Сезонні фактори: очікування бізнесу впали у січні

04.02.2025 14:08 | Економічна правда

Індекс очікувань ділової активності у січні 2025 року знизився на 4.8 пунктів порівняно з груднем минулого року та становив 41, що відповідає рівню січня 2024 року. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України. Традиційно у січні бізнес послаблює свої оцінки поточної ділової активності порівняно з іншими місяцями, що пов"язано із сезонними факторами, пояснюють у НБУ. Очікування бізнесу також стримували складна безпекова ситуація, брак інвестицій у виробничий капітал, потреби в енергоресурсах та робочій силі, зростання виробничих витрат, інфляційні та девальваційні процеси.
Драйверами позитивного впливу були стійкий споживчий попит та значні обсяги надходження міжнародної фінансової допомоги. Підприємства промисловості стриманіше оцінили результати своєї діяльності через руйнування виробничих потужностей та брак інвестицій: секторальний індекс у січні становив 42,0 (у січні 2024 року – 43,7). Торговельні компанії покращили свої оцінки до 40,0 (38,9 у січні 2024 року). Підприємства сфери послуг також підвищили показник до 41,1 (40,4 у січні 2024 року). Підприємства будівництва втретє поспіль надали найстриманіші оцінки через сезонність робіт та дефіцит кадрів - секторальний індекс у січні становив лише 37,2, хоча це краще за минулорічні 31,9. НБУ проводив щомісячне опитування 519 підприємств із 6 по 23 січня 2025 року. Нагадаємо: Очікується, що дефіцит електроенергії скорочуватиметься, проте зберігатиметься у наступні роки, оскільки відновлення енергосистеми потребує значного часу та фінансування.

Додати коментар

Користувач:
email:





Trading algorithms
Artificial intelligence
Modern finance game

- Fin.Org.UA

Новини

10:34 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:40 - Fitch знизило рейтинг "Vodafone Україна"
09:30 - Нафта відреагувала на ризик зриву мирної угоди США та Ірану
09:00 - Перевірки для експорту сільгосппродукції до ЄС: Україна запускає експеримент
08:30 - Як трансформувати шахтарські регіони
08:00 - Не так страшний індієць, як його малюють. Що відбувається із трудовою міграцією?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 21.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 20 травня: нова економічна стратегія України, масове підвищення цін на бензин
20:45 - Експорт нафти Саудівської Аравії впав до рекордного мінімуму
20:31 - Порушення правил безпеки: директора фірми оштрафували за загибель працівника на будівництві
20:25 - Стало відомо, на скільки готовий новий нафтопровід ОАЕ в обхід Ормузу
19:55 - Нафта після двох місяців простою пішла з Ормузу великими танкерами
19:45 - "100-річчя дня пам’яті Петлюри": Нацбанк увів в обіг нову пам’ятну монету
19:25 - "Нафтогаз" виграв у Казахстані право стягнути з "Газпрому" $1,4 мільярда
19:00 - 39 населених пунктів були без світла: росіяни атакували об’єкт ДТЕК на Дніпропетровщині
19:00 - Уряд удосконалив механізми продовольчої підтримки соціальних закладів та вразливих категорій населення
18:55 - Майже всі великі НПЗ у центрі московії зупинилися після ударів України
18:54 - За квартал портові збори та інші платежі принесли бюджету понад мільярд гривень
18:32 - Син медіамагната Руперта Мердока купує половину компанії Vox Media
18:31 - У московії працює величезний тіньовий ринок прострочених продуктів – росЗМІ
18:30 - Україна адаптує український агросектор до нових екологічних вимог ЄС
18:03 - Уряд уточнив механізм перерахунку вартості тепла та води за надзвичайних ситуацій
17:55 - Курс долара до гривні оновив історичний максимум
17:54 - Полісімейкери та економісти з різних країн обговорили монетарну трансмісію в країнах з ринками, що розвиваються – підсумки воркшопу НБУ
17:47 - Ключові рішення НКЦПФР від 20.05.2026
17:46 - Подорожчання проїзду до 30 гривень: у Києві порахували пільговиків
17:34 - Рамкові будівельні угоди: у Мінрозвитку заперечують, що створили механізм контрактування обраних
17:09 - Закупівля без торгів: азербайджанці привезуть у Кривий Ріг енергоустановку за 232 мільйони
17:03 - Житлові ваучери для ВПО: більшість купує житло на вторинному ринку


Більше новин