Чи можливо виправити помилку, допущену у додатку 6 до податкової декларації з ПДВ?

04.02.2025 13:44 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (із змінами та доповненнями) (далі – Порядок № 21).
Відповідно до п. 16 розд. ІІІ Порядку № 21 у разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу (далі – ПКУ), та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця за формою згідно з (Д6) (додаток 6). Копії документів, передбачених п. 201.10 ст. 201 ПКУ, подаються до контролюючого органу за місцем обліку платника податків у строки, передбачені для подання податкової декларації.
Згідно з п. 1 розд. IV Порядку № 21 у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.
У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше податкової декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (п. 8 розд. VІ Порядку № 21).
Водночас, формою додатка 6 не передбачено подання уточнюючого додатка 6, такий додаток може бути поданий з відміткою звітний або звітний новий.
Крім того, п. 20 розд. ІІІ Порядку № 21 визначено, що після подання декларації за звітний (податковий) період платник податку має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий період подати нову декларацію з виправленими показниками.
Отже, помилку у додатку 6 можливо виправити лише якщо її виявлено до закінчення граничного терміну подання декларації. При цьому платник податку має право подати нову декларацію з відміткою «Звітна нова» та виправлений додаток 6 з відміткою «Звітний новий».
 

Додати коментар

Користувач:
email:





African Development Bank
Empowering the continent
Development finance

- Fin.Org.UA

Новини

11:09 - Продаж подарункових наборів, які містять алкогольні напої: про відображення у чеках РРО/ПРРО цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку
11:08 - Перехід в середині року юридичної особи із спрощеної системи оподаткування (третя група) на загальну систему оподаткування: подання додатка з розрахунком загального МПЗ
11:07 - Щодо подання ФОПом при зміні групи платника ЄП заяви, у якій зазначається новий вид господарської діяльності
11:05 - Як визначається вартість успадкованого (подарованого) інвестиційного активу з метою оподаткування ПДФО?
11:04 - Протягом якого терміну приймається до розгляду Реєстраційна картка для отримання КЕП в КНЕДП ДПС?
11:02 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:01 - Виправлення помилки суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі у звітності з акцизного податку
11:00 - Про подання Розрахунку юридичною особою – податковим агентом за певних умов
10:58 - Щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій, пов’язаних із комп’ютерними програмами, цифровим контентом
10:56 - Податковий сервіс без бар’єрів: отримуйте державні послуги у максимально зручному та доступному форматі
10:55 - Електронний кабінет – доступний і комфортний податковий сервіс
10:53 - До загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини спрямували понад 5,9 млн грн частини чистого прибутку
10:51 - Транспортний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло понад 3,1 млн гривень
10:50 - Транспортний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло понад 3,1 млн гривень
10:42 - Понад 1,9 млрд грн плати за землю – внесок платників у фінансовий потенціал Дніпропетровщини
10:41 - Декларування іноземних доходів 2026: що варто знати?
10:40 - Військовий збір зріс на понад чверть: до бюджету надійшло 43,5 млрд грн за квартал
10:39 - ДПС та ОТД Казначейства США узгодили подальші кроки цифрової трансформації податкового адміністрування
09:50 - Нафта подорожчала на 7% через обіцянку Трампа блокувати Ормуз
08:30 - Чим загрожують китайські посилки
08:00 - Контейнери не пахнуть: дубайський портовий оператор пішов з України, аби зайти в Росію
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.04.2026
17:48 - Куба заявила, що відкрита для інвестицій США, але є нюанс
17:15 - Американські ВМС блокуватимуть Ормузьку протоку – Трамп
16:50 - Херсонські фермери вирощують овочі замість пшениці – бояться пожеж
15:42 - Німецькі ультраправі хочуть реанімувати "Північний потік"
14:27 - Кулеба розповів, що дозволить підвищити темпи ремонту доріг
13:35 - Компанія друга Путіна заходить у Ялтинський порт – ЗМІ
12:18 - Китай розширює торговельні зв’язки, щоб пережити епоху Трампа – ЗМІ
10:45 - Нафтопровід в обхід Ормузької протоки відновився після іранської атаки


Більше новин