В Україні покращився інвестиційний клімат: індекс ЄБА зріс

05.11.2024 18:00 | Економічна правда

Індекс інвестиційної привабливості України зріс до 2,49 бала у 2024 році (з 5 можливих) з 2,44 бала у 2023 році.

Про це повідомляється з даних дослідження Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) у партнерстві з NEQSOL Holding..
З 84% минулого року до поточних 79% знизилася кількість керівників бізнесу, які вважають інвестиційний клімат в Україні несприятливим.

Серед них вкрай несприятливим вважають 20%.
У ЄБА зазначають, що частка таких респондентів послідовно зменшується з 2022 року - з 53 до поточних 20%.
Нейтрально поточний інвестклімат оцінюють 12% топменеджерів (7% минулого року), а 9% вважають його сприятливим.
Загальна оцінка у 2023-2024 роках співставна з оцінками інвестклімату в "ковідному" 2020 році.
Оцінка динаміки інвестклімату залишається постійною проти 2023 року.
Майже половина респондентів, а саме 49% вважають, що інвестиційний клімат погіршився, 39% не бачать суттєвих змін та 12% вважають, що інвестклімат покращився.
З торішніх 57% до поточних 70% зросла кількість компаній, які мають плани продовжувати інвестиції попри війну.
Водночас лише 17% вважають, що новим інвесторам буде вигідно вкладатись в Україну (32% у 2023 році, 17% - у другій половині 2022 року).
Зазначається, що у наступні пів року 49% СЕО очікують подальшого погіршення інвестиційного клімату в Україні, 33% не очікують змін, а 18% сподіваються на покращення.
Російська воєнна агресія продовжує очолювати перелік факторів негативного впливу на інвестиційний клімат, далі йде корупція та слабка судова система, тіньова економіка, атаки на українську енергосистему.
На думку 81% опитаних компаній, на інвестиційну привабливість України негативно впливає обмеження валютних операцій.
Серед факторів позитивного впливу бізнес-лідери відзначають надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, скасування мит та квот на український експорт, "транспортний безвіз" з ЄС, диджиталізацію державних послуг та приєднання до об"єднаної енергосистеми ЄС.
Нагадаємо:
Компанії-члени Європейської бізнес асоціації (ЄБА) сподіваються, що замість законопроєкту №11416-д про підвищення податків для бізнесу уряду вдасться сформулювати норми, що допоможуть наповнити держбюджет іншим чином.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money flows like wind,
Investments ebb and flow,
The market prevails.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.01.2026
00:03 - Міжнародні резерви України: рекордні досягнення на тлі воєнного навантаження та структурних викликів
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Запущено онлайн-портал для подання проєктів до Американсько-Українського Інвестиційного Фонду відбудови
21:05 - Macroeconomic and Monetary Review, January 2026
21:05 - Макроекономічний та монетарний огляд, січень 2026 року
21:00 - Новини 7 січня: історичний обвал гривні та захоплення США танкера під прапором московія
20:50 - Гедж-фонди полюють на невиплачені боргові вимоги Венесуели
20:25 - Венесуела безстроково постачатиме підсанкційну нафту до США – CNBC
20:22 - Мінфін розповів про річні надходження до держбюджету
19:55 - Кіберполіція застерігає про шахрайство з посвідченнями водія
19:45 - Коломойському остаточно відмовили у стягненні з України $6 мільярдів
19:28 - Уряд затвердив проєкт Трудового кодексу та подав його на розгляд до Верховної Ради
19:25 - Україна отримає оновлений Трудовий кодекс – Свириденко
19:15 - Kernel домовився про купівлю великої агрокомпанії – ЗМІ
19:00 - "Укроборонпром" збільшив виробництво у півтора раза в 2025 році
18:45 - Митниця отримала перші сканери для контролю вантажних вагонів: де встановлять
18:25 - Polymarket відмовляється виплачувати ставки на "вторгнення" США до Венесуели
18:15 - Російські МЗС та мінтранс прокоментували захоплення США танкера
18:14 - У четвер графіки відключень світла діятимуть по всій країні усю добу
18:06 - Охоронному бізнесу не можна працювати на єдиному податку з 2026 року – ДПС
17:55 - московіяни вдарили ракетами і дронами по двох українських портах
17:29 - Львівська ОВА перевірить готовність критичної інфраструктури працювати в кризових умовах
17:25 - Історичний обвал гривні: НБУ встановив нові рекордні курси долара та євро
17:18 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення публічних консультацій з громадськістю щодо резюме (стислого опису) про зміст досліджень та випробувань генетично модифікованих організмів у відкритій системі»
17:07 - Кулеба пояснив, що мав на увазі під "цвинтарем, який об’єднує країну"
17:05 - Запрошуємо до публічних консультацій щодо нового проєкту по управлінню небезпечними відходами 
16:55 - США захопило ще один підсанкційний танкер
16:50 - Імпорт вживаних авто в Україну торік зріс на понад 20%: ТОП-10 моделей
16:39 - Ворог атакував підрозділ ДТЕК на Дніпропетровщині: загорілося енергообладнання


Більше новин