Вимоги до страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою будуть оновлені

08.11.2024 14:50 | Національний банк України

Національний банк пропонує до громадського обговорення проєкт змін до Положення щодо провадження діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою (далі – Проєкт).
Проєкт розроблений з метою приведення вимог чинного положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 20 жовтня 2021 року № 108, до положень нового Закону України "Про страхування" та змін до Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою".
Проєкт встановлює особливості врахування досвіду страховиків, які мають намір здійснювати страхування сільськогосподарської продукції, здобутого впродовж дії воєнного стану.
Зокрема, у зв’язку із низьким обсягом страхування сільськогосподарських ризиків в останні роки, у тому числі через відсутність державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції, а також труднощі з доступом до міжнародного ринку перестрахування, пропонується спростити вимоги до наявності у страховика страхових премій та виплат за договорами страхування сільськогосподарської продукції після 2022 року.
Також для страховиків, які провадять діяльність зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, пропонується скасувати особливий порядок формування страхових резервів та актуалізувати вимоги до ведення персоніфікованого обліку таких договорів страхування.
Відповідно передбачається, що такі страховики мають виконувати загальні вимоги до формування страхових резервів та обліку договорів страхування, встановлених чинними нормативно-правовими актами Національного банку.
Національний банк приймає зауваження та пропозиції до Проєкту до 18 листопада 2024 року включно за визначеною формою.

Додати коментар

Користувач:
email:





Secondary market
Trades existing securities
Provides liquidity

- Fin.Org.UA

Новини

21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
21:35 - Зеленський доручив уряду підготувати програми проти зростання цін для населення
21:00 - Новини 7 квітня: зупинка Слов’янської ТЕС, вартість кошику на Великдень
20:45 - На внутрішньому ринку легковиків зросла активність покупців: які моделі обирають найчастіше
20:25 - Водії громадського транспорту Гвінеї-Бісау масово страйкують через ціни на пальне
19:50 - Українці почали частіше купувати нові вантажівки: які марки найпопулярніші
19:15 - На трасі Київ-Чоп частково обмежать рух: на якій ділянці
19:06 - московія та Китай ветували резолюцію Радбезу ООН про розблокування Ормузу
18:49 - Помер один з перших міністрів фінансів України
18:42 - Лубінець звинуватив Мінсоцполітики у невиплаті 169 тисяч пенсій через бюрократію
18:35 - «Промисловий безвіз»: Верховна Рада ухвалила закон про гармонізацію системи акредитації та технічного регулювання з вимогами ЄС
18:15 - 8 квітня графіки відключень електрики для бізнесу діятимуть вранці та ввечері
18:00 - Понад 3,6 млрд грн — результат онлайн-аукціонів на Прозорро.Продажі за I квартал 2026 року
18:00 - Національний банк у березні 2026 року застосував до одного банку і п’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
17:35 - Слов'янська ТЕС зупинила роботу внаслідок ворожих атак
17:25 - Російський НПЗ за 800 кілометрів від України зупинив роботу після атаки дронів
17:00 - В Україні тестують пілот IKEE із переробки будівельного сміття для доріг
17:00 - Україна об’єднає енергоринок з ЄС: Рада ухвалила закон про market coupling
16:30 - Як отримати житло від держави: три актуальні програми компенсацій
16:20 - Рада продовжила дію військового збору на 3 роки після завершення війни
16:18 - Про затвердження листа очікувань власника акціонерного товариства «Агентство індустріального розвитку «Зроблено в Україні» на 2026 рік, затвердженого наказом Мінекономіки від 07.04.2026 № 4801
16:05 - В ДАР призупинено добір на дотацію на утримання кіз та овець
16:00 - Ціна на російську нафту зросла до найбільшої за 13 років
15:57 - Ключові рішення НКЦПФР від 07.04.2026
15:35 - Як врятувати придунайські водойми: в Мінекономіки для півдня Одещини шукають нові рішення
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.04.2026
15:30 - На окупованій Луганщині забирають працівників промисловості на війну проти України
15:00 - Повідомлення про учасника індустріального парку «Сигнівка»
15:00 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
14:55 - В Україні стартувала виплата Нацкешбеку за лютий


Більше новин