Андрій Сибіга провів переговори з колегами зі США та Великої Британії: Чим далі зможе бити Україна, тим ближчим буде справедливий мир

11.09.2024 23:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У середу, 11 вересня, Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга прийняв у Києві Державного секретаря США Ентоні Блінкена та Державного секретаря у закордонних справах Великої Британії Девіда Ламмі. Глави зовнішньополітичних відомств підтвердили непохитне союзництво України, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.
Ключовими темами переговорів стало посилення обороноздатності та стійкості України. Андрій Сибіга наголосив, що для захисту українців необхідні сміливі дії усіх союзників щодо скасування будь-яких обмежень на використання американської та британської зброї проти законних військових цілей на території росії, а також щодо збиття російських ракет і дронів у небі над Україною. “Чим далі зможе бити Україна, тим ближчим буде справедливий мир.
Вороги вільного світу не сумніваються, вони діють та створюють неприйнятні загрози для всієї Європи та Близького сходу.
У таких умовах не може бути сумнівів у рядах демократій.
Маємо діяти сміливо.
Маємо бути співлідерами коаліції сміливості”, - зазначив Міністр. Глава МЗС закликав союзників збільшити інвестиції в закупівлю української зброї для українських воїнів та підкреслив, що дозволить швидко збільшити військову підтримку України та зекономити ресурси союзників. Андрій Сибіга наголосив на необхідності посилення санкцій проти росії, повного закриття будь-яких лазівок для їхнього обходу та використання заморожених російських активів задля підтримки України. “московія має заплатити.
Міжнародне право надає всі законні підстави для використання не лише прибутків і відсотків, але і самих заморожених російських активів.
Настав час для рішучих спільних дій”, - підкреслив Міністр. Глава МЗС окремо обговорив з американським та британським колегами кроки з посилення економічної стійкості та енергетичної безпеки України напередодні зими та висловив вдячність США та Великій Британії за підтримку нашої енергетики. Під час переговорів Міністр поінформував колег про застосування росією боєприпасів, які містять небезпечні хімічні речовини проти наших воїнів і наголосив на необхідності жорсткої колективної відповіді на ці дії. Дипломати також обговорили спільну роботу над підготовкою до другого Саміту миру.
Андрій Сибіга висловив сподівання на підтримку американської та британської дипломатій у розширенні коаліції Формули миру та кількості підписантів підсумкового комюніке Саміту миру.
Він підкреслив, що Формула миру не має альтернатив. Окремою темою переговорів стала подальша інтеграція України в НАТО.
Міністр Сибіга наголосив, що цей курс залишається пріоритетним та незмінним для нашої держави. “Потребуємо історичних рішень на шляху до вступу України в Альянс.
Членство України в НАТО — це необхідна умова для міцного та довгострокового миру в Європі”, — зазначив глава МЗС. Протягом дня глави американської та британської дипломатій також провели окремі переговори з Президентом України Володимиром Зеленським і взяли участь у Четвертому саміті Міжнародної Кримської платформи. Особливим елементом візиту стала презентація високим гостям в МЗС України архівних дипломатичних документів доби Української Народної Республіки та архівних документів часів Кримської війни, які були люб’язно надані Державною архівною службою України.
Презентуючи виставку американському та британському колегам, Міністр закордонних справ України підкреслив, що вони свідчать про тісні дипломатичні та міжлюдські зв’язки між Україною, США та Великою Британією протягом століть.

Додати коментар

Користувач:
email:





У світі багатих і знаменитих
Гроші можуть купити все, що забажаєш
Але, якщо гроші заберуть у тебе
Лише справжні друзі лишаться з тобою на завжди

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - У Венесуелі спалахнули протести через щоденні відключення світла
17:10 - Китай закриває аеропорт і зупиняє потяги через тайфун "Дельфін"
16:10 - У Марганці та сусідніх громадах відновили водопостачання після аварії
15:15 - Суд повернув державі Жовтневий палац вартістю близько мільярда
14:10 - В Україні не залишилося жодної неушкодженої електростанції – Зеленський
14:09 - Європейський Союз вніс до Фонду підтримки енергетики України додаткові €30 млн
13:00 - Україна уразила ще два НПЗ у московії – Генштаб
12:30 - Парадокси публічних закупівель: як форма підмінила зміст
11:50 - Україна пройшла рекордну серпневу спеку без відключень – Шмигаль
10:55 - Цього тижня українські регіони через Фонд підтримки енергетики отримали обладнання майже на 2 млн євро від Великої Британії, ЄС, Норвегії та Швейцарії
10:46 - У липні до Фонду підтримки енергетики надійшло 180 млн євро
10:40 - московія знищила важливі склади Фори: клієнти скаржаться на порожні полиці
10:32 - Енергосистема України пройшла період рекордної серпневої спеки без графіків відключення електроенергії, - Денис Шмигаль
10:05 - Сизранський НПЗ знову опинився під атакою: спалахнула пожежа
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 7 серпня: фігурантка "плівок Міндіча" отримала посаду в держпідприємстві, масована атака московія на Укрнафту
19:55 - Київ шукає тих, хто відремонтує метро між "Тараса Шевченко" і "Почайною" за 1,76 мільярда
19:40 - В Україні за місяць скоротилися міжнародні валютні резерви
19:13 - НБУ покарав 21 фінустанову за порушення, серед них Райффайзен
18:33 - Нацбанк дозволив не визнавати дефолт бізнесу на тлі атак московія
18:10 - Україна уразила шість суден тіньового флоту московія та 10 енерговузлів
18:00 - НБУ в липні застосував заходи впливу до 2 банків і 19 небанківських фінустанов за порушення у сфері фінмоніторингу та валютного законодавства
17:56 - Голова БЕБ: за пів року детінізація принесла державі 13,8 мільярда гривень
17:50 - Частина Києва залишилася без світла через аварію
17:29 - У Асоціації ритейлерів розповіли, як вплинуть удари московія на ціни
17:10 - Фігурантка "плівок Міндіча" отримала керівну посаду в стратегічному держпідприємстві
16:50 - московія атакувала Укрнафту: компанія втратила суттєві обсяги видобутку
16:32 - московіяни поцілили у склади логістичної компанії на Дніпропетровщині


Більше новин