Укладено першу кредитну угоду на встановлення електростанції, яка працює на газу, в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%»

12.08.2024 09:04 | Міністерство економіки України

Державний Ощадбанк першим серед українських банків уклав кредитний договір на встановлення газопоршневої електроустановки у рамках оновлених «Доступних кредитів 5-7-9%».  Пільговий кредит буде надано на закупівлю на встановлення системи генерації потужністю  2,5 МВт.
 «Нам, як економічному блоку Уряду, важливо, щоб бізнес мав можливість працювати навіть під час обмежень постачання електроенергії. Розуміючи це, ми розширили можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», аби за кредитні кошти підприємці могли придбати газові генераційні установки. Це дозволить підвищити свою енергетичну стійкість. Сьогодні ми бачимо перші позитивні результати реалізації цієї програми. І це лише один із елементів у пакеті підтримки Уряду, крім кредитування газової генерації для підприємств, діє ще ціла низка, як державних програм, так і окремих пропозиції від банків, що спрямовані на підвищення енергетичної стійкості, як бізнесу, так і населення», - наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Ощадбанк надав кредит компанії, яка постачає сировину багатьом українським виробникам товарів першої потреби. Сума кредиту — 28,7 млн грн терміном на 5 років під 9% річних. Потужність установки – 2,5 МВт — це дозволить підприємству забезпечити себе електроенергією у випадку тривалого відключення електрики. 
«Співпраця з Урядом дає Ощадбанку можливість зробити кредити на забезпечення енергонезалежності для фізичних осіб та бізнесу більш доступними. Це партнерство допомагає українській економіці стати більш стійкою, а громадянам – пережити можливі блекаути із найменшими незручностями Ми вдячні державі за те, що вона довіряє нашому банку реалізацію своїх програм. Використовуючи власні пільгові продукти, а також співпрацю з міжнародними партнерами, ми не лише відповідаємо на виклики повномасштабної війни, а й будуємо подальше енергетичне незалежне майбутнє нашої країни», – прокоментував угоду голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.
Окрім участі в державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%», Ощад пропонує представникам мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ) більше 30 партнерських програм із продавцями енергетичного обладнання, а також спільну програму з Європейським банком реконструкції та розвитку з можливістю кредитного кешбеку. Обсяг кредитних заявок на фінансування енергетичних проєктів клієнтів ММСБ Ощаду вже перевищив 1 млрд грн та продовжує зростати.
Що стосується великого бізнесу, то отримати кредит на енергонезалежність на суму понад 150 млн грн такі клієнти можуть відповідно до меморандуму, підписаного 25 червня провідними українськими банками. Відповідно до нього протягом першого року ставка за таким кредитом буде близькою до облікової ставки Нацбанку – 13,5% річних.
Нагадаємо, що пакет фінансових інструментів для громадян і бізнесу для подолання дефіциту електроенергії, який наразі пропонує держава (зокрема, через «Фонд розвитку підприємництва» та уповноважені банки) включає низку можливостей: 
Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу.  Сума пільгового кредиту — до 150 млн гривень, строк кредитування — до 10 років. Програма «Доступні кредити 5-7-9%» також передбачає можливість для підприємців використати кредитні кошти на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії.
Пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України. Сума кредитів може становити до 25 млн євро. Термін кредиту — до 5–7 років.
Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на установку сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок. Сума кредиту — до 480 тис. грн. Термін кредитування — 10 років. Держава повністю компенсує відсоткову ставку. 
Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9» для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з альтернативних джерел енергії та установок для зберігання енергії.  Сума кредиту — до 5 млн грн під 7% річних,  термін — до 5 років. Програма працюватиме у комбінації із програмою «ГрінДІМ». ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати до 70% вартості проєкту після його облаштування. 
За два місяці банківські установи отримали від бізнесу та громадян понад 7,3 тис. заявок на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури та схвалили заявки на суму майже 4 млрд грн як за державними, так і за окремими банківськими програмами.

Додати коментар

Користувач:
email:





The markets are wild,
Investors rush to take flight,
Uncertainty reigns.

- Fin.Org.UA

Новини

18:05 - Програв апеляцію: держава забирає майно ексначальника Запорізького обласного ТЦК
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 28 квітня
17:53 - Пропонується внести зміни до деяких нормативно-правових актів, що регулюють касову роботу
17:44 - 70% молодих росіян почали відмовлятися від зустрічей із друзями через брак грошей
17:30 - СЕО одного з лідерів ринку лоукостів розповів, чи очікує сектор дефіцит пального
17:27 - Шахраї "згодували" банкоматам сувенірні купюри на два мільйона гривень
17:06 - ЄБРР може запровадити з банком "Львів" розподіл ризиків
17:00 - НБУ завершує серію "Флора і фауна України" пам’ятною монетою "Чорнобиль. Відродження. Зубр"
16:55 - Херсонські аграрії першими отримали компенсації за втрачені посіви
16:35 - Україна та Польща укладуть угоду про контроль у спільних пунктах пропуску – Свириденко
16:30 - Чи можна відбудувати країну без жінок
16:21 - В Україні змінили вимоги щодо впливу на довкілля
16:18 - Деклараційна кампанія -2026
16:16 - Електронні сервіси – фундаментальний елемент сучасної податкової системи
16:15 - Щодо складання, затвердження і виконання річних фінансових планів
16:15 - На Львівщині викрили хакерів, які зламували ігрові акаунти Roblox
16:14 - Трудові відносини: офіційне оформлення найманих працівників – запорука діяльності без порушень
16:12 - ПДВ: про участь у відеоконференції представників платника
16:11 - До уваги платників податків!
16:07 - Надання неприбутковою організацією гуманітарної допомоги: особливості відображення у звітності за певних умов
16:06 - Декларація з акцизного податку: заповнення рядка 8 «Зміст помилки» додатку 7
16:05 - Чи є бюджетним грантом компенсація витрат на сплату процентів за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» Національною установою розвитку?
16:04 - До уваги резидентів Дефенс Сіті!
16:03 - Податковий календар на 28 квітня 2026 року
16:02 - Дніпропетровщина: понад 271,1 млн грн – внесок до місцевих бюджетів від платників податку на прибуток підприємств
16:01 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини за видобування надр місцевого значення надійшло майже 3,6 млн грн рентної плати
16:00 - Понад 12,4 млрд грн єдиного внеску: надходження від платників Дніпропетровщини зросли на 22,4 % у порівнянні з минулорічними
15:58 - Фактичні перевірки офісу та спеціалізованого автомайданчику
15:57 - Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості подання декларації про майновий стан і доходи за 2025 рік»
15:56 - Просто про важливе: податківці Дніпропетровщини про правила сплати місцевих податків


Більше новин