Як використовувати ШІ у рекламі та маркетингу: рекомендації для креативників і бізнесів

07.08.2024 16:52 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Мінцифри разом з профільними експертами створило рекомендації щодо відповідального використання ШІ в рекламі та маркетингу. Розроблені поради допоможуть креативникам і малим бізнесам працювати з інноваційними інструментами без ризиків для себе та своїх клієнтів. «Дедалі більше креативників використовують штучний інтелект для просування продуктів і послуг.
Деякі компанії та стартапи перетворюють ШІ-інструменти, як-от ChatGPT і Midjourney, на копірайтерів та дизайнерів, повністю довіряючи їм створення промо.
Проте не всі ШІ-інструменти безпечні.
AI-системи можуть збирати персональні дані вашої цільової аудиторії, генерувати упереджений контент і маніпулятивно просувати ваш продукт на сайтах і в соцмережах.
У розроблених рекомендаціях ми даємо конкретні поради, як зменшити ці ризики і використовувати ШІ з максимальною користю», — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков. У документі зібрані поради, як підвищити ефективність реклами та маркетингових комунікацій за допомогою ШІ, не вводячи в оману споживачів і не порушуючи законодавство у сфері реклами. Серед рекомендацій — контролювати, якими даними ви ділитеся з ШІ-системами, не поширювати персональні дані цільової аудиторії, маркувати контент, згенерований ШІ-інструментами, та не делегувати штучному інтелекту створення реклами на 100%. У додатку наведені інструкції з чеклистами, на що звернути увагу при виборі ШІ-інструменту та як оцінити, чи не порушує згенерований контент прав споживачів. До розробки рекомендацій долучились експерти з профільних асоціацій і державних інституцій — Експертно-консультаційного комітету з розвитку штучного інтелекту при Мінцифри, Асоціації IT Ukraine, Інтерактивного рекламного бюро України, Всеукраїнської Рекламної Коаліції, Української Асоціації Маркетингу, Асоціації правників України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Держпродспоживслужби. Рекомендації з відповідального використання ШІ в рекламі та маркетингу є одним з інструментів, які держава надасть бізнесу для підготовки до майбутнього регулювання штучного інтелекту в Україні.
Повний перелік інструментів можна знайти у Білій книзі з регулювання ШІ в Україні. Ознайомтеся з рекомендаціями за посиланням і діліться фідбеком. Довідково Рекомендації розроблені завдяки підтримці, наданій Агентством США з міжнародного розвитку в межах Проекту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та Проекту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID і UK Dev.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ціна акцій росте,
Інвестиції приносять,
Багатство розквітає.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 06.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 5 травня: комбінована атака московія на газовидобуток та скорочення ВВП України
20:43 - Програми прямої підтримки українців: Свириденко розповіла, скільки коштів витрачено
20:20 - Через удари московія "Нафтогаз" втратив частину видобутку – Корецький
19:40 - Незаконне збагачення: суд визначив заставу ексначальнику управління СБУ
19:10 - Нардеп Негулевський незадовго до отримання підозри від слідчих переїхав у 800-метровий маєток
18:52 - Один із найбільших НПЗ московії зупинив роботу після атаки дронів
18:25 - Канал "Рада" повернеться в телемарафон: кого обрали новим підрядником
18:20 - На тлі "зернового скандалу" ізраїльська компанія відмовилася від російського зерна
17:56 - Екскерівник Cisco в Україні став регіональним менеджером Visa у 17 країнах
17:35 - У Саудівській Аравії – найбільший з 2018 року дефіцит бюджету
17:30 - Міненерго спільно з МОН посилюють енергетичну незалежність освітніх закладів
17:30 - Мінекономіки презентувало матрицю фінансування для аграріїв: як знайти кошти на розвиток господарства
17:14 - Нацбанк показав курс долара та євро на 6 травня
16:58 - Заволодіння зерном ДПЗКУ на 60 мільйонів доларів: НАБУ і САП завершили багаторічне слідство
16:50 - Польща хоче побудувати платну трасу до Львова, а гроші збирати до свого бюджету
16:48 - До трьох фінансових установ застосовано заходи впливу
16:30 - Комісія долучилася до міжурядового діалогу з ЄС
16:30 - Україна та міжнародні партнери обговорили розвиток системи житлового фінансування на другому засіданні Дорадчої ради
16:30 - Як регулятори реагують на паливний шок
16:27 - НБУ оштрафував NovaPay на 8 мільйонів: компанія не оскаржуватиме рішення
16:23 - Засідання Комісії
16:23 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження методик розрахунку розміру плати за надання послуг з оцінки матеріалів реєстраційного досьє та послуг з оцінки змін до умов державної реєстрації ветеринарного лікарського засобу”
16:20 - Як виглядає онлайн-консультація
16:15 - Стало відомо, які збитки зазнала московія від атак на Туапсе
16:00 - "Укрзалізниця" повідомила, за чий рахунок оновить рекламну інфраструктуру
15:45 - Економіка України показала скорочення за квартал вперше за 3 роки – Держстат
15:34 - "Подальші темпи залежать від фінансування": Свириденко розповіла про ремонт доріг
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.05.2026


Більше новин