московія обговорює обʼєднання "Газпром нефть", "Лукойл" та "Роснефть" – WSJ

09.11.2024 12:20 | Економічна правда

Getty Images Москва працює над планом злиття своїх найбільших нафтових компаній в єдину національну суперкомпанію, що посилить контроль очільника московія Путіна над енергетичними ринками світу та своєю економікою.
Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.
За одним із обговорюваних сценаріїв, підтримуваний державою гігант "Роснефть" поглине державного виробника "Газпром нефть" - дочірню компанію експортера природного газу "Газпром" - і незалежну компанію "Лукойл", кажуть люди, знайомі з ходом переговорів.
Всі три компанії перебувають під санкціями США.
У разі обʼєднання, компанія, що утвориться стане другим за величиною виробником нафти у світі після саудівської Aramco, видобуваючи майже втричі більше, ніж Exxon Mobil.
Переговори між керівниками та урядовцями відбувалися протягом останніх кількох місяців.
Вони можуть завершитися укладанням угоди, але можуть також нічим не завершитись.
Спекуляції про злиття і поглинання періодично охоплюють Росію, але за останнє десятиліття не відбулося жодного великого енергетичного обʼєднання.
Перешкодою є опозиція з боку деяких керівників "Роснефти" і "Лукойлу", а також проблеми накопичення коштів для виплат акціонерам "Лукойлу", наголошують у повідомленні.
У "Роснефти" та "Лукойл" спростували повідомлення про можливе злиття, представник "Роснефти" навіть звинуватив The Wall Street Journal у тому, що стаття журналу "може бути спрямована на створення конкурентних ринкових переваг в інтересах інших учасників ринку".
У "Газпром нефть" не відповіли на запит про коментар.
За словами людей, знайомих з ходом переговорів, однією з мотивацій є прагнення Путіна мобілізувати енергетичний сектор для підтримки своїх військових зусиль.
За словами деяких з джерел, московитський правитель бачить гіганта, здатного конкурувати з Саудівською Аравією.
Суперкомпанія може краще протистояти західним санкціям, які ускладнюють експорт, гальмують нові великі нафтогазові проєкти і скорочують платежі.
Переговори, на які вплинула війна в Україні, також мають на меті підготувати Росію до можливого післявоєнного потепління в економічних відносинах.
Перехід "Лукойлу" під прямий державний контроль ознаменував би великий крок до повного згортання приватизації російських мінеральних багатств після розпаду Радянського Союзу.
Нагадаємо:
Держкорпорація московія "Газпром", отримавши перший за 25 років і рекордний за всю історію збиток, розпочала розпродаж своєї елітної нерухомості.

Додати коментар

Користувач:
email:





Diversify risk,
Don't put all your eggs in one,
The market takes all.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - 64 тисяч українських держслужбовців декларують "бездомність" – ЗМІ
17:50 - Україна, Швеція та ПРООН продовжують спільну роботу з оцінки екологічної шкоди
17:28 - Несплачені 6,7 мільйона податків: судитимуть директора столичної компанії
17:07 - Оновлено порядок здійснення оверсайта платіжної інфраструктури в Україні
17:05 - У Раді зареєстрували законопроєкт, який має здешевити іпотечні кредити
17:00 - Як зміни клімату за 10 років вплинули на показники агросектору України
16:40 - Незаконна приватизація комунальної нерухомості: посадовцю КМДА вручили підозру
16:15 - Дрони атакували хімзавод у московії
16:05 - Уряд затвердив порядок надання субвенції на освітні простори
16:00 - єОселя: щотижнева статистика
15:45 - Боротьба з тіньовими перевезеннями: Мінрозвитку оприлюднило законопроєкт
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.04.2026
15:20 - У Німеччині пілоти Lufthansa розпочали страйк: чимало рейсів скасовано
15:02 - У Геніческу відібрали власність у лояльного до окупаційної влади бізнесу
14:30 - У Києві судитимуть шахраїв, які заволоділи квартирами вартістю 25 мільйонів гривень
14:00 - У 2025 році Vodafone збільшив доходи на 14%, а інвестиції – на 41%
13:38 - У березні в Україні стало на дві небанківські фінустанови менше – НБУ
13:32 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:30 - Як держава змінила правила для когенерації посеред гри
13:15 - Уряд захистив права на технології, які закуповує держава
13:10 - НБУ ухвалив рішення про ліквідацію АТ "Мотор-Банк"
12:50 - Нікопольський завод феросплавів відсудив у Міндіча та Боголюбова 17,3 мільйона гривень
12:30 - ФГВФО за квартал продав права вимоги за кредитами на 963,2 мільйона гривень
12:21 - Порядок обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичної особи
12:20 - Понад 1,9 млрд грн плати за землю – внесок платників у фінансовий потенціал Дніпропетровщини
12:19 - Податковий комплаєнс – сучасна модель взаємодії з платниками податків
12:17 - Оновлення реєстраційних даних – запорука своєчасного отримання податкової інформації
12:16 - Національна стратегія доходів: принципи реформування податкової сфери
12:15 - Надходження єдиного внеску у першому кварталі 2026 року зросли на 17,2 %
12:14 - Надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників транспортного податку зросли майже на 38 відсотків


Більше новин