Мінекономіки через програми «Зроблено в Україні» стимулює розвиток агропереробки та підтримує вихід виробників на ринки ЄС

05.11.2024 11:38 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Розвиток агропереробного сектору є одним з пріоритетних напрямів дій Уряду, націлених на зростання в структурі експорту України частки продукції з високою доданою вартістю.
На це спрямовані, зокрема, програми державної політики «Зроблено в Україні».
Про це йшлося на форумі для переробних підприємств «Курс на агропереробку.
Як масштабувати бізнес і де брати гроші?», який відбувся у межах виставки Agro2Food. У заході взяли участь перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа, а також підприємці, які працюють в агропереробці. За словами заступника Міністра Андрія Телюпи, агропереробна галузь та її експортний потенціал є дуже важливими для формування стійкості та адаптивності української економіки в умовах війни, а також для залучення інвестицій для повоєнного відновлення. «Серед переробних галузей розвиток агропереробки для нас є одним з ключових.
Бо, якщо аналізувати експорт сировини з України, то якраз агросировина займає одне із провідних місць.
І наша мета, щоб у найближчій перспективі весь цей обсяг перероблювався у нас, і ми постачали в ЄС та на інші міжнародні ринки не сировину, а продукцію з доданою вартістю.
Це дасть змогу підвищити вартість експорту агросектору від 3 до 10 разів, залежно від категорії продукції.
Від цього виграє і держава, і виробники.
За агропереробкою майбутнє і великі інвестиції.
Хто з підприємців зараз встигне ввійти, враховуючи вступ в ЄС, той матиме велику перевагу», — зазначив Андрій Телюпа. Учасникам форуму також представили програми політики «Зроблено в Україні», які доступні як виробникам.
Цього року на їх реалізацію в державному бюджеті закладено 45 млрд грн і підприємці ще мають можливість ними скористатися. «Державні програми працюють.
Ми зараз все більше фокусуємось на переробці, на інвестиціях в обладнання.
Постійно розвиваємо, додаємо нові компоненти.
Цього місяця додалася програма компенсацій 15% за придбання колісної техніки українських виробників.
Спростили умови на гранти для переробних підприємств — зменшили з 25 до 5 кількість робочих місць, які має створити підприємець.
«Доступні кредити 5-7-9%» поступово переорієнтовуємо на інвестиційні цілі та переробку.
Вже є перші стимулювання індустріальних парків та перші угоди щодо підтримки проектів із значними інвестиціями», — розповів заступник Міністра. Під час зустрічі було зроблено окремий фокус на експорті.
Для стимулювання несировинного експорту у рамках «Зроблено в Україні» вже працюють Експортно-кредитне агентство, Офіс підтримки підприємництва та експорту і онлайн-платформа Nazovni.
На міжнародних виставках створюються національні стенди українських виробників.
А головне — українська продукція агропереробки має дуже добрі перспективи на зовнішніх ринках. Як повідомив Андрій Телюпа, пріоритетними для експорту є вітчизняні хлібобулочні вироби, борошно, злаки у вигляді пластівців, паста, молоко та вершки, згущене молоко, кисломолочні продукти та сироватка.
Крім того, перспективно розвивати глибинну переробку та експортувати в Європу не пшеницю чи кукурудзу, а окремі органічні сполуки, які є результатом їх глибокої переробки.
І в Україні вже є перші такі заводи. Також заступник Міністра зазначив, що пріоритетні ринки для українських виробників, які хочуть виходити на експорт, — це ті, які вже багато купують українських товарів і звідки Україна багато імпортує.
Це переважно наші сусіди, які добре знайомі з українською продукцією.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing wisely
Innovative strategies
Capital market.

- Fin.Org.UA

Новини

16:30 - Чи допоможе краще законодавство зменшити корупцію
16:30 - Акції "Газпрому" обвалилися до рівнів 2008 року після зниження ставки ЦБ московії
16:10 - Посадовцям, які віддали землі під маєтки Медведчука на Закарпатті, вручили підозри
15:34 - Ветеранів додали у пільгову категорію "єОселі": що змінюється
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.06.2026
15:10 - Уряд анонсував нову "тисячу": цього разу – аграріям
15:00 - Нацкомісія з цінних паперів оновила свої критерії оцінки критичності підприємств
14:47 - Кулеба розповів про оновлення парку пасажирських вагонів "Укрзалізниці"
14:45 - До 1000 грн на гектар: Уряд підтримав закупівлю українських мінеральних добрив
14:20 - КМДА відповіла на петицію про відновлення Лук’янівського ринку
14:10 - Авіатрафік на Близькому Сході наблизився до довоєнних рівнів
14:00 - Портфель бізнес-банкінгу ПриватБанку зріс на 23% у 2026 — член правління Олексій Філіпов
13:54 - Російські та білоруські перевізники навчилися обходити санкції і працюють у ЄС
13:35 - Стартували жнива: урожай зернових та олійних прогнозується до 83 млн тонн
13:30 - Чим обернеться "фармацевтичний" експеримент уряду
13:10 - Уряд ухвалив новий порядок ліцензування оборонних технологій
13:00 - Державні облігації в MyRaif: просте інвестування, доступне в смартфоні
12:37 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:35 - У прифронтових регіонах різко зменшилась кількість відгуків на вакансії
12:34 - Інтерв’ю Олексія Шабана онлайн-виданню “PaySpace Magazine”
12:08 - На Одещині росіяни поцілили два бензовози та газовоз, є загиблий
11:45 - Інвестиції та технології: Мінекономіки обговорило з норвезькими партнерами підтримку відновлення України
11:45 - Повідомлення про керуючу компанію індустріального парку «Коростень-Подільський»
11:45 - Іпотека для ветеранів: перший внесок можна буде покрити житловим ваучером
11:27 - Потяг між Києвом та Кишиневом курсуватиме щоденно
11:00 - Україна у глобальних закупівлях: МХП анонсує MHP Procurement Conference 2026
11:00 - Нафта Brent знову піднялась вище 80 доларів за барель
10:29 - Через обстріли росіян без світла залишаються споживачі у шести регіонах
10:18 - Новий етап співпраці: ДПС та Податкова Великої Британії оновили Меморандум про співпрацю
10:15 - До уваги резидентів Дія Сіті!


Більше новин