Серед викликів, які маємо сьогодні, є формування безпечного освітнього середовища й безпека дітей, - Катерина Павліченко
10.08 17:47 | Fin.Org.UA за інформацією КМУЗаступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в інтерв’ю одному з видань розповіла про офіцерів Служби освітньої безпеки, які на початку цього навчального року працюватимуть у школах.
«Служба освітньої безпеки – дуже важливий проект, бо серед викликів, які маємо сьогодні, є формування безпечного освітнього середовища й безпека дітей, зокрема й у школах.
Ті загрози, які були раніше, залишаються нагальними і сьогодні – це і булінг, і кібербезпека.
Окрім цього, є загрози, спричинені війною, зокрема, багато зброї та боєприпасів», - говорить Катерина Павліченко.
Заступник глави МВС розповіла, що офіцер Служби освітньої безпеки – це ретельно відібраний і навчений поліцейський, який буде працювати в конкретній школі й буде закріплений за нею.
Він виконуватиме не тільки правоохоронну і просвітницьку функції, а також буде наставником для всіх учнів, які навчатимуться в цій школі.
«На сьогодні кількість поліцейських, які вже пройшли відбір і навчання, становить майже 800 осіб, але конкурс ще триває.
Перші з цих поліцейських уже на початку цього навчального року працюватимуть у школах»,- повідомила заступник Міністра.
Вона додала, що дуже багато охочих відсіюються чи на етапі проходження відбору, чи на етапі навчання, тому що там справді дуже високі вимоги до цих фахівців.
Також Катерина Павліченко надала роз’яснення щодо різниці між офіцерами Служби освітньої безпеки та вихователями безпеки: «Вихователі безпеки, або спеціалісти з безпеки у освітньому середовищі, – це ті фахівці, що не є поліцейськими.
Вони, по-перше, працівники саме в територіальних громадах, а не в певних закладах освіти.
По-друге, функціонал вихователів безпеки поширюється на кілька шкіл одразу, на відміну від офіцерів СОБ.
Спеціалісти з безпеки в освітньому середовищі й ті поліцейські, які будуть закріплені за закладами середньої освіти, співпрацюватимуть».