Мінфін залучив $98,7 млрд зовнішнього фінансування з лютого 2022 року. На що спрямовується міжнародна підтримка?

15.08.2024 18:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Третій рік поспіль Міністерство фінансів України вживає необхідних заходів для збереження стабільної макрофінансової системи в умовах війни.  Ефективні кроки Уряду України дозволяють зміцнювати внутрішню фінансову спроможність у період невизначеності.
Однак, міжнародна допомога продовжує бути важливим елементом у підтримці фінансової системи та забезпеченні нагальних потреб країни.  Від 24 лютого 2022 року пряма бюджетна підтримка від країн-донорів та міжнародних фінансових організацій сягає близько 98,7 млрд доларів США.  На що спрямовується міжнародне фінансування? Усі надходження від партнерів Уряд направляє на соціальні, гуманітарні та інші пріоритетні невійськові видатки держбюджету.
Зовнішня фінансова допомога не може бути використана на забезпечення видатків безпеки та оборони.  Залучені кошти спрямовуються на конкретні видатки, які було визначено з партнерами або на першочергові видатки держбюджету згідно з пріоритетною черговістю*. Бюджетна підтримка із цільовим призначенням Залучені кошти в рамках проектів Світового банку мають виключно цільове призначення, узгоджене партнерами та Урядом України.  Загалом від лютого 2022 року через механізми Світового банку Україна отримала майже 40 млрд доларів США.
Найбільші донори – США, Японія, Велика Британія.  З початку повномасштабної війни Світовий банк започаткував 7 проектів для підтримки ключових галузей економіки України: Проект “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine).
Відшкодування видатків на виплату пенсій, частини соціальних допомог, заробітної плати медикам, вчителям, державним службовцям (крім галузі безпеки і оборони) та співробітникам ДСНС.
Через проект залучено до 30 млрд доларів США.
  Проект “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE).
Соціальна допомога незахищеним верствам населення і збільшення ефективності програм соціальної підтримки (зокрема, ВПО).
У межах проекту надійшло близько 1,2 млрд доларів США. “Екстрений проект надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України” (ARISE).
Відновлення та підтримка агросектору (зокрема, розширення доступу сільгоспвиробників до програми кредитування 5-7-9).
Залучено 500 млн доларів США.  “Зміцнення системи охорони здоров"я та збереження життя” (HEAL Ukraine).
Покращення доступу до медичних послуг, задоволення нагальних потреб у послугах охорони здоров’я, забезпечення фінансового захисту в екстрених умовах.
В рамках проекту вже надійшло понад 124,5 млн доларів США.  “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE).
Дрібні та середні ремонти частково пошкоджених приватних та багатоквартирних житлових будинків.
Вже залучено близько 150 млн доларів США. Дві Позики на політику розвитку (DPL/DPO).
Підтримка зусиль України у впровадженні порядку денного структурних реформ та надання критично важливого фінансування.
Загальна вибірка — 3 млрд доларів США.   Загальна бюджетна підтримка На пріоритетні видатки державного бюджету без прив’язки до конкретних напрямів спрямовуються кошти від ЄС (38 млрд євро), кошти від МВФ (10,2 млрд доларів США), а також бюджетна підтримка від Уряду Канади (понад 5 млрд доларів США).  До них відносяться соціальні та гуманітарні витрати, що не покриваються бюджетною підтримкою із цільовим призначенням.
А також підтримка енергосектору, обслуговування державного боргу, економічне відновлення та інше. Мінфін України відданий прозорому процесу використання залученого зовнішнього фінансування.
Детальна інформація щодо механізмів контролю використання донорської бюджетної підтримки за посиланням.  Довідково *Черговість виплат визначено постановою Кабінету Міністрів Міністрів України від 09 червня 2021 року № 590, із внесеними змінами щодо розширення переліку пріоритетних видатків бюджетів в умовах воєнного стану.

Додати коментар

Користувач:
email:





Governments and firms
Issue bonds and stocks to raise
Capital for projects

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 25 травня: Казахстан не стягне ні долара з "Газпрому", нові правила приватизації
20:30 - 23 банки домовилися розширити доступ до фінансування для оборонних підприємств
20:02 - Податкова служба зафіксувала масову фішингову розсилку
19:23 - московія продасть найбільші нафтові порти щоб закрити "діру" в бюджеті – ЗМІ
18:55 - "Київтеплоенерго" замовило котельні: підрядник фігурує у кримінальному провадженні
18:40 - Сизранський НПЗ в московії зупинився після атак України і може стояти ще місяць
18:20 - За ініціативи НБУ найбільші банки підписали меморандум щодо розширення доступу підприємств ОПК до кредитування
18:15 - Уряд "зруйнував схему", змінивши правила малої приватизації
18:00 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 4 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»
17:55 - Долар не росте: Нацбанк оприлюднив курс валют на 26 травня
17:53 - Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:50 - Проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:42 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:25 - У квітні сума на банківських рахунках українців зросла на 40 мільярдів гривень
17:24 - Моніторинг викидів у повітря та воду від установок, що підпадають під дію Директиви IED
17:22 - (ROM) Monitoring of Emissions to Air and Water from IED Installations
17:16 - Чорна металургія
17:11 - (FMP) Ferrous Metals Processing Industry
17:07 - Студенти можуть заробити влітку до 45 тисяч гривень на місяць – OLX Робота
17:00 - Шахрай з сумнівною ліцензією: Комісія попереджає про «інвестора» Войтенка
17:00 - REACH і CLP: Україна вперше взяла участь у засіданні Європейського хімічного агентства
17:00 - Ти вже в чужій звітності
16:30 - Енергетична автономність для бізнесу: ефективні рішення від ОТП БАНК та СОЛАРБУД СЕРВІС
16:20 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінекономіки «Про внесення змін до наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 18 лютого 2026 року № 2689»
16:14 - Проєкт наказу Мінекономіки «Про внесення змін до наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 18 лютого 2026 року № 2689»
16:12 - Наказ Мінекономіки від 25.05.2026 № 6204 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо особливостей здійснення закупівель послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення"
16:12 - Російські ФСБшники заявили, що виявили міни на судні, яке прийшло з порту ЄС


Більше новин