Нова програма «єПідтримка» підтримає українських книговидавців

30.10.2024 14:30 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Анонсована Президентом України Володимиром Зеленським програма «єПідтримка» дасть нові стимули для розвитку видавництва та розповсюдження української книги. Про це йшлося під час зустрічі Першої віцепрем’єр-міністерки України — Міністерки економіки України Юлії Свириденко та Міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького з представниками книговидавничої галузі.
«Книговидавнича галузь сильно постраждала від початку війни. Знищення друкарень, наприклад, харківського “Фактор-Друку”, втрата потужностей через тимчасову окупацію, брак доступу до фінансування. Тому Уряд сьогодні має низку ініціатив для розвитку української книги. Вже діє програма “Національний кешбек”. Купуючи українські книги, можна отримати до 10% компенсації від вартості. А у грудні українці отримають тисячу гривень соціальної підтримки, витратити які можна буде на комунальні послуги, донат на ЗСУ чи, зокрема, купити книжку», — зазначила Юлія Свириденко. 
За її словами, до програми «Національний кешбек» уже включено 12,5 тисяч українських книг, водночас книгарні продовжують активно приєднуватися до ініціативи. Купуючи українські книги, громадяни можуть отримати від держави кешбек, а отже — підтримати українських книговидавців. 
Водночас Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький зазначив, що невдовзі 18-річні українці зможуть отримати сертифікат на купівлю українських книг еквівалентом 900 гривень. Відповідний закон про стимулювання розвитку книговидання та книгорозповсюдження Президент підписав 17 травня. Також Закон передбачає надання книгарням державних субсидій, що компенсуватимуть орендну плату за приміщення.
Представники книговидавничої галузі підкреслили, що програма «єПідтримка», запроваджена у 2021 році, мала позитивний вплив. Завдяки цій ініціативі з грудня 2021 по лютий 2022 року українці витратили на книги 1,2 мільярда гривень. Це підвищило попит на українську книгу і допомогло видавцям вистояти на початку повномасштабного вторгнення.
«єПідтримка наприкінці 2021 — на початку 2022 року дала книговидавництву сили для відновлення після пандемії. Це фантастично, що українці тоді обрали українські книги однією з основних категорій для витрати 1000 грн. Завдяки цій програмі галузь підготувалася до повномасштабного вторгнення, і у перші півроку видавці протрималися завдяки накопиченим коштам», — зазначив Головний редактор Видавництва «Фоліо»,  т. в. о. президента Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» Олександр Красовицький.

Додати коментар

Користувач:
email:





Курси падають – то
Не досить грошей в країні,
Інвестори бояться

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:33 - Микола Колісник: Електропостачання в Києві відновлюють. Столиця поступово повертається до планових графіків відключень
19:21 - Фактична ціна реалізації природного газу на грудень 2025
18:42 - На Київщині без світла залишаються 60 тисяч споживачів
18:34 - 11 січня графіки відключення світла діятимуть усю добу
18:00 - У Києві повернули світло для ще 60 тисяч осель
17:05 - Асоціація закликала уряд компенсувати місцевим бюджетам витрати на підвищення зарплат вчителям
16:03 - Індонезія заблокувала ШІ-бот Маска
14:59 - Через складну енергетичну ситуацію у Києві збільшують інтервал у метро
14:38 - На лівому березі не працюватиме електротранспорт
13:26 - На правому березі столиці скасували аварійні відключення світла
12:30 - У Києві та на Київщині вдалося стабілізувати ситуацію з електропостачанням
12:27 - У Києві запровадили екстрені відключення світла
11:35 - ЄС може посилити відповідальність WhatsApp за боротьбу зі шкідливим контентом
10:40 - Трамп хоче на рік встановити ліміт процентних ставок за кредитними картками у 10%
10:00 - Україна і США можуть підписати в Давосі угоду про відбудову на $800 млрд – ЗМІ
09:38 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 10 січня
08:30 - Чи зможе Трамп витіснити з ринку Росію венесуельською нафтою?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 10.01.2026
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 9 січня: Україна віддасть одне з найбільших родовищ літію інвесторам Трампа, наслідки атаки московія
20:50 - Свириденко розповіла про відновлення роботи енергосистеми після удару московія
20:38 - У Києві світло повернули майже 153 тисячам осель – ДТЕК
20:35 - Російський НПЗ у Сербії купив першу нафту після санкційного винятку США
20:25 - Роман Андарак: росіяни атакували дроном енергетиків на Херсонщині
20:10 - Минулого року українські міста отримали 73 трамвайних вагона
19:47 - "Укрзалізниця" призупиняє виплати по єврооблігаціях
19:45 - Grok роздягав людей у X – тепер Маск сховав це за підпискою


Більше новин