Декларування доходів: хто і в які терміни має подати декларацію

04.02.2025 12:31 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу.
В Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Вона стартувала 1 січня 2025 року.
 Граничні терміни подання декларації
 До 1 травня року декларацію подають:
- громадяни, які отримали певний дохід і зобов’язані подати декларацію (наприклад: особи, які отримували іноземні доходи, доходи від відчуження корпоративних прав, доходи від задавання майна в оренду іншим фізичним особам, при отриманні спадщини (дарування) від осіб, які не є особами першого та другого ступеня споріднення тощо).
Якщо відсутня довідка від компетентного органу іншої країни про іноземні доходи та податки, сплачені закордоном – можна подати заяву до податкової за податковою адресою та перенести строк подання декларації до 31 грудня.
- ФОП, крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування;
- фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
До 31 грудня року декларацію подають:
- фізичні особи, які заявляють право на податкову знижку.
 Окремі строки подання декларацій діють для таких категорій:
- ФОП у разі припинення підприємницької діяльності (крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування) мають подати декларацію протягом 20 календарних днів після місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
Останнім базовим звітним періодом є період від дня, що настає після завершення попереднього звітного періоду, до кінця місяця, в якому підприємницьку діяльність припинено.
- Резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання – подають декларацію не пізніше 60 календарних днів до виїзду.
Важливо! Якщо останній день подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то згідно з податковим законодавством, строк переноситься на перший робочий день.
Інформація розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням
 
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini

Додати коментар

Користувач:
email:





Trading at all hours,
Money never takes a break,
The market never sours.

- Fin.Org.UA

Новини

16:30 - Емірати стали ближчими
16:30 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 2 липня
16:00 - У Мінрозвитку розповіли про нову вимогу до вантажоперевізників
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.07.2026
15:27 - Дешеві кредити на відбудову підприємств: стартувала нова урядова програма
14:50 - Нафтогаз оголосив пропозицію про реструктуризацію євробондів
14:35 - Укрпошта стала офіційним партнером Etsy. Що це дасть українським продавцям?
14:30 - Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт про європейські механізми кредитування населення та бізнесу
14:25 - Підготовка до зими: у КМДА розповіли, які заходи можуть бути виконані із запізненням
14:08 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України “Про затвердження Порядку формування документів, що стосуються здійснення заходу державного нагляду (контролю), у єдину справу”
14:03 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України “Про затвердження Порядку формування документів, що стосуються здійснення заходу державного нагляду (контролю), у єдину справу”
14:00 - Monthly Business Outlook Survey, June 2026
14:00 - Businesses Remain Upbeat about Their Performance Outlook – Business Outlook Survey in June
14:00 - Білий дім скасував заборону на ШІ-моделі розробника Claude
14:00 - Щомісячні опитування підприємств України, червень 2026 року
14:00 - Бізнес зберіг позитивні оцінки результатів своєї діяльності – підсумки опитування підприємств у червні
13:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю)”»
13:38 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю)”»
13:36 - Україна отримала 600 мільйонів доларів допомоги: на які потреби
13:30 - Запрошуємо на презентацію європейської системи аграрних даних FSDN
13:14 - "Псевдогуманітарка" на 50 мільйонів гривень: БЕБ викрило масштабну схему ввезення авто
13:00 - Новий стандарт купівлі житла: як змінюється ринок нерухомості України
12:56 - За рік кількість заброньованих зросла на 300 тисяч – Соболєв
12:50 - Україна та Данія посилюють стратегічне партнерство у сфері водних ресурсів: визначені ключові напрями реформ
12:50 - Біткоїн впав до мінімуму за майже 2 роки попри кінець війни в Ірані – яка причина
12:37 - У Нацбанку пояснили, що чекає на "Укрпошту" після того, як там не звільнили Смілянського
12:33 - Повідомлення про втрату статусу учасника індустріального парку «КИТ»
12:32 - московіяни навмисно знищують урожай України: фермери розповіли про тактику ворога
12:30 - Україні потрібні банки для ММСБ
12:19 - ДБР арештувало будівлю сина ексочільниці Хмельницького МСЕК


Більше новин