Правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку будуть змінені

05.11.2024 13:37 | Національний банк України

Національний банк України пропонує для громадського обговорення зміни до Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку (далі – Правила).
Зміни пов’язані з необхідністю приведення Правил у відповідність до вимог законів України та нормативно-правових актів Національного банку стосовно вдосконалення звітності кредитних спілок, страховиків, фінансових компаній та ломбардів, а також впровадження звітності для небанківських фінансових груп.
Зокрема, передбачається:
унесення змін до показників звітності файлів CR17, CR18, CR19, CR20, CR151, CR161, CR162 кредитних спілок та запровадження файла з показником звітності (CR21) для кредитних спілок у зв’язку з уведенням у дію Закону України "Про кредитні спілки" та розширенням ознаки членства і видів додаткових пайових внесків кредитних спілок, необхідністю здійснювати розрахунки пруденційних нормативів для кредитних спілок, а також уточненням параметрів та некласифікованих реквізитів показника; унесення змін до переліку показників звітності файлів IR14, IRPL страховиків у зв’язку з необхідністю приведення показників звітності у відповідність до категорій дебіторської заборгованості, що включається до суми прийнятних активів для розрахунку регулятивного капіталу страховика, необхідністю приведення показників звітності у відповідність до переліку видів витрат страховика; запровадження чотирьох файлів із показниками звітності (IR23, IR24, IR25, IR26) для страховиків з метою забезпечення автоматизації табличних даних пояснювальної записки до звітності страховика (внесені зміни до додатка 7 до Правил); унесення змін до показників звітності файлів LRF02, LRF04, LRF05, LRF07, LRG01, LRI01, LRL01, LRN01, LRR01 фінансових компаній та ломбардів у зв’язку з уведенням у дію Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії" та запровадженням додаткових вимог до фінансових компаній щодо пруденційних вимог та нормативів; запровадження системи показників регуляторної консолідованої та субконсолідованої звітності для небанківських фінансових груп [дев’ять файлів із показниками звітності (G01, G02, G03, G031, GF0, GF1, GT1, GT21, GT22), пояснювальної записки до консолідованої звітності небанківської фінансової групи (додаток 8 до Правил)]; унесення змін до довідників та некласифікованих реквізитів показників, які використовуються для формування показників звітності; оновлення додатка 5 до Правил (розділення на шість таблиць із переліком файлів за кожним видом постачальника звітності). Відповідні норми містить проєкт постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України" (далі – проєкт постанови).
Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:
проєкт постанови; порівняльна таблиця до проєкту постанови;  аналіз впливу проєкту постанови. Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються згідно з формою подання зауважень та пропозицій у строк до 15 листопада 2024 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, which way?
Forecasters predict the trend
Uncertainty reigns

- Fin.Org.UA

Новини

10:20 - московія атакувала енергетику семи областей: є знеструмлення
10:15 - Суд виправдав посадовця УЗ у справі про завищення цін на 9,6 мільйона
09:50 - Домен Telegram заблокували у всьому світі: чи працює месенджер
09:35 - Нафта подорожчала до місячного максимуму через посилення атак США та Ірану в Ормузі
09:05 - В московія після атаки дронів палає НПЗ "Газпрому" в Башкортостані
08:30 - Як роботизація змінює правила гри
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 14.07.2026
06:00 - "До Заходу звертається Путін". Хто такий олігарх Мельниченко, який "захищає" суверенітет московія
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:30 - Новини 13 липня: США та Іран посварилися через Ормуз, атака московія на портову інфраструктуру
20:00 - США та Іран знову посварилися через Ормуз: як відреагував світ
20:00 - США та Іран знову посварилися через Ормуз: як відреагував світ
19:25 - У Раді заявили про маніпуляції на ринку електрики: ціна обвалилась на 40%
18:58 - У Києві оголосили тендер на проєкт ремонту метропереходу через Дніпро
18:45 - Удари України обвалили переробку нафти в московія до мінімуму за 21 рік
18:18 - Мінцифри пообіцяло допомогу прифронтовим інтернет-провайдерам
17:55 - ОАЕ будують новий порт в обхід Ормузької протоки
17:39 - Моніторинг основних подій в економіці України (травень 2026)
17:37 - Як змінилися зарплати українських IT-розробників за півріччя: дослідження
17:15 - Трамп хоче стати "ангелом-охоронцем" Ормузу і брати гроші за безпеку
17:07 - Денис Шмигаль обговорив із Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі питання ядерної безпеки України та відновлення конфайнменту ЧАЕС 
17:00 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 1,7 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»
16:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 липня
16:40 - Звіт за результатами реалізації експериментального проєкту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів
16:30 - Як мілтех воює на два фронти
16:28 - Українські БпЛА вдарили по енергомосту Кубань-Крим та низці енерговузлів
16:15 - Стало відомо, що буде з невикористаними поїздками в Києві після підвищення тарифів
16:00 - єОселя: за тиждень 129 українських родин отримали доступну іпотеку
15:53 - У Криму погіршується ситуація з енергопостачанням
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.07.2026


Більше новин