Мінекономіки через програми «Зроблено в Україні» стимулює розвиток агропереробки та підтримує вихід виробників на ринки ЄС

05.11.2024 10:58 | Міністерство економіки України

Розвиток агропереробного сектору є одним з пріоритетних напрямів дій Уряду, націлених на зростання в структурі експорту України частки продукції з високою доданою вартістю. На це спрямовані, зокрема, програми державної політики «Зроблено в Україні». Про це йшлося на форумі для переробних підприємств «Курс на агропереробку. Як масштабувати бізнес і де брати гроші?», який відбувся у межах виставки Agro2Food.
У заході взяли участь Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, Заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, а також підприємці, які працюють в агропереробці.
За словами заступника міністра Андрія Телюпи, агропереробна галузь та її експортний потенціал є дуже важливими для формування стійкості та адаптивності української економіки в умовах війни, а також для залучення інвестицій для повоєнного відновлення.
«Серед переробних галузей розвиток агропереробки для нас є одним з ключових. Бо, якщо аналізувати експорт сировини з України, то якраз агросировина займає одне із провідних місць. І наша мета, щоб у найближчій перспективі весь цей обсяг перероблювався у нас, і ми постачали в ЄС та на інші міжнародні ринки не сировину, а продукцію з доданою вартістю. Це дасть змогу підвищити вартість експорту агросектору від 3 до 10 разів, залежно від категорії продукції. Від цього виграє і держава, і виробники. За агропереробкою майбутнє і великі інвестиції. Хто з підприємців зараз встигне ввійти, враховуючи вступ в ЄС,  той матиме велику перевагу», — зазначив Андрій Телюпа.
Учасникам форуму також представили програми політики «Зроблено в Україні», які доступні як виробникам. Цього року на їх реалізацію в державному бюджеті закладено 45 млрд грн і підприємці ще мають можливість ними скористатися.
«Державні програми працюють. Ми зараз  все більше фокусуємось на переробці, на інвестиціях в обладнання. Постійно розвиваємо, додаємо нові компоненти. Цього місяця додалася програма компенсацій 15% за придбання колісної техніки українських виробників. Спростили умови на гранти для переробних підприємств — зменшили з 25 до 5 кількість робочих місць, які має створити підприємець. «Доступні кредити 5-7-9%» поступово переорієнтовуємо на інвестиційні цілі та переробку. Вже є перші стимулювання індустріальних парків та перші угоди щодо підтримки проєктів із значними інвестиціями», — розповів заступник Міністра.
Під час зустрічі було зроблено окремий фокус на експорті. Для стимулювання несировинного експорту у рамках «Зроблено в Україні» вже працюють Експортно-кредитне агентство, Офіс підтримки підприємництва та експорту і онлайн-платформа Nazovni. На міжнародних виставках створюються національні стенди українських виробників. А головне — українська продукція агропереробки має дуже добрі перспективи на зовнішніх ринках. 
Як повідомив Андрій Телюпа, пріоритетними для експорту є вітчизняні хлібобулочні вироби, борошно, злаки у вигляді пластівців, паста, молоко та вершки, згущене молоко,  кисломолочні продукти та сироватка. Крім того, перспективно розвивати глибинну переробку та експортувати в Європу не пшеницю чи кукурудзу, а окремі органічні сполуки, які є результатом їх глибокої переробки. І в Україні вже є перші такі заводи. 
Також заступник міністра зазначив, що пріоритетні ринки для українських виробників, які хочуть виходити на експорт, — це ті, які вже багато купують українських товарів і звідки Україна багато імпортує. Це переважно наші сусіди, які добре знайомі з українською продукцією.

Додати коментар

Користувач:
email:





Серце б’ється швидко,
Подивись на свій портфель,
Збагатній просто так.

- Fin.Org.UA

Новини

08:00 - Немає управи: АРМА роками не може здати в оренду арештовані квартири росіян
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 12 травня: московія майже не прогнозує ріст ВВП, на Черкащині загорівся поїзд
20:59 - Google та SpaceX ведуть переговори щодо дата-центрів на орбіті
20:50 - ЄС готує удар по TikTok, Meta і X через дизайн, що затягує дітей
20:40 - Журналісти оцінили вплив британських погроз на трафік "тіньового флоту" московія
20:20 - Газовози біля Катару масово зникають з радарів після нових вказівок влади
19:50 - московія б'є по американському бізнесу, щоб відлякати інвесторів від України
19:47 - Нетипово мало: українці купили ОВДП на 641 мільйон гривень
19:23 - На Одещині фірма депутата отримала підряди на 400 мільйонів гривень
19:00 - Їж, смакуй, донать: все про ініціативу "Якщо з'їм, то задоначу"
18:47 - Прокуратура домоглася знесення кафе у київському парку
18:43 - Ускладнення через холодну весну: Мінекономіки спрогнозувало врожай зернових цьогоріч
18:30 - "Економічна правда" без реклами та обмежень: розширення можливостей підписки на УП
18:25 - Індія відмовилася від санкційного газу московія попри дефіцит
18:00 - Фахівці Міненерго та енергетичних компаній узяли участь у вебінарі ПРООН «Комунікація без бар’єрів: взаємодія з людьми з різними видами порушень»
17:59 - "Перехід у режим виживання": кожна четверта російська компанія скоротила працівників
17:55 - Оренда трамваїв у Харкові: журналісти з’ясували, хто заробляє на схемі
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 13 травня
17:30 - Із тенісу – в падел: як Світоліна і Стаховський зароблятимуть на хайповому виді спорту
17:17 - В "Укрнафті" розповіли, як вдалося мінімізувати ремонти на свердловинах
17:00 - Мінекономіки запускає програму профорієнтації для молоді «Моя кар’єрна траєкторія — Спробуй»
16:54 - Україна погодила "транспортний безвіз" із ще однією країною ЄС
16:47 - Засідання Комісії
16:45 - День енергетичної стратегії: держава, бізнес і міжнародні партнери обговорили бачення реалізації нової енергетичної архітектури України
16:44 - 70-й ювілейний конкурс "Євробачення-2026": де дивитися півфінали та гранд-фінал
16:29 - На Черкащині загорівся поїзд під час руху
16:22 - Транспортний податок: українці на третину збільшили відрахування
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.05.2026


Більше новин