Віктор Ляшко: Дотримання принципів академічної доброчесності – це основа розвитку медичної науки та зміцнення довіри до сфери охорони здоров’я

07.02.2025 16:26 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Порушення принципів академічної доброчесності в медичній науці обговорили на робочій зустрічі Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка із заступником Міністра освіти й науки Денисом Курбатовим та головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрієм Бутенком. «Дотримання принципів академічної доброчесності – це основа розвитку медичної науки та зміцнення довіри до сфери охорони здоров’я загалом.
Саме чесність, відповідальність і об’єктивність у дослідженнях дозволяють знаходити ефективні рішення для збереження здоров’я та життя людей.
Порушення цих принципів ставить під загрозу не лише наукову репутацію, а й безпеку пацієнтів, тому підтримка високих стандартів етики у всіх аспектах медичної освіти та практики – спільна задача як медиків, так і освітян», – наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.  Учасники зустрічі розглянули випадки плагіату, фабрикацій і фальсифікацій результатів досліджень, використання російськомовних публікацій у фахових виданнях України та інші випадки академічної недоброчесності. На такі випадки вкрай важливо реагувати, а нові – попереджати, щоби державні кошти витрачалися на справді актуальні й потрібні країні проекти.
Така політика відповідає рішенню РНБО від 5 грудня 2024 року, і якому йдеться, що МОЗ та Національна академія медичних наук України мають вдосконалити механізм розподілу видатків державного бюджету на проведення наукових досліджень.
Фінансування виділятимуть тільки на проєкти, які проводяться за пріоритетними напрямами та матимуть швидке практичне впровадження. Окрему увагу приділили діяльності спеціалізованих вчених рад при медичних університетах.
Йдеться про систематичне виявлення фактів плагіату у дисертаціях, захищених у деяких із таких рад, щодо яких подано скарги до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). Зустріч стала початковим кроком до системної роботи, спрямованої на побудову дієвої моделі забезпечення академічної доброчесності у сфері медичної освіти та науки.
Учасники скоординували спільні дії, які допоможуть виявляти і впливати на недоброчесних науковців під час виконання та захисту дисертацій: 1.
Визначити перелік спеціалізованих вчених рад під підозрою недоброчесності (виявлення плагіату у захищених в цих радах роботах). 2.
Здійснити моніторинг фактів плагіату у дисертаціях, які перебувають на розгляді у НАЗЯВО та ефективності систем забезпечення академічної доброчесності у закладах вищої освіти та наукових установах МОЗ. 3.
Застосувати передбачені законодавством заходи щодо спеціалізованих вчених рад та їхніх членів, які порушують правила академічної доброчесності. 4.
Розробити Кодекс академічної доброчесності закладів вищої освіти і наукових установ, що належать до сфери управління МОЗ. 5.
Вдосконалити процедуру конкурсного відбору наукових робіт у сфері охорони здоров’я для фінансування коштом державного бюджету та переглянути принципи утримання наукових установ. 6.
Посилити зовнішню і внутрішню системи забезпечення академічної доброчесності у закладах вищої освіти та наукових установах. Наступним кроком міжвідомчої роботи стане створення системи моніторингу за якістю, ефективністю та рівнем практичного впровадження результатів наукових досліджень в межах єдиного науково-медичного простору, що може охоплювати заклади вищої освіти та наукові установи МОЗ та інших міністерств і відомств.

Додати коментар

Користувач:
email:





Recovery begins,
New hope for the market,
The cycle continues.

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.07.2026
15:00 - Міжнародні резерви збільшилися до 51,3 млрд дол. США за підсумками червня
14:52 - Пів мільйона данських крон на навчання медиків: Carlsberg Group посилює підтримку UNBROKEN
14:35 - У Києві збудують дизельні енергокомплекси потужністю 40 МВт – Кличко
14:30 - Прорахувалися, але де? Чому уряд вкотре змінює правила "єОселі" і кого торкнуться зміни
14:21 - Кріппа повністю викупив найбільший виставковий майданчик Києва
13:55 - Нафтовидобуток ОАЕ наблизився до рекордних рівнів після виходу країни з ОПЕК – ЗМІ
13:45 - Після удару московія у Вишневому призупинив роботу пошкоджений автоцентр
13:15 - Зеленський ввів у дію санкції проти постачальників обладнання для російського ВПК
13:00 - Як і чому українські жінки інвестують у майбутнє: історія трьох інвесторок
12:46 - З гаража на Nasdaq: як український мілтек залучає сотні мільйонів
12:40 - Мобілізовані ФОПи можуть скористатися податковими пільгами
12:40 - Австралійські діти легко обходять заборону на використання соцмереж
12:38 - Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Е-кабінету надає можливість фізичним особам сплатити податки, збори та платежі
12:37 - Кожен платник податків має право на індивідуальну податкову консультацію
12:35 - Хто є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності?
12:34 - Поновлення строку чинності кваліфікованого сертифіката, сформованого КНЕДП ДПС, можливе лише для заблокованих кваліфікованих сертифікатів, термін блокування яких не скінчився
12:33 - Чи мають право перевізники при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО?
12:33 - "Астарта" продає підприємство на Чернігівщині: яка причина
12:32 - До уваги податкових агентів!
12:31 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
12:27 - Щодо права нарахування платником податку на прибуток амортизації на квартиру, якщо вона використовується з метою отримання доходу від надання її в оренду ФО для проживання
12:26 - Щодо складання підсумкової ПН за щоденними підсумками операцій та РК до неї за певних умов
12:25 - Платникам екологічного податку та рентної плати за воду або надра про довкіллєвий інтегрований дозвіл
12:23 - До уваги юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи – власників, орендарів, користувачі на інших умовах земельних ділянок!
12:22 - Щодо права на нарахування податкової знижки за витратами, понесеними на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті
12:21 - З початку поточного року до податкової служби Дніпропетровщини надійшло 145 запитів на отримання публічної інформації
12:18 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
12:17 - Звернення громадян: податківцями Дніпропетровщини з початку року опрацьовано 657 заяв
12:16 - Єдиний податок: місцеві бюджети Дніпропетровщини від юридичних осіб отримали майже 424,6 млн гривень


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33438
Австралійський долар30.9232
Така0.36222
Канадський долар31.3119
Юань Женьміньбі6.5522
Чеська крона2.1002
Данська крона6.8075
Гонконгівський долар5.6757
Форинт0.143728
Індійська рупія0.46865
Рупія0.0024755
Новий ізраїльський шекель14.7052
Єна0.27487
Теньге0.094647
Вона0.029396
Ліванський фунт0.000496
Малайзійський ринггіт10.9366
Мексиканське песо2.5559
Молдовський лей2.5313
Новозеландський долар25.3305
Норвезька крона4.539
Саудівський ріял11.8551
Сінгапурський долар34.4663
Донг0.0016927
Ренд2.7413
Шведська крона4.6084
Швейцарський франк55.1957
Бат1.33763
Дирхам ОАЕ12.1184
Туніський динар15.0778
Єгипетський фунт0.9118
Фунт стерлінгів59.5897
Долар США44.5098
Сербський динар0.43344
Азербайджанський манат26.1915
Румунський лей9.7225
Турецька ліра0.9502
СПЗ (спеціальні права запозичення)60.4717
Євро50.8836
Ларі16.8713
Злотий11.8538
Золото184842.97
Срібло2727.61
Платина73807.49
Паладій57052.22

Курси валют, встановлені НБУ на 08.07.2026