Відбулось дев’яте засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі

08.11.2024 16:15 | Міністерство економіки України

У м. Брюссель, Королівство Бельгія, у змішаному форматі 5 листопада 2024 року відбулось дев’яте засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі.  Українську делегацію очолив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка, сторону ЄС – В.о. директора Директорату з питань сусідніх країн, промисловості, товарів, регуляторного співробітництва та державних закупівель Леон Дельво.
Сторони обговорили комплекс питань з реалізації розділу IV «Торгівля та питання пов’язані із торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема технічні бар’єри у торгівлі, митні питання, санітарні та фітосанітарні заходи, питання інтелектуальної власності, публічних закупівель, конкуренції, сфери послуг, торгівлі та сталого розвитку.
За результатами засідання було досягнуто згоди стосовно ухвалення Пріоритетного плану дій з імплементації ПВЗВТ Україна – ЄС на 2025-2026 рр. з включенням до документу заходів, дотичних до переговорного процесу щодо членства України в ЄС.
Сторони відзначили затвердження Радою Асоціації виконання Україною етапу 1 та 2 Додатка XXI-A до Глави 8 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також підписання відповідних рішень. Було оголошено про перехід до реалізації етапів 3, 4 та 5 Додатка XXI-A до Глави 8 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що передбачають подальше приведення національного законодавства щодо публічних закупівель у відповідність до актів права ЄС та поетапне взаємне відкриття ринків публічних закупівель України та ЄС.
Важливим досягненням стала передача стороні ЄС пакету документів з українськими нормативно-правовими актами та відповідними порівняльними таблицями («транспозиційні таблиці») для здійснення комплексної оцінки відповідності національного законодавства з роумінгу актам права ЄС. У разі позитивної оцінки сторони ЄС, Україна зможе отримати режим внутрішнього ринку ЄС в частині роумінгу.
Варто відзначити також прогрес на шляху отримання Україною режиму внутрішнього ринку для довірчих послуг. Так, сторони обговорили імплементацію відповідних актів ЄС та узгодили внесення змін до низки додатків Угоди про асоціацію між Україною та ЄС з метою забезпечення можливості застосування режиму внутрішнього ринку для довірчих послуг.
За підсумками обговорення питань технічного регулювання сторони відзначили прогрес України у виконанні 20 рекомендацій ЄС у цій сфері, 7 з яких є пріоритетними. Було домовлено, що після виконання останньої з пріоритетних рекомендацій, а саме, прийняття оновленого Закону України «Про ринковий нагляд», сторона ЄС проведе офіційну оцінку та погодить початок переговорів з укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).
Було відзначено успішний і вчасний перехід України на застосування 5 Фази нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) у рамках реалізації Конвенції про процедуру спільного транзиту – дана система забезпечує обмін митною інформацією між країнами-учасницями конвенції та належний контроль за транзитними переміщеннями товарів. Сторони також обговорили подальшу роботу щодо розвитку системи і переходу на 6 Фазу.
Українська сторона наголосила на готовності вже у грудні 2024 року розпочати обговорення з новим складом Європейської Комісії можливих форматів подальшої тарифної лібералізації торгівлі в рамках механізму, передбаченого статтею 29(4) Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Також сторони розглянули чутливі питання двосторонніх торговельних відносин, зокрема питання експорту української аграрної продукції до ЄС в рамках діючих автономних торговельних преференцій, випадки блокування низкою європейських банків платежів українських компаній, що працюють в прифронтових регіонах та шляхи їх вирішення, унеможливлення реекспорту до третіх країн українського металобрухту тощо.

Додати коментар

Користувач:
email:





Метушня в банку
Гроші пливуть як ріки
Доходи ллються

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.01.2026
15:17 - США розпочали захоплення чергового підсанкційного танкера
15:06 - Видобуток нафти у московії різко впав до найнижчого рівня за півтора року – Bloomberg
14:55 - Впровадження соєво-ріпакових змін стимулювало завантаження переробних потужностей, – Олексій Соболев
14:50 - Запуск підземних шкіл: Херсонська ОВА розповіла, скільки "з’їдає" бюрократія
14:45 - У КМДА запевняють, що злиття води не означає тривалу відсутність тепла
14:26 - Україна віддасть одне з найбільших родовищ літію інвесторам, пов'язаним з Трампом – NYT
14:23 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ ДЕКОПЛАНТ (Вінницька область, Вінницький район, с. Микулинці, вул. Коцюбинського, буд. 11-А)
14:22 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Природоохоронна рекреаційна установа Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Стрийський парк» (Львівська обл., м. Львів, вул. Стрийська, 15)
14:22 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "ТД "БІЛОГІР'Я МОЛОКОПРОДУКТ" (Хмельницька обл., смт. Білогір’я, вул. Миру 3А)
14:21 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФГ «ЛУГА» (Волинська обл., Луцький р-н, с. Лемешів, вул. Зелена, 27; Волинська обл., Луцький р-н, с. Лемешів, вул. Зелена, 25)
14:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ДЗЕНЗЕЛІВСЬКЕ» (Черкаська обл., Уманський р-н, село Іваньки, вулиця Ігоря Щербини (вул. Леніна), 1а)
14:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АЛЬЯНС НАФТА ГРУП РВ» (Рівненська область, Рівненський район, Городоцька сільська територіальна громада, село Обарів вулиця Кленова 16)
14:19 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПОЧАПИНЕЦЬКИЙ ЗДО «СВІТАНОК» (Вінницька обл, Жмеринський р-н, с. Почапинці, вулиця Садова, будинок 29)
14:18 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СВІСС КРОНО» (Івано-Франківська область, Калуський район, Брошнів-Осадська громада, селище Брошнів-Осада, вулиця 22 Січня, будинок № 83)
14:18 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» (Львівська область, м. Львів, вулиця Під Дубом, 7Б)
14:17 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КОМПАНІЯ «ФОРМЕТ» (Київська обл., м. Бровари, бульв. Незалежності, 26 В)
14:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АГРОСТРУКТУРА» (Житомирська обл., Глибочицька територіальна громада, автодорога С060642 /Київ- Чоп/- Гадзинка-Нова Вигода, ПК 0км + 080м (ліворуч), будинок 1)
14:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АВАНТАЖ-7» (Київська обл., Бучанська територіальна громада, Бучанський район, село Мироцьке, вулиця Шляхова, будинок 19)
14:15 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ІЛЛІНЕЦЬКИЙ АГРАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ (Вінницька обл., Вінницький р-н, м. Іллінці, вул. Студентська, 2)
14:15 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «БЕЙКЕНЬ ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНА» (Полтавська область Полтавська область, Миргородський район)
14:14 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ІЛЛІНЕЦЬКИЙ АГРАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ (Вінницький р-н, с. Романово-Хутір, вул. Миру, 93)
14:10 - Мінфін звітував про результати реформи управління публічними інвестиціями
14:05 - Україна експортувала майже півмільйона тонн цукру за рік: основні покупці
14:02 - Реєстр посівних сертифікатів на насіння та садивний матеріал 2026
13:39 - Нововведення: освітні заклади Києва отримали рекомендації про злив води у системах опалення
13:35 - Минулий рік став переломним для української когенерації – Держенергоефективності
13:32 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:20 - У Мінвідновлення назвали найбільш складні ділянки доріг через негоду
13:00 - Samsung на CES 2026: як AI змінює сприйняття екранів і повертає популярність 3D


Більше новин