Bihus.Info: у Херсоні будують школи пов’язані з владою підрядники, попри протести місцевих

05.11.2024 12:15 | Економічна правда

Фото: Bihus.Info У Херсоні продовжують будувати дві підземні школи попри протести місцевих мешканців та російські обстріли.
А підрядники, які займаються цими будівництвами, мають зв"язок з представниками влади.
Про це йдеться в розслідуванні журналістів Bihus.Info.

Як зазначається в матеріалі, на початку жовтня, ще на етапі риття котловану для однієї з майбутніх шкіл, поруч прилетів московитський КАБ.
Авіаударом зруйнувало школу біля майбутнього підземного укриття.
Через загрозу повторних обстрілів місцеві виступили проти цих проектів та почали виходити на протести.

Однак, у Херсонській міській військовій адміністрації переконані, що обстріли не пов"язані з будівництвом, тож не планують зупиняти реалізацію проектів і усіляко її захищають.

Тендер на 95 мільйонів гривень віддали компанії "Алсвіт Плюс".
З 2022 року її перереєстрували на Олександра Солов"яна.
Після цього фірма одразу ж почала отримувати відчутні державні замовлення в Полтаві.

Навесні 2024 року, перед тим як компанія почала отримувати замовлення в Херсоні, у фірми змінився директор - ним став Олександр Потележко з Харкова.

Журналісти Bihus.Info знайшли в судовому реєстрі ухвалу за 2016 рік, в якій йдеться, що на той момент військовослужбовець Потележко перебував у нетверезому стані під час несення служби.
Судячи з ухвали, матеріали щодо нього в суд скерував військовий прокурор Луганського гарнізону.
Військовим прокурором цього гарнізону в той же час був Роман Мрочко - нинішній очільник Херсонської міської військової адміністрації.

Інша компанія, "Будпостач СТСВ", отримала замовлення на підземну школу за 90 мільйонів гривень.
Окрім цього, фірма ремонтує чимало найпростіших укриттів у Херсоні.

Журналісти Bihus.Info намагалися поспілкуватися з підрядниками за адресою їхньої реєстрації у Херсоні.
Але на місці офіс виявився зачиненим, а сусід повідомив, що за півгодини до нашого приїзду будівельники зняли табличку з дверей і втекли з приміщення.
Належить "Будпостач СТСВ" кільком людям, серед яких Олександр Новохацький та Олександр Загоскін.
Вони разом навчалися в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти та газу.
Там же працював і науковець та експерт з енергетики Олександр Сусак, який нині як ФОП також тепер отримує підряди на ремонти укриттів у Херсоні і є партнером Загоскіна по іншій компанії.

Нинішній заступник голови міської військової адміністрації Сергій Орєхов також навчався в цьому ж університеті тоді ж, коли Сусак тут активно займався науковою діяльністю.
Їхні спеціалізації теж подібні - Орєхов навчався на спеціальності "Газонафтопроводи і газонафтосховища", Сусак же тоді дописував свій лабораторний практикум "Трубопровідний транспорт газу".

Олександр Сусак відмовився відповідати на питання журналістів, а Сергій Орєхов нібито не зміг взагалі згадати таку людину.


Нагадаємо:
Після внутрішнього розслідування звільнили Василя Шомонку і він більше не наглядатиме за військовими будівництвами в Міністерстві оборони України.
Таким чином Міноборони відреагувало на розслідування Bihus.Info.

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on a screen,
A game of risk and profit,
Traders in between.

- Fin.Org.UA

Новини

14:00 - П'ять трендів, які визначають жіноче підприємництво
14:00 - Президент зустрівся з новим прем’єром: які питання обговорили
13:50 - Новий міністр агрополітики Висоцький окреслив ключові пріоритети відомства
13:02 - На кордоні тестують пріоритетний проїзд для вантажівок: які правила
13:00 - ТРЦ Respublika Park інвестує 45 млн грн у транспортну інфраструктуру
13:00 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях
12:36 - На Чернігівщині росіяни вдарили по підприємствам та АЗС
12:17 - Заява за формою № 20-ОПП: де в Електронному кабінеті можна переглянути відомості про об’єкти оподаткування?
12:17 - Щодо перерахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за певних умов
12:16 - Одиниці обліку пального та спирту етилового, які використовуються в CЕАРП та СЕ
12:15 - Якщо подружжя виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, то кожен із батьків має право на пільгу щодо сплати земельного податку
12:15 - 250-та атака на Нафтогаз з початку року: московія з самого ранку б'є по об’єкту на Харківщині
12:04 - Чи можуть іноземці або особи без громадянства (їх представники), які отримали КЕП подати заяву за ф. № 5ДР через Електронний кабінет?
12:02 - Щодо терміну сплати МПЗ юридичною особою – платником єдиного податку четвертої групи
11:58 - Чи втрачає ФОП право перебувати на спрощеній системі оподаткування, якщо перерахував благодійну фінансову допомогу на потреби ЗСУ зі свого підприємницького рахунку?
11:57 - Які платники ПДВ не можуть застосувати до операцій з експорту окремих видів товарів нульову ставку?
11:56 - Винятки, до яких режим експортного забезпечення не застосовується
11:54 - До уваги платників: діють нові довідники пільг!
11:52 - Податковий календар на 20 липня 2026 року
11:47 - До уваги платників!
11:46 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування залізних руд сплатили до місцевих бюджетів майже 935,8 млн гривень
11:45 - За видобування газового конденсату до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надходження рентної плати зросли на 71,5%
11:44 - Плата за землю: понад 4,2 млрд грн - внесок платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів
11:42 - Консультаційний центр: ефективна взаємодія спрямована на підвищення результативності
11:41 - Податкова служба Дніпропетровщини продовжує відкритий діалог із бізнесом у рамках регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу»
11:37 - За перше півріччя 2026 року платники сплатили 94,2 млрд грн військового збору
11:34 - Майже половину надходжень до бюджету України перерахували великі платники
11:30 - московіяни вдарили по порту Миколаєва, є загиблі
11:28 - Ринок вживаних авто: викрито схеми ухилення від оподаткування та донараховано 1,2 млрд грн
11:28 - "Нафтогаз" отримав нового керівника


Більше новин