12:52 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:50 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування кам’яного вугілля спрямували до місцевих бюджетів понад 42,5 млн гривень
12:30 - Акцизний податок: платники Дніпропетровщини сплатили до бюджету на 34,3 % більше ніж торік
12:12 - московіяни атакували корабель під прапором Того у момент розвантаження
12:07 - Обсяг офіційних розрахунків через РРО та ПРРО цьогоріч вже перевищив 3,1 трлн грн
12:01 - ДПС: сучасні правила для ринку біоетанолу мають стимулювати переробку та інвестиції
12:00 - Понад 250 млн грн до бюджету та 1,6 тис. неоформлених працівників: результати фактичних перевірок ДПС у І півріччі 2026 року
11:50 - московіяни купують АІ-92 замість АІ-95, але дефіцит пального зберігається
11:01 - московіяни атакували енергетику у трьох областях
10:33 - Європейці купили рекордну кількість СПГ у московії перед закриттям імпорту
10:08 - Нафта різко підскочила після взаємних атак США та Ірану
10:00 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 13 липня
09:30 - На одному з пунктів пропуску кордону з Молдовою можливі затримки
09:00 - московія атакувала Одесу: є влучання по транспортній інфраструктурі
08:30 - Акціонери не зібралися. Хто забере прибуток?
08:00 - "СБУ у "співпраці" відмовили і ось результат". Історія однієї спецоперації проти вебкам-студій
18:00 - Китай тисне на рейтингові агентства через велику кількість високих оцінок позичальників
17:43 - Вибух боєприпасів у Вишневому: "Укроборонпром" звільнив двох керівників
17:05 - Apple подала позов проти OpenAI за крадіжку комерційних таємниць
16:00 - Автобум: середній вік електромобілів на дорогах Китаю становить 1,8 року
14:54 - Після оголошення про відставку Свириденко Зеленський провів зустріч із Корецьким
14:25 - За несвоєчасне постачання одягу для військових компанію оштрафували на 37 мільйонів
13:55 - У забудовника ЖК "Авеню 42" на Теремках відсудили 28 мільйонів


Більше новин