Укладено першу кредитну угоду на встановлення електростанції, яка працює на газу, в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%»

12.08.2024 09:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Державний Ощадбанк першим серед українських банків уклав кредитний договір на встановлення газопоршневої електроустановки у рамках оновлених «Доступних кредитів 5-7-9%».
Пільговий кредит буде надано на закупівлю на встановлення системи генерації потужністю 2,5 МВт. «Нам, як економічному блоку Уряду, важливо, щоб бізнес мав можливість працювати навіть під час обмежень постачання електроенергії.
Розуміючи це, ми розширили можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», аби за кредитні кошти підприємці могли придбати газові генераційні установки.
Це дозволить підвищити свою енергетичну стійкість.
Сьогодні ми бачимо перші позитивні результати реалізації цієї програми.
І це лише один із елементів у пакеті підтримки Уряду, крім кредитування газової генерації для підприємств, діє ще ціла низка, як державних програм, так і окремих пропозиції від банків, що спрямовані на підвищення енергетичної стійкості, як бізнесу, так і населення», - наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Ощадбанк надав кредит компанії, яка постачає сировину багатьом українським виробникам товарів першої потреби.
Сума кредиту — 28,7 млн грн терміном на 5 років під 9% річних.
Потужність установки – 2,5 МВт — це дозволить підприємству забезпечити себе електроенергією у випадку тривалого відключення електрики. «Співпраця з Урядом дає Ощадбанку можливість зробити кредити на забезпечення енергонезалежності для фізичних осіб та бізнесу більш доступними.
Це партнерство допомагає українській економіці стати більш стійкою, а громадянам – пережити можливі блекаути із найменшими незручностями Ми вдячні державі за те, що вона довіряє нашому банку реалізацію своїх програм.
Використовуючи власні пільгові продукти, а також співпрацю з міжнародними партнерами, ми не лише відповідаємо на виклики повномасштабної війни, а й будуємо подальше енергетичне незалежне майбутнє нашої країни», – прокоментував угоду голова правління Ощадбанку Сергій Наумов. Окрім участі в державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%», Ощадбанк пропонує представникам мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ) більше 30 партнерських програм із продавцями енергетичного обладнання, а також спільну програму з Європейським банком реконструкції та розвитку з можливістю кредитного кешбеку.
Обсяг кредитних заявок на фінансування енергетичних проектів клієнтів ММСБ Ощадбанку вже перевищив 1 млрд грн та продовжує зростати. Що стосується великого бізнесу, то отримати кредит на енергонезалежність на суму понад 150 млн грн такі клієнти можуть відповідно до меморандуму, підписаного 25 червня провідними українськими банками.
Відповідно до нього протягом першого року ставка за таким кредитом буде близькою до облікової ставки Нацбанку – 13,5% річних. Нагадаємо, що пакет фінансових інструментів для громадян і бізнесу для подолання дефіциту електроенергії, який наразі пропонує держава (зокрема, через «Фонд розвитку підприємництва» та уповноважені банки) включає низку можливостей: Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу.
 Сума пільгового кредиту — до 150 млн гривень, строк кредитування — до 10 років.
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» також передбачає можливість для підприємців використати кредитні кошти на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії. Пільгове кредитування проектів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України.
Сума кредитів може становити до 25 млн євро.
Термін кредиту — до 5–7 років. Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на установку сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок.
Сума кредиту — до 480 тис.
грн.
Термін кредитування — 10 років.
Держава повністю компенсує відсоткову ставку. Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9» для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з альтернативних джерел енергії та установок для зберігання енергії.
Сума кредиту — до 5 млн грн під 7% річних, термін — до 5 років.
Програма працюватиме у комбінації із програмою «ГрінДІМ».
ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати до 70% вартості проекту після його облаштування. За два місяці банківські установи отримали від бізнесу та громадян понад 7,3 тис.
заявок на кредитування проектів із відновлення енергетичної інфраструктури та схвалили заявки на суму майже 4 млрд грн як за державними, так і за окремими банківськими програмами.

Додати коментар

Користувач:
email:





Quantitative easing,
Stimulus injections flow,
Markets hope and surge.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Продовжено термін обговорення проєкту постанови про здійснення контролю за платіжними операціями
20:00 - Новини 4 серпня: блекаут на ЗАЕС, московія нищитиме водопостачання в Україні
19:45 - московія розбила склад із шоколадом Millennium у Дніпрі
19:25 - Море замінити не вдасться: Україна шукає нові маршрути для зерна
19:24 - Пропонуються зміни щодо регулювання безготівкових розрахунків та залучення банками коштів на вкладні (депозитні) рахунки
18:55 - Контейнерні перевезення залізницею зросли у першому півріччі на 36%
18:25 - Уряд схвалив новий "надміцний" алгоритм електронного ключа
18:15 - VARUS купує мережу магазинів КОЛО
18:08 - Частка NPL у банківському секторі оновила 17-річний мінімум
17:45 - У Києві прокуратура викрила оборудку з землею під парковку
17:38 - Комплаєнс у міжнародній торгівлі: як ТОВ "ДАНН." захищає угоди клієнтів
17:25 - Сирія відмовляється від нафти московія заради поступок США
17:07 - Стале фінансування, фінансовий моніторинг та розвиток ринку: результати засідання НКЦПФР
16:52 - Мільйонні оборудки на тендері для МВС: давню справу направлено до суду
16:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на 5 серпня
16:03 - На Запорізькій АЕС зафіксували черговий блекаут
15:44 - Тепер кожен телефон "називатиме" себе на кордоні – Цивінський
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.08.2026
15:18 - Держстат фіксує зростання ВВП України у другому кварталі
15:03 - На Буковині викрили контрабанду: 105 тисяч пачок сигарет везли у автоцистерні
14:42 - Єдиний московитський виробник телевізорів збанкрутував
14:15 - За місяць оборонний спецрахунок НБУ поповнився на мільярд гривень
14:00 - Чим відповісти на обстріли енергетики?
13:50 - У липні Україна стала нетто-експортером електроенергії вперше за 10 місяців
13:35 - На Чернігівщині росіяни поцілили у бензовози та цистерни
13:32 - Єдиний рахунок спрощує процес сплати податків та зборів
13:30 - Передача в оренду майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині року: з якого періоду припиняється подання податкової декларації екологічного податку?
13:24 - Оплата послуги з проставлення апостиля: заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
13:24 - В який строк та яким чином суб’єкт господарювання отримує інформацію щодо припинення дії ліцензії?
13:23 - Які документи та в які строки подаються фізособою до контролюючого органу для отримання пільги щодо сплати земельного податку?


Більше новин