Брюссель посилює контроль над ШІ, попри погрози Трампа: що зміниться

04.02.2025 14:04 | Економічна правда

Європейська комісія готує нові інструкції щодо обмеження використання штучного інтелекту відповідно до закону про ШІ, ухваленого у 2023 році.
Попри тиск із боку США, ЄС просуває жорсткі правила для великих моделей штучного інтелекту та високоризикових застосунків. Про це пише Financial Times. У неділю набули чинності положення, що забороняють певні ШІ-додатки, зокрема зчитування даних з інтернету для створення баз розпізнавання облич. У вівторок, 4 лютого, Єврокомісія має опублікувати детальні вказівки для компаній, а решта положень закону набуватимуть чинності поступово до 2027 року.
Найпотужніші моделі штучного інтелекту мають відповідати додатковим вимогам, а порушникам загрожують великі штрафи або заборона роботи в ЄС. Тим часом Дональд Трамп погрожує заходами у відповідь на жорсткі європейські обмеження, які зачіпають американські технологічні компанії.
Він заявив, що розглядає дії ЄС як "форму оподаткування" американських компаній. Зазначається, що Брюссель уже переглядає перевірки діяльності Apple, Meta та Google в рамках ширших ініціатив із регулювання цифрових ринків Європи. Великі технологічні компанії, як-от Meta, попереджають, що нові правила можуть стримувати інновації.
Водночас для стартапів і розробників відкритого коду передбачено певні винятки. Єврокомісія заявила, що прагне знайти баланс між регулюванням і підтримкою інновацій. Нагадаємо: Китайський стартап DeepSeek, який пропонує доступніші рішення у сфері штучного інтелекту та використовує відкритий код, може суттєво вплинути на глобальний ринок ШІ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Inflation, deflation,
Interest rates and fiscal policy,
The world of finance.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
22:35 - "Висновки зроблено": Гороховський вибачився за скандал з фото клієнтки monobank
21:55 - Заступника голови Ощадбанку відсторонили від частини обов'язків через оголошену підозру
21:00 - Новини 11 березня: новий рейтинг Forbes, скандал з Гороховським
20:55 - В Києві викрили схему незаконного ввезення товарів з Китаю на мільйони гривень
20:30 - "Креді Агріколь" купує банк "Львів"
20:18 - Комісією завершено відбір кандидатів на посади членів наглядових рад підприємств ПЕК
20:02 - Поглинання між нафтовими компаніями другий рік поспіль були незначними
19:40 - Київ витратить 65 мільйонів на оздоблення парку та мосту на Оболоні
19:20 - 12 березня по всій Україні графіки відключень світла діятимуть ввечері
19:00 - Анатолій Куцевол ознайомив Президентку Бундестагу Німеччини з наслідками російських атак на одну зі столичних ТЕЦ
18:51 - Мінцифра повідомила, як планує змінити ринок азартних ігор
18:45 - Надходження військового збору зросли на третину: які регіони сплатили найбільше
18:27 - московія через тиск на бюджет шукає, які витрати сокротити – Reuters
18:15 - Banks Have Sufficient Foreign Cash Holdings: Results of Cash Supply Transactions
18:15 - Запас валюти в касах банків є достатнім – результати операцій з підкріплення кас банків
18:10 - НБУ просить Гороховського пояснень щодо опублікованого фото клієнтки monobank
18:04 - Зеленський: Україна повинна повідомити ЄС про дату можливого відновлення нафтопроводу "Дружба"
17:50 - Олександр Краснолуцький: Схема зелених інвестицій — дієвий інструмент практичної кліматичної співпраці між Україною та Іспанією
17:50 - 14 кандидатів на посаду голови АРМА пройшли тестування на знання законодавства
17:49 - Азербайджан хоче збільшити поставки газу до Євросоюзу
17:37 - У лютому загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на вісім компаній
17:34 - Управління з питань управління відходами
17:25 - московіяни заявляють про атаку на інфраструктуру "Турецького потоку"
17:17 - Ліміт № 43/2026 від 04.03.2026 на використання природних ресурсів у межах Дунайського біосферного заповідника на 2026 рік
17:15 - Ліміт № 42/2026 від 25.02.2026 на використання природних ресурсів у межах Кам’янець-Подільського ботанічного саду загальнодержавного значення на 2026 рік
17:12 - Ліміт № 41/2025 від 18.12.2025 на використання природних ресурсів у межах ботанічного саду загальнодержавного значення Ужгородського національного університету на 2025 рік
17:10 - Ліміт № 40/2025 від 04.12.2025 на використання природних ресурсів у межах Нижньодністровського НПП на 2026 рік
17:10 - МЕА вивільнить найбільші в історії нафтові резерви


Більше новин